Strona główna

Aktualności

 

Wybory Zarządu Powiatowego PiS w Gorlicach

W poniedziałek 20 listopada 2017 r. podczas swojego pierwszego posiedzenia ukonstytuował się Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Gorlicach. Na kolejną kadencję Przewodniczącą Zarządu została ponownie wybrana Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. Sekretarzem Zarządu ponownie został Pan Tomasz Płatek, a na funkcję Skarbnika wybrano Pana Mirosława Waląga.

W skład Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Gorlicach wchodzi pięciu Przewodniczących Komitetów Gminnych Prawa i Sprawiedliwości wybranych w wyborach tajnych przeprowadzonych na początku listopada oraz cztery osoby wybrane podczas Zebrania Powiatowego w wyborach uzupełniających. Bierne prawo wyborcze do władz Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gorlickim miało blisko 90 członków partii.

Więcej…

 

Tydzień do przedsiębiorców – konferencja w Gorlicach

W czwartek 16 listopada 2017 r. Poseł Barbara Bartuś w Gorlickim Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego wzięła udział w seminarium na temat „e-Administracja – rozwiązania dla biznesu”, które zostało zorganizowane w Gorlicach z inicjatywy Pani Poseł w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości. Głównym organizatorem konferencji był Zakład Ubezpieczeń Społecznych Odział w Nowym Sączu, a partnerami Krajowa Administracja Skarbowa oraz PFRON.

Otwierając konferencję Poseł Barbara Bartuś zwróciła uwagę na wprowadzaną przez obecną władzę nową strategię postrzegania przedsiębiorców przez administrację Państwa. Pani Poseł zaznaczyła, że stosowana za czasów koalicji PO – PSL praktyka bardzo często polegała na bezsilności wobec podmiotów poruszających się na granicy prawa i demonstrowaniu siły wobec uczciwych przedsiębiorców. Tymczasem rząd Prawa i Sprawiedliwości z determinacją wprowadza reformy mające pomagać w prowadzeniu biznesu uczciwym ludziom, a jednocześnie eliminujące przestępczość gospodarczą.

Więcej…

 

Dzień Patrona Szkoły LO w Grybowie

W piątek 10 listopada 2017 r. Poseł Barbara Bartuś wzięła udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie połączonych ze Świętem 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się odsłonięciem tablicy pamiątkowej ku czci absolwenta LO w Grybowie, podporucznika Stanisława Sekuły - żołnierza armii gen. Andersa, uczestnika bitwy o Monte Cassino, pochowanego na polskim Cmentarzu Wojennym w Loretto we Włoszech. Pani Poseł wzięła udział w Mszy Św. odprawionej w Bazylice p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i części oficjalnej, która odbyła się w kinie „Biała” w Grybowie.

Zabierając głos Poseł Barbara Bartuś wyraziła wdzięczność Dyrektorowi, gronu pedagogicznemu, pracownikom i uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie za kultywowanie pięknej polskiej tradycji historycznej oraz odważną wierność chrześcijańskiemu dziedzictwu Narodu. Jednocześnie Poseł Barbara Bartuś wyraziła głębokie przekonanie, że przyszłość naszej Ojczyzny budowana w oparciu o tak trwałe fundamenty będzie stabilna i bezpieczna.

Więcej…

 

Ponownie w Sejmie o Rafinerii Nafty „Glimar”

W dniu 27 października 2017 r., podczas 50 – tego posiedzenia Sejmu Poseł Barbara Bartuś w oświadczeniu poselskim ponownie poruszyła temat byłej Rafinerii Nafty „Glimar”. Tym razem w kontekście potrzeby ożywienia gospodarczego Polski lokalnej na przykładzie Gorlic. W swoim wystąpieniu Poseł Barbara Bartuś podała przykłady dwóch kiedyś prężnych gorlickich zakładów – Fabryki Maszyn Wiertniczych i Górniczych „Glinik” oraz Rafinerii Nafty „Glimar”.

Jak podkreśliła Pani Poseł w wyniku błędnej liberalnej polityki gospodarczej ostatnich parudziesięciu lat pierwszy z zakładów został drastycznie zredukowany i jest już tylko jednym z oddziałów firmy „Famur”, natomiast rafinerię w sposób kuriozalny zlikwidowano. Pani Poseł skrótowo wymieniła skandaliczne elementy związane z doprowadzeniem do upadłości, procesem likwidacyjnym i stanem obecnym byłego „Glimaru”.

Więcej…

 

Minister Mariusz Błaszczak w Gorlicach na konferencji „Bezpieczeństwo obywateli Polski lokalnej”

Wśród najważniejszych wartości w życiu, większość z Polaków, szczególnie w ostatnich latach, wymienia poczucie bezpieczeństwa. Skłoniło to Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś oraz Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Gorlickim Tomasza Płatka do zorganizowania w Gorlicach konferencji poświęconej organizacji zapewniania bezpieczeństwa w tzw. Polsce powiatowej, ze swoją specyfiką przygranicznych terenów porośniętych lasami.

Nad konferencją „Bezpieczeństwo obywateli Polski lokalnej” współorganizowaną przez Komendę Powiatową Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach, Karpacki Oddział Straży Granicznej, Nadleśnictwo Gorlice i Straż Leśną, Gorlickie WOPR oraz Grupę Krynicką GOPR, Honorowy Patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak i w dniu 23 października 2017 roku, mimo licznych obowiązków, osobiście do Gorlic przyjechał.

Więcej…

 

Na gorlickim Marszu dla Życia i Rodziny

W niedzielę 22 października 2017 r. Poseł Barbara Bartuś wraz z mężem wzięła udział w IV gorlickim Marszu dla Życia i Rodziny. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny sprawowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Jana Wątroby ordynariusza diecezji rzeszowskiej, przewodniczącego Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Po Eucharystii, Pani Poseł wraz z Księdzem Biskupem, kapłanami z gorlickich parafii oraz innymi zaproszonymi gośćmi stanęła na czele Marszu, który spod Bazyliki, przez gorlicki rynek, przeszedł do parafii p.w. Świętej Jadwigi Królowej na Zawodziu. Zgromadzone rodziny, dzieci, młodzież i dorośli, nieśli liczne transparenty głoszące hasła promujące życie i wartości rodzinne.

Więcej…

 

W Hańczowej w szkole Jana Pawła II

We wtorek 17 października Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystych obchodach dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II w Hańczowej. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kaplicy Dobrego Pasterza w Hańczowej. W czasie homilii ksiądz przywoływał  słowa Świętego Jana Pawła II, które kierował do młodych.

Po Mszy Świętej Dyrektor Szkoły Wojciech Pękala oprowadził Poseł Barbarę Bartuś po odnowionym budynku szkoły i zapoznał z planami dalszych działań modernizacyjnych. Uroczysta akademia odbyła się w holu szkolnym. Pan Dyrektor przywitał przybyłych gości i zaprosił młodzież, aby zaprezentowała program artystyczny ukazujący życie i nauczanie Jana Pawła II.

Więcej…

 

„Czy Polska jest potrzebna Polakom?” - spotkanie z Witoldem Gadowskim

W niedzielne popołudnie 15 października 2017 r. w auli Domu Katechetycznego przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach odbyło się zorganizowane przez Panią Poseł Barbarą Bartuś otwarte spotkanie z mieszkańcami. Tym razem zaproszonym gościem był Witold Gadowski, niezależny publicysta, dziennikarz śledczy i pisarz, autor książek.

Robocze hasło spotkania sam prelegent ujął w pytaniu „czy Polska jest potrzebna Polakom?”. Licznie zgromadzeni słuchacze mieli okazję wysłuchać refleksji o aktualnej sytuacji w kraju na tle zjawisk międzynarodowych oraz zadać pytania na temat nurtujących wydarzeń. Gospodarzem oraz moderatorem dyskusji była Poseł Barbara Bartuś.

Więcej…

 

 

Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP

zaprasza wszystkich na spotkanie otwarte

z udziałem

Pana Witolda Gadowskiego

(dziennikarza, niezależnego publicysty)

Spotkanie odbędzie się

15 października 2017 r. (niedziela) o godz. 15.00

w Gorlicach w Domu Katechetycznym przy Bazylice Mniejszej,

Pl. Kościelny 1

W naszej Ojczyźnie dzieje się wiele dobrego, ale też są ludzie którzy manipulują innymi, aktywnie walczą z rządem Pani Premier Beaty Szydło utworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość, które wygrało wybory.

Porozmawiajmy o tym. Nie bądźmy obojętni na sprawy Ojczyzny i naszej przyszłości.