Strona główna Aktualności Inne

Inne

Festyn Rodzinny w Białej Niżnej

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w pikniku rodzinnym w Białej Niżnej. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem „Czas na zdrowie”, a sam piknik odbył się już po raz siódmy.

Goście i mieszkańcy, którzy tak licznie przybyli, mieli możliwość wysłuchania w wykonaniu dzieci z poszczególnych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej Niżnej piosenek o zdrowym żywieniu. Na scenie uczniowie przedstawili także inscenizacje pt. „Bajka o księżniczce, która się źle odżywiała, ale szybko zmądrzała” oraz spektakl „Na straganie”.

Dodatkową atrakcją były pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu OSP w Grybowie. Ponadto imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji m.in. loteria fantowa, aerobik, malowanie twarzy czy „łowienie rybek”.

Więcej…

 

Uroczyste zakończenie akcji literackiej "Przedszkolaki piszą Bajkę"

Upowszechnienie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży to jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej Państwa w kończącym się roku szkolnym.

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś 14 czerwca 2017 roku w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 w Gorlicach uczestniczyła w podsumowaniu akcji literackiej „Przedszkolaki piszą bajkę”, która została zorganizowana w celu wzbudzenia u dzieci zainteresowania czytelnictwem książek, a także rozwijanie wyobraźni artystycznej.

Inicjatywa napisania opowiadania wspólnie przez przedszkolaków z publicznych placówek znajdujących się na terenie Gorlic zrodziła się wśród opiekunek z MZS Nr 5 w Gorlicach.

Więcej…

 

U stóp Madonny Krużlowskiej

Po raz drugi w 2017 roku, w Krużlowej Wyżnej, 13 czerwca odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. W uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Tarnowski Andrzej Jeż, oraz w procesji, wśród pielgrzymów i bardzo licznie przybyłych parafian, wzięła także udział Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Nabożeństwa Fatimskie w Krużlowej są odprawiane od 9 lat i stały się już tradycją. W tym roku mają one jednak szczególny charakter, wpisują się bowiem w jubileusz setnej rocznicy Objawień Fatimskich.

Nabożeństwo rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną. Następnie wszyscy z lampionami w ręku, udali się na procesję fatimską krużlowskimi dróżkami.

Więcej…

 

O przyszłości wydobycia ropy i gazu na Podkarpaciu

W poniedziałkowe przedpołudnie 12 czerwca 2017 r. Poseł Barbara Bartuś na zaproszenie PGNiG SA. Oddziału Geologii i Eksploatacji w Warszawie oraz Dyrekcji Oddziału w Sanoku wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Oddziału PGNiG w Sanoku.

Spotkanie dotyczyło obecnej sytuacji i przyszłości wydobycia ropy i gazu na Podkarpaciu, w tym w Ośrodku Krośnieńskim i kopalni ropy naftowej w Lipinkach oraz w Krygu.

Niestety poprzez decyzje poprzedniej koalicji rządzącej z 2010 i 2012 roku doszło do całkowitej likwidacji Kopalni Kobylanka i przed samymi wyborami w 2015 roku do częściowej likwidacji Kopalni Lipinki.

Więcej…

 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Narodowe Centrum Autyzmu

W sobotę 10 czerwca 2017 roku w Stróżach, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Narodowego Centrum Autyzmu. Wydarzenie to było połączone z Letnią Zintegrowaną Spartakiadą Niepełnosprawnych, która w Stróżach została organizowana już po raz dwudziesty pierwszy. W uroczystościach uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś oraz Wiceminister Zdrowia Poseł Józefa Szurek – Żelazko.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 10, a później wszyscy przemaszerowali w kierunku Hospicjum, gdzie już wkrótce po sąsiedzku powstanie ośrodek dla chorych na autyzm. Na placu budowy wszyscy najważniejsi goście podpisali akt erekcyjny oraz wmurowali kamień węgielny.

Więcej…

 
Więcej artykułów…