Strona główna Aktualności Inne

Inne

Z listem Pani Premier na Dożynkach Wojewódzkich

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji rolników oraz ich rodzin, w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. Liturgia pod przewodnictwem Ordynariusza diecezji tarnowskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Jeża rozpoczęła XIX Dożynki Województwa Małopolskiego, które tego roku odbyły się w Bobowej.

Po dziękczynnej Eucharystii oraz tradycyjnym poświęceniu wieńców i bochnów chleba, zaproszeni goście, delegacje wszystkich powiatów małopolski oraz zgromadzeni mieszkańcy w barwnym korowodzie dożynkowym udali się na bobowski rynek.

Więcej…

 

Rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. uczestniczyła w Gorlicach w obchodach 37 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Uroczystość została rozpoczęta w Bazylice Mniejszej Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i NSZZ „Solidarność”.

Po Eucharystii poczty sztandarowe i wszyscy uczestnicy Obchodów przeszli na Cmentarz Parafialny, gdzie pod tablicą upamiętniającą Kapelana „Solidarności” Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę złożono kwiaty, zapalono znicze i wygłoszono przemówienia.

Podczas okolicznościowego wystąpienia Poseł Barbara Bartuś odniosła się do spraw poruszonych wcześniej przez organizatora Uroczystości, a żywotnie odnoszących się do dziedzictwa NSZZ „Solidarność”.

Więcej…

 

Na obchodach 300 – lecia Koronacji Obrazu Jasnogórskiego

Dnia 26 sierpnia br. na Jasnej Górze odbyły się centralne uroczystości z okazji 300 lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej. Obchody, w których wzięła udział Pani Poseł Barbara Bartuś, rozpoczęło czuwanie modlitewne „Maryja w dziejach Kościoła i Narodu” jako uwielbienie Boga za obecność Maryi w naszej historii.

Pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, Pana Prezydenta, Pani Premier, Ministrów, Marszałków Sejmu i Senatu, Parlamentarzystów, władz samorządowych oraz ponad stutysięcznej rzeszy wiernych odprawiona została dziękczynna Msza Święta. Po liturgii nastąpiło odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Więcej…

 

Na spotkaniu roboczym u Wojewody Małopolskiego

Dnia 22 sierpnia 2017 roku w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie z udziałem Pani Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś w sprawie ustalenia wspólnych działań władz samorządowych i służb wojewody małopolskiego w związku z zaistniałą sytuacją na terenie byłej Rafinerii Naftowej „Glimar” w Gorlicach.

W spotkaniu wzięli udział Wojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik, Wicewojewoda Małopolski Pan Józef Gawron, Starosta Gorlicki Pan Karol Górski, Burmistrz Miasta Gorlice Pan Rafał Kukla, Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Pan Paweł Ciećko, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach Pani Jadwiga Wójtowicz.

Więcej…

 

Święto Plonów w Binarowej

Za nami wielkie święto rolników z Gminy Biecz. Tegoroczne Dożynki odbyły się w niedzielę 20 sierpnia 2017 r. w Binarowej i udział w nim wzięła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Uroczystości Święta Plonów rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w przepięknym, zabytkowym kościele parafialnym pw. Świętego Michała Archanioła w Binarowej. Podczas tej dziękczynnej Eucharystii poświęcono chleb dożynkowy oraz wieńce przygotowane przez sołectwa Gminy Biecz.

Dalsza część uroczystości z uwagi na deszczową pogodę, odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej. Podczas obrzędów dożynkowych delegacja z sołectwa Grudnej Kępskiej wręczyła Poseł Barbarze Bartuś chleb z tegorocznych plonów, symbolizujący bogactwa ziemi.

Więcej…

 
Więcej artykułów…