Strona główna Aktualności Inne

Inne

Święto Owocobrania w Łącku

W niedzielę 3 września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś w Łącku, miejscowości słynącej z sadowników oraz jabłoni, wzięła udział w Święcie Owocobrania. Jest to wydarzenie cieszące się ogromnym zainteresowaniem ludzi, gdyż sadownicze dożynki są okazją do spróbowania regionalnych przysmaków, win, śliwowicy, owoców oraz podziwiania zespołów folklorystycznych.

Niesprzyjająca aura, podczas tegorocznych obchodów, nie zniechęciła przybyłych gości, którzy z zafascynowaniem oglądali i próbowali przysmaków z uginających się z obfitości straganów. Niedzielne uroczystości, rozpoczęły się tradycyjnie Mszą Świętą w kościele parafialnym w Łącku. Następnie korowód wraz z paradą traktorów poprowadził przybyłych gości do Amfiteatru na Jeżowej, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie, którego dokonał Wójt Gminy Łącko.

Więcej…

 

Na Hali Łabowskiej

W pierwszą sobotę września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 68 rocznicę śmierci zamordowanego kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej księdza Władysława Gurgacza oraz żołnierzy jego oddziału.

Obchody, jak co roku, odbyły się na Hali Łabowskiej. Po liturgii Mszy Świętej odbył się uroczysty Apel Poległych, przy pomniku księdza Władysława Gurgacza została zaciągnięta warta honorowa, a Kompania Reprezentacyjna Straży Granicznej oddała salwę honorową. W asyście pocztów sztandarowych, przy oprawie muzycznej Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa zostały złożone wieńce i kwiaty pod tablicą ku czci kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej i żołnierzy oddziału.

Więcej…

 

Obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dnia 1 września 2017 roku w Gorlicach przy Tablicy Pamięci obok Szklarczykówki odbyły się obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystości tej uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Obecni byli również, Proboszcz Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach, Ksiądz Dziekan Stanisław Ruszel, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje kombatantów, służb mundurowych, Bractwa Kurkowego, harcerzy i uczniów gorlickich szkół. Ceremonii towarzyszyły też poczty sztandarowe.

Na początku odtworzone zastało historyczne nagranie specjalnego komunikatu Polskiego Radia z dnia 1 września 1939 roku informujące o wybuchu wojny, zakończone wyciem syren alarmowych.

Więcej…

 

Patriotyzm gospodarczy szansą dla Polski

W poniedziałek dnia 4 września 2017 r. o godzinie 18.00 w Dworze Karwacjanów w Gorlicach przy ul. Wróblewskiego 10 A odbędzie się panel na temat „Patriotyzm gospodarczy szansą dla Polski”.

Na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś przyjedzie do Gorlic Pan Janusz Szewczak - Poseł na Sejm RP obecnej kadencji, zastępca przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczący stałej Podkomisji ds. Instytucji Finansowych. To prawnik, znany analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki, publicysta, specjalista z zakresu finansów, prawa finansowego, bankowości, makroekonomii. Jest autorem książki „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy”, w której zajmuje bardzo krytyczne stanowisko wobec procesu prywatyzacji systemu bankowego w Polsce. Janusz Szewczak przeprowadza bezlitosną analizę światowego systemu finansowego. Dowodzi, że „zamiast ekonomii chciwości (…) przede wszystkim zwykli ludzie coraz bardziej potrzebują ekonomii wartości i sprawiedliwości”. Propagując prospołeczne spojrzenie na ekonomię udowadnia, że możliwy jest taki model gospodarczy, w którym beneficjentami wzrostu są wszyscy obywatele, a nie tylko garstka uprzywilejowanych finansistów.

Więcej…

 

Zakończenie żniw w Korzennej

W niedzielę 27 sierpnia 2017 roku, w godzinach popołudniowych, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w Korzennej uczestniczyła w Gminnym Święcie podsumowującym zebrane przez rolników plony.

Pani Poseł podczas okolicznościowego przemówienia złożyła uszanowanie dla ciężkiej pracy rolników, pogratulowała zbiorów i przepięknych wieńców dożynkowych. Podkreśliła również troskę i dbałość Wójta Gminy oraz Radnych o rozwój Gminy oraz wszystkich jej miejscowości. Podziękowała za gościnność i wspaniałą atmosferę zawsze panujące w tej Gminie. Ponadto życzyła wszystkim zebranym, a zwłaszcza rolnikom Bożego Błogosławieństwa i siły w codziennym trudzie budowania Polski.

Więcej…

 
Więcej artykułów…