Strona główna Aktualności Inne

Inne

Gminne Dożynki w Sękowej

Święto Plonów jest uroczystością wieńczącą żniwa. Szacunek dla chleba, obrzęd dzielenia się nim oraz podziękowanie tym, którym go zawdzięczamy wyróżnia nasz kraj spośród innych narodów.

W ludowym święcie dziękczynnym z okazji ukończenia żniw i prac polowych, które odbyło się w sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Sękowej uczestniczyła również Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Gminne Dożynki rozpoczęły się w Sękowej od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Po zakończonej Eucharystii barwny korowód przedstawicieli poszczególnych sołectw z przepięknymi wieńcami oraz zaproszeni goście przejechał na teren kompleksu sportowo rekreacyjnego, gdzie przygotowano główne punkty tegorocznych dożynek.

Więcej…

 

Święto Matki Boskiej Zielnej w Ludźmierzu

W Święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie proboszcza parafii i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala Ks. Jerzego Filka uczestniczyła w Ludźmierzu w uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej, której przewodniczył Ks. Abp Marek Jędraszewski. Suma odpustowa pod ołtarzem polowym zgromadziła nie tylko parafian, ale też liczne poczty sztandarowe i pielgrzymów z całego świata.

W pięknej homilii metropolita krakowski podkreślił rolę św. Jana Pawła II i jego kult dla Maryi. Wspominał orędzie Fatimy, gdy to Maryja wzywała do modlitwy, a przede wszystkim do różańca. Niestety Europa nie posłuchała. W 1920 roku ruszyli na nią bolszewicy, ideologia ateizmu, bez Boga. Wówczas cała Polska padła na kolana.

Więcej…

 

Obchody 70-lecia OSP w Kadczy

W niedzielę 13 sierpnia 2017 w odbyły się obchody 70-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadczy, połączone z uroczystością nadania sztandaru i poświęcenia nowego samochodu bojowego. W święcie tym wzięli udział parlamentarzyści okręgu sądeckiego, samorządowcy i mieszkańcy wsi.

Poseł Barbara Bartuś zabierając w części oficjalnej głos pogratulowała Jednostce Jubileuszu oraz podziękowała wszystkim druhnom i druhom za służbę Bogu i drugiemu człowiekowi. Złożyła też życzenia bezpiecznej służby i jak najmniej akcji ratunkowych.

Więcej…

 

Święto Rolników we Florynce

W niedzielę 13 sierpnia 2017 roku na zaproszenie radnych i mieszkańców wsi Florynka w Gminie Grybów Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w corocznym Święcie Plonów. Wierni tradycji, mieszkańcy oraz zaproszeni goście, świętowanie rozpoczęli uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce.

Po skończonej uroczystej Eucharystii dziękczynnej społeczność wsi Florynka udała się w korowodzie przy dźwiękach i śpiewie kapel pod Domu Kultury na dalszą części ludowego święta. Dożynki organizowane są w całej Polsce na zakończenie żniw, jako podsumowanie ciężkiej pracy rolników.

Więcej…

 

Na 88 miesięcznicy smoleńska

Dnia 10 sierpnia 2017 roku Pani Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła odział w obchodach 88 miesięcznicy tragedii smoleńskiej. Jak co miesiąc, począwszy od bolesnych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, w godzinach porannych w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa Oblubieńca z intencji posłów Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości została odprawiona Msza Święta za wszystkie ofiary katastrofy na czele z Panem Prezydentem Profesorem Lechem Kaczyńskim i Jego Małżonką Marią.

Pani Poseł Barbara Bartuś kolejny raz została czynnie włączyła w liturgię czytając wezwanie Modlitwy Wiernych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…