Strona główna Aktualności Inne

Inne

Festyn w Gminie Uście Gorlickie „Lato z Radą”

fot. Informacja Turystyczna Gminy Uście GorlickieCoroczna impreza pod nazwą „Lato z Radą” odbyła się 6 sierpnia 2017 w na stadionie sportowym w Uściu Gorlickim. Wśród zaproszonych Gości, którzy wzięli udział w Festynie, była też Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. Podczas wystąpienia w części oficjalnej, Pani Poseł dziękując za zaproszenie, pozdrowiła wszystkich uczestników i zwróciła szczególnie uwagę na integracyjny charakter Festynu.

Zaznaczyła, że Gminę Uście Gorlickie wraz z położonymi w jej granicach uzdrowiskiem Wysową Zdrój oraz zalewem Klimkówka coraz liczniej odwiedzają turyści zachwyceni walorami zdrowotnymi i pięknem Beskidu Niskiego. Podkreśliła gościnność mieszkańców tego terenu, a także ich bogactwo kulturowe. Na koniec życzyła wszystkim wspaniałej zabawy.

Więcej…

 

600-lecie lokacji Miasta Gorlice na prawie magdeburskim

W sobotę 5 sierpnia 2017 roku władze Gorlic zorganizowały obchody 600-lecia lokacji Miasta Gorlice na prawie magdeburskim. Centralnym i najbardziej uroczystym elementem Jubileuszu, była Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ordynariusza diecezji rzeszowskiej JE Księdza Biskupa Jana Wątrobę. We Mszy Świętej uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

W czasie Eucharystii polecano Opatrzności Bożej całe historyczne dziedzictwo – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Gorlic. Ksiądz Biskup w kazaniu podkreślił też związek Matki Bożej Niepokalanie Poczętej - Patronki Miasta z losami jego mieszkańców.

Więcej…

 

W sprawie zagrożenia skażeniem na terenie byłej Rafinerii „Glimar”

Podczas 46 Posiedzenia Sejmu RP 20 lipca 2017 r. Poseł Barbara Bartuś na ręce Pana Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej złożyła interpelację poselską do Ministra Środowiska w sprawie zagrożenia skażeniem niebezpiecznymi odpadami niewiadomego pochodzenia zdeponowanymi na terenie byłej Rafinerii Nafty „Glimar” w Gorlicach.

Końcem czerwca br. odkryto w Gorlicach, że na terenie byłej Rafinerii w beczkach oraz różnych pojemnikach składowane jest i magazynowane dziesiątki ton substancji niewiadomego pochodzenia, które można by zakwalifikować jako niebezpieczne i szkodliwe. Poseł Barbara Bartuś po otrzymaniu informacji o powyższym zwróciła się do Komendantów Powiatowych PSP i Policji o wyjaśnienia w tym temacie. Sprawa okazała się na tyle poważna, iż Pani Poseł przygotowała i złożyła interpelację do Ministra Środowiska.

 

Miliony złotych z Ministerstwa Sportu dla powiatu gorlickiego

W ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Polsce wybudowanych, zmodernizowanych lub wyremontowanych zostanie około 500 obiektów przyszkolnych, w tym m.in. sale gimnastyczne, hale sportowe, boiska czy urządzenia lekkoatletyczne.

Powiat gorlicki otrzyma wsparcie budowy hali sportowej przy Zespole Szkół w Kobylance, boiska wielofunkcyjnego do piłki nożnej i skoczni do skoku w dal przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Łużańskiej i Zespole Szkół w Łużnej oraz sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym w Staszkówce.

Więcej…

 

Na Pikniku „Z Bobowej pod Grunwald”

Tradycyjnie już, jak co roku w lipcu Gmina Bobowa zorganizowała Piknik Historyczny „Z Bobowej pod Grunwald”. Tym razem społeczność bobowska spotkała się w niedzielę 16 lipca 2017 r. w Amfiteatrze w Wilczyskach.

Wśród przybyłych gości był Senator RP Stanisław Kogut oraz Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, która zabierając głos podczas oficjalnego otwarcia Pikniku pogratulowała organizatorom budowania wspólnoty mieszkańców i inicjatywy tych historycznych spotkań.

Poseł Barbara Bartuś z zadowoleniem podkreśliła, że w Bobowej przywracana i podtrzymywana jest pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…