Strona główna Aktualności Inne

Inne

W Stróżach na „Biesiadzie u Bartnika”

Tradycyjnie w pierwszy weekend lipca, w Stróżach k/Grybowa odbyło się spotkanie braci pszczelarskiej. W tym roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel Biesiadę u Bartnika objął Honorowym Patronatem.

W niedzielę, 2 lipca 2017 roku w Biesiadzie wzięła udział Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, dla której temat oraz problemy związane z pszczelarstwem nie są obce. O związkach z pszczelarstwem mówił nawet Prezes „Sądeckiego Bartnika” Pan Janusz Kasztelewicz witając Panią Poseł Basię, jako córkę znanych mu pszczelarzy.

Coroczna Biesiada, to dla zainteresowanych szansa na zdobycie wiedzy. W tym roku konferencja szkoleniowa przebiegała pod hasłem „Pomóżmy pszczołom - pszczoły pomogą nam”.

Więcej…

 

Kongres Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze

„Polska jest jedna”, to hasło drugiego posiedzenia V Kongresu Programowego Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się 1 lipca 2017 r. w Przysusze k/Radomia. Kongres, w którym wzięła udział Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, był również okazją do podsumowania dotychczasowej pracy i sukcesów Rządu oraz zaprezentowania kierunków działań na najbliższe lata.

Z powiatu gorlickiego w zgromadzeniu oprócz Poseł Barbary Bartuś udział wzięli wybrani przez Zjazd Okręgowy w Nowym Sączu Delegaci: Tomasz Płatek, Marek Ludwin, Zygmunt Fryczek, Janusz Grąglewski i Adam Piechowicz.

Więcej…

 

Z misją obserwacyjną w Albanii

Przedstawiciele Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji ds. Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w dniach 22-26 czerwca 2017 roku przebywali z misją obserwacyjną na wyborach parlamentarnych w Albanii. Z Polski do Tirany udała się trzyosobowa delegacja z przewodniczącą Poseł Barbarą Bartuś na czele.

Pierwsze dwa dni pobytu w Albanii, jeszcze przed niedzielnymi wyborami, parlamentarzyści z kilkunastu krajów uczestniczyli w zorganizowanych w tym celu przez OBWE i ODHIR specjalnych briefingach. Spotkania z obserwatorami długoterminowymi ODHIR, przedstawicielami Centralnej Komisji Wyborczej oraz z przedstawicielami głównych partii politycznych pozwoliły na lepsze poznanie sytuacji przedwyborczej w tym kraju i przygotowanie się do obserwacji.

Więcej…

 

Wizyta Delegacji Republiki Uzbekistanu w Sejmie RP

Przewodnicząca Delegacji Sejmu i Senatu RP do ZP OBWE Poseł Barbara Bartuś i Przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Poseł Stanisław Piotrowicz w czwartek 22 czerwca 2017 r. spotkali się w Sejmie RP z delegacją Republiki Uzbekistanu, której przewodniczył Pan Akmal Saidov.

Wizyta organizowana przez misję OBWE w Uzbekistanie i ODIHR związana była z pracami nad zwiększeniem efektywności działania Centrum Praw Człowieka i tym samym w realizacji zagranicznych zobowiązań Uzbekistanu w dziedzinie praw człowieka.

Więcej…

 

Z Małopolskim Kuratorem Oświaty o reformie systemu oświaty

W poniedziałkowe przedpołudnie 19 czerwca 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś spotkała się z Małopolskim Kuratorem Oświaty Panią Barbarą Nowak.

Panie rozmawiały o wprowadzanej reformie systemu oświaty, ale także podsumowały konkursy historyczne dla szkół, organizowane przez Poseł Barbarę Bartuś. Była to też okazja ku temu, aby poruszyć w tym temacie współpracę w roku szkolnym 2017/2018.

Ponadto Pani Poseł opowiedziała o gorlickiej inicjatywie i przekazała książeczki pt. „Gdzie jest słoneczko”, napisane przez dzieci z publicznych przedszkoli funkcjonujących na terenie Gorlic.

Więcej…

 
Więcej artykułów…