Strona główna Aktualności Inne

Inne

Jubileusz 50-lecia OSP w Pagorzynie

W sobotnie przedpołudnie 15 lipca 2017 r., Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie organizatorów, wzięła udział w Jubileuszu 50-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pagorzynie. Wśród przybyłych gości znaleźli się też Poseł Edward Siarka Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce oraz Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Podczas uroczystości miało miejsce poświęcenie i przekazanie nowego sztandaru jednostce oraz wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom. Wręczenie sztandaru to szczególne i najwyższe wyróżnienie na jakie jednostka może zasłużyć.

Więcej…

 

Szpital w Gorlicach otrzymał dodatkowe dofinansowanie

Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 lipca 2017 r. Wojewodzie Małopolskiemu przyznano z ogólnej rezerwy budżetowej środki finansowe z przeznaczeniem dla Powiatu Gorlickiego na dofinansowanie zadania pn. „Modernizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach – etap II”.

Jest to efekt starań Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś i Radnego Powiatu Tomasza Płatka. Starań, które rozpoczęto jeszcze na początku tego roku.

W styczniu 2017 roku do Gorlic przyjechał ówczesny Wojewoda Małopolski Józef Pilch, który przekazywał dla Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach nowoczesną karetkę pogotowia i przy tej okazji na prośbę doktora Tomasza Płatka odwiedził w gorlickim szpitalu Oddział Geriatrii i Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. Zakład ten swoją działalność z 20 łóżkami rozpoczął w połowie 2013 roku.

Więcej…

 

Wizyta delegacji parlamentarzystów z Turkmenistanu

W czwartek 13 czerwca 2017 r. Przewodnicząca Delegacji Sejmu i Senatu RP do ZP OBWE Poseł Barbara Bartuś spotkała się z Delegacją parlamentarzystów z Turkmenistanu oraz Dyrektorem Departamentu Demokratyzacji ODIHR dr Marcinem Waleckim.

Wizyta w Polsce zorganizowana została przez misje OBWE w Aszchabadzie i ODIHR, a podczas spotkania omówiono polski proces legislacyjny i zasady pracy komisji. Przewodniczący Delegacji Turkmenistanu przekazał pozdrowienia od Mejlisu dla polskiej Delegacji do ZP OBWE i dla całego Sejmu RP.

Więcej…

 

Laureaci konkursów historycznych w Brukseli

Poseł Barbara Bartuś, jak to się dzieje cyklicznie od początku Jej obecności w parlamencie tj. od 2007, zorganizowała w maju bieżącego roku konkursy historyczne. I tak, dla uczniów gimnazjów na temat “Konstytucja 3-ego Maja – Czasy Stanisławowskie” oraz dla szkół ponadgimnazjalnych na temat “Józef Piłsudski w służbie Niepodległej. W 150 rocznicę urodzin Marszałka”. Nagrodą główną dla zwycięskich trzyosobowych zespołów w obydwu konkursach był wyjazd do Brukseli.

Młodych pasjonatów historii wraz z ich opiekunami, do stolicy Belgii zaprosił Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Edward Czesak. Laureaci konkursów tam w dniach od 7 do 11 lipca 2017 roku.

Więcej…

 

Na obchodach 87 miesięcznicy smoleńskiej

W poniedziałek 10 lipca 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w obchodach miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Minęło już 87 miesięcy od tragicznej daty 10 kwietnia 2010 r., gdy w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Polska Delegacja na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim zmierzała wtedy na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Jak każdego 10-ego dnia miesiąca w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa Oblubieńca z intencji Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości odprawiona została Msza Święta za Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonkę Marię i pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…