Strona główna Aktualności Konferencje prasowe

Konferencje prasowe

Podsumowanie roku wsparcia z rządowego programu „Rodzina 500 plus”

W sobotnie przedpołudnie, 8 kwietnia 2017 r. w Gorlicach odbyła się konferencja prasowa Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś. Tematem wiodącym było podsumowania roku wsparcia z rządowego programu „Rodzina 500+”.

Poseł Barbara Bartuś konferencję rozpoczęła jednak od przedstawienia swojego, kolejnego już sukcesu ustawodawczego. Sejm RP na swoim 39 posiedzeniu przyjął ustawę, która znosi opłaty dodatkowe wymierzane obowiązkowo przez ZUS płatnikom składek i instytucjom finansowym za pomyłki w dokumentach i przekazach płatniczych. Zmianę ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych Poseł Barbara Bartuś napisała już kilka lat temu, uzyskała poparcie swojego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i w 2009 roku projekt po raz pierwszy został złożony do Sejmu. Niestety większość koalicyjna PO i PSL nie pozwoliła na uchwalenie tej nowelizacji w poprzednich kadencjach.

Więcej…

 

Spotkanie w Przemyślu z cyklu „Europa Karpat”

„Na drodze odpowiedzialnego rozwoju” to hasło międzynarodowego spotkania dyskusyjnego, w którym uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. Konferencja odbyła się wieczorem w niedzielę 29 stycznia w Przemyślu z inicjatywy Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego w ramach cyklu „Europa Karpat”.

W dyskusji udział wzięli przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej, samorządów, świata nauki i organizacji pozarządowych z państw karpackich. Podczas spotkania uczestnicy omówili ciekawe inicjatywy, nowe drogi rozwoju oraz formy jedności europejskiej.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś podsumowała rok pracy Sejmu

Pani Poseł Barbara Bartuś w dniu 21 listopada 2016 r. zorganizowała konferencję prasową podsumowującą rok rządów Prawa i Sprawiedliwości w kraju oraz 2 lata, które minęły od wyborów samorządowych. W konferencji udział wziął również Pan Adam Piechowicz - Radny Miasta Gorlice.

Parlamentarzystka PiS przypomniała, że już w pierwszych tygodniach rządzenia udało się znowelizować ustawę o systemie oświaty, znosząc obowiązek szkolny dla 6- latków i dając swobodę rodzicom przy posyłaniu dzieci do szkoły. W marcu b.r. wypłacono dodatki emerytom i rencistom otrzymującym niskie świadczenia.

Więcej…

 

O utworzeniu w Gorlicach Szkoły Muzycznej II stopnia i Kongresie PiS na konferencji prasowej Poseł Barbary Bartuś

Tuż przed południem, 11 lipca 2016 r. w Biurze poselskim Barbary Bartuś odbyła się konferencja prasowa Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś. W konferencji wziął też udział Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach Pan Henryk Rąpała oraz Radny Rady Powiatu Gorlickiego Pan Tomasz Płatek.

Głównym tematem konferencji było oficjalne już ogłoszenie utworzenia w Gorlicach Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Poseł Barbara Bartuś podkreśliła, iż od  początku kiedy została Posłem na Sejm RP, tj. od ośmiu lat, płynęły prośby rodziców uczniów i absolwentów gorlickiej szkoły muzycznej I stopnia o to, aby w Gorlicach powstał drugi stopień.

Więcej…

 

Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka Zakopianki

We środę, 29 czerwca 2016 r. Poseł na Sejm RP Okręgu 14 Pani Barbara Bartuś wzięła udział w konferencji, podczas której doszło do uroczystego podpisania umowy na budowę odcinka Zakopianki z Naprawy do Skomielnej Białej.

Konferencja zorganizowana została w kawiarni Zdrojowej w Rabce-Zdrój z udziałem przedstawicieli rządu, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, włoskiego wykonawcy i parlamentarzystów z okręgu 14 oraz władz samorządowych. Gościem głównym był Minister Infrastruktury i Budownictwa Pan Andrzej Adamczyk.

Więcej…

 

Podsumowanie 100 dni rządu Prawa i Sprawiedliwości

Wraz z upływem 100 dni od powołania rządu Premier Beaty Szydło, 29 lutego 2016 r. Poseł Barbara Bartuś w swoim biurze poselskim zorganizowała konferencję prasową, podsumowującą pierwsze 100 dni rządu Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Bartuś zaznaczyła, iż okres ten okazał się bardzo aktywny i pozwolił na wprowadzenie wielu kluczowych zmian, polepszających sytuację Polaków.

Największym sukcesem nowego rządu jest przyjęcie ustawy o programie „Rodzina 500+”. Jest to dodatek rodzinny 500zł na drugie i kolejne dziecko, bez względu na dochody, z którego będą mogły skorzystać rodziny mieszkające zarówno na wsi, jak i małych i dużych miastach. Świadczenia otrzymają także rodziny zastępcze.

Więcej…

 

Wizyta Wojewody Małopolski w powiecie gorlickim

17 lutego 2016 r. Wojewoda Małopolski Józef Pilch odwiedził Gorlice. Podczas wizyty przedstawiciel rządu w terenie poinformował o swoich zadaniach oraz zapoznał się z problemami dotykającymi mieszkańców powiatu gorlickiego.

Przed południem, w biurze poselskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem  Wojewody i Poseł Barbary Bartuś, podczas której w szczególności skupiono się  na promocji programu „500+”. Podkreślono również istotę podjęcia działań zmniejszających poziom bezrobocia.

Więcej…

 

„Pozwólcie nam pracować” – konferencja prasowa

Poseł Barbara Bartuś w dniu 1 lutego 2016 r. zorganizowała konferencję prasową , której główną myślą był apel do opozycji parlamentarnej: „Pozwólcie nam pracować”.  Poruszone zostały tematy, którymi zajmował się rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie m.in. ustawa o Trybunale Konstytucyjnym oraz przyjęcie budżetu na rok 2016.

Od początku sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość trwa nieustanny atak ze strony opozycji. Główne siły opozycyjne nie mogą pogodzić się ze swoją przegraną w demokratycznie przeprowadzonych wyborach parlamentarnych, które pokazały jakiej zmiany pragną Polacy.

Więcej…