Strona główna Aktualności Inne

Inne

Poseł Barbara Bartuś na XXI zwyczajnej sesji Rady Miasta Gorlice

Poseł Barbara Bartuś była gościem specjalnym XXI zwyczajnej sesji Rady Miasta Gorlice, która odbyła się w dniu 30 maja 2016 r. Pani Poseł przedstawiła najczęstsze problemy, z jakimi boryka się lokalna społeczność, są to m.in. brak miejsc pracy oraz brak szybkich połączeń łączących Powiat Gorlicki z resztą kraju. Sprawy mieszkańców Ziemi Gorlickiej były i są bliskie Pani Poseł.

Barbara Bartuś opowiedziała o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. Podkreśliła również, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje obietnice wyborcze - został uruchomiony program „Rodzina 500+”, pierwsze

Więcej…

 

Uroczyste włączenie OSP w Zagorzynie do KSRG

W dniu 28 maja 2016 r. odbyła się oficjalna uroczystość włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagorzynie do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Udział w tym ważnym dla Gminy Łącko wydarzeniu wzięła Poseł Barbara Bartuś. Ochotnicza Straż Pożarna w Zagorzynie utworzona została w 1935 roku i zrzesza obecnie ponad 60 druhów.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 16.00 Mszą św. w miejscowym kościele. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy strażackiego święta przeszli pod remizę OSP, gdzie nastąpiło włączenie jednostki do KSRG.

Więcej…

 

Agencja Pocztowa powraca do Krygu!

Poseł Barbara Bartuś popiera inicjatywę mieszkańców Krygu, dotyczącą ponownego uruchomienia Agencji Pocztowej w tej miejscowości. Ma ona duże społeczne poparcie -  petycję w tej sprawie podpisało 408 mieszkańców. Zainteresowanie wykazują również mieszkańcy sąsiednich miejscowości - Bednarki i Rozdziela.

Działalność placówki pocztowej w Krygu została zawieszona we wrześniu 2013 r. z powodu rzekomego niskiego zainteresowania lokalnej społeczności. Poczta Polska S.A. wskazywała na alternatywne sposoby kontaktu - telefony komórkowe, maile, portale społecznościowe, jednocześnie nie uwzględniając

Więcej…

 

Powiatowe obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dni Świąt Narodowych upamiętniają najważniejsze karty w historii Polskiego Narodu. Kolejna, 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja przywodzi pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa i napawa nas dumą. 3 maja kościół katolicki obchodzi również uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w tegorocznych powiatowych obchodach 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice Mniejszej w Gorlicach, celebrowaną przez Ks. Proboszcza Stanisława Ruszela.

Więcej…

 

OSP Brunary w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym

1 maja br. w budynku Świetlicy Wiejskiej w Brunarach odbyła się uroczystość z okazji włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brunarach do Krajowego Systemu Ratowniczo  - Gaśniczego, połączona z Jubileuszem 10-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Brunarach. Na zaproszenie Druhów OSP w Brunarach w obchodach udział wzięła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

W intencji strażaków i Młodzieżowej Orkiestry Dętej odprawiona została Msza św. w kościele parafialnym, po której na placu pod remizą odbył się uroczysty apel, podczas którego odczytano oraz wręczono decyzję dotyczącą włączenia OSP w Brunarach do KSRG, a także wręczono medale i odznaczenia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…