Strona główna Aktualności Inne

Inne

Na konsekracji kościoła parafialnego w Jasiennej

W niedzielę, 10 września, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystościach odpustowych w kościele p.w. Imienia Maryi w Jasiennej. Tegoroczny odpust ku czci Imienia Maryi został wzbogacony „Dedykacją nowo wybudowanego kościoła”, której dokonał biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Mimo, iż Jasienna jest niewielką parafią, liczącą zaledwie 900 osób to rozpoczęta w 1999 roku budowa kościoła obudziła w mieszkańcach nowe siły, którym sprzyjał wspólny cel, odpowiedzialność i zaangażowanie w budowę Domu Bożego. Jak zauważył ksiądz biskup, nowa Świątynia swoim dostojnym wnętrzem oraz zachowaniem kanonów sacrum, stwarza idealną atmosferę do modlitwy, wyciszenia oraz budowy relacji z Bogiem.

Więcej…

 

W Nawojowej

W sobotę 9 września Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w 27 edycji Międzynarodowej wystawy rolniczej Agropromocja w Nawojowej. Impreza ta należy do jednej z największych tego typu organizowanych w województwie małopolskim.

Zabierając głos w części oficjalnej Poseł Barbara Bartuś wyraziła radość z dobrej pogody. Stwierdziła, że Agropromocja to święto całej Sądecczyzny, na które rolnicy, producenci i konsumenci zjeżdżają się co roku. Przybywają nie tylko z najbliższych okolic, ale i z odległych terenów po to, aby się spotkać, porozmawiać i zakupić dobrą, smaczną oraz zdrową polską żywność.

Więcej…

 

Z Prezydentem RP w Astanie

W dniach 6 - 8 września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś Przewodnicząca Polsko – Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej wraz z oficjalną delegacją Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy przebywała w stolicy Kazachstanu. Celem wizyty było otwarcie przez Prezydenta RP Dnia Polskiego na EXPO 2017, jednak program był bardzo napięty i nie ograniczał się tylko do EXPO.

Do Astany wszyscy polecili rejsowym samolotem. Był to element promocji bezpośredniego połączenia lotniczego, które od  maja br. uruchomił nasz krajowy przewoźnik. Po ceremonii oficjalnego powitania Prezydenta RP i polskiej delegacji przez Prezydenta Kazachstanu w Pałacu Prezydenckim, Poseł Barbara Bartuś miała zaszczyt wziąć udział w rozmowach przy stole obu Głów Państw.

Więcej…

 

Mieszkańcy Dominikowic z wizytą w Sejmie RP

W ramach pozyskanych środków z Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych w dniach 5-6 września 2017 roku 55 osobowa grupa mieszkańców Dominikowic wyjechała zwiedzać stolicę naszego kraju. Ważnym punktem tej wycieczki do Warszawy była wizyta w Sejmie RP.

Co prawda na początku września Sejm, ze względu na przerwę wakacyjną, był jeszcze zamknięty dla zwiedzających, ale dzięki uprzejmości Pani Poseł Barbary Bartuś grupa 14 uczniów klasy III gimnazjum z Dominikowic wraz z grupą seniorów miała możliwość od wewnątrz zwiedzić budynki Sejmu RP. Sytuacja była jednak tym bardziej nietypowa, że Dominikowiczanie wraz z Panią Poseł i przewodnikiem sejmowym, zwiedzali Sejm w godzinach wieczornych.

Więcej…

 

Na Konferencji z okazji 75-lecia Elektrowni Rożnów

W poniedziałek 4 września w samym sercu Beskidu Sądeckiego w otoczeniu Jeziora Rożnowskiego Poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś wraz z Panem Januszem Szewczakiem uczestniczyła w konferencji „Zbiornik Rożnowski - jego funkcje, problemy i perspektywy w 75-lecie Elektrowni Rożnów”.

Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania krótkiego filmu o Elektrowni Rożnów, który przybliżył wszystkim zaproszonym krótki rys historyczny na temat budowy całego obiektu. Następnie prezes Zarządu Tauron Polska Energia- Filip Grzegorczyk przywitał przybyłych gości i dokonał otwarcia konferencji. Część oficjalna należała do naukowców oraz polityków, którzy wygłosili swoje referaty na temat elektrowni, jej przyszłości oraz znaczenia w stosunku do małopolski i całego kraju. Końcowy etap konferencji odbył się już w samej Elektrowni, gdzie po zakończonych obchodach była możliwość zwiedzenia całego terenu.

 
Więcej artykułów…