Strona główna Aktualności Inne

Inne

Prawo i Sprawiedliwość spotyka się ze swoimi sympatykami

Tradycyjnie z początkiem każdego Nowego Roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś spotyka się w Gorlicach z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości z terenu całego powiatu. Tegoroczne spotkanie opłatkowo-noworoczne odbyło się 19 stycznia 2016 roku. Ciężar organizacyjny wydarzenia przyjął tym razem na siebie Komitet Prawa i Sprawiedliwości Miasta Gorlice na czele z Przewodniczącym Komitetu Tomaszem Płatkiem i Adamem Piechowiczem.

Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą na Zawodziu w kościele Parafii pw. Świętej Królowej Jadwigi w Gorlicach, której przewodniczył miejscowy Proboszcz Ksiądz Jerzy Gondek. Następnie uczestnicy spotkali się w Sali Teatralnej znajdującej się obok świątyni.

Więcej…

 

Z wizytą u Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Poseł Barbara Bartuś w dniu 8 stycznia 2016 r. wraz z delegacją Regionalnej Telewizji Gorlickiej spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Panem Andrzejem Dudą. Właściciel RTVG Maciej Trybus wręczył szablę Panu Prezydentowi, wykonaną specjalnie dla niego z okazji Jubileuszu 10-lecia istnienia gorlickiej Telewizji.

Pan Prezydent RP Andrzej Duda otrzymał także medal z wygenerowanym mottem Telewizji „Każdy ma prawo do swoich poglądów, a prawda obroni się sama pod warunkiem, że nie zamyka się jej ust”.

Więcej…

 

Uroczyste obchody „Barbórki” w Kopalni Soli w Wieliczce

4 grudnia 2015 r. Kościół katolicki obchodzi uroczystość św. Barbary, jednej z najbardziej czczonych świętych chrześcijańskich. Tego dnia przypada również święto wszystkich górników – „Barbórka”.

W Kopalni Soli „Wieliczka” odbyły się uroczystości barbórkowe, w których udział wzięła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. „Barbórkę” połączono z uroczystym otwarciem największej w południowej Polsce tężni solankowej.

Obchody rozpoczęły się tradycyjną Mszą św. w Kaplicy Św. Kingi. Liturgii przewodniczył Biskup Jan Szkodoń. Górnicy oraz zaproszeni goście dziękowali św. Barbarze za miniony rok i prosili o dalszą opiekę.

Po Mszy św., w komorze „Warszawa” odczytano listy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Premier Beaty Szydło. Wręczono również odznaczenia państwowe i resortowe, a także nadano stopnie górnicze. Następnie odbyła się uroczysta akademia oraz tradycyjna biesiada górnicza.