Strona główna Aktualności Inne

Inne

Na Zebraniu Wiejskim w Lipinkach

We wtorek 19 września 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w zebraniu wiejskim w swojej rodzinnej miejscowości Lipinkach. Głównym celem zebrania było podsumowanie wykonania budżetu Gminy, z podziałem na sołectwa, za rok 2016 oraz za I półrocze 2017.

W Domu Wiejskim w Lipinkach, zgromadziło się około 40 mieszkańców sołectwa. Po oficjalnym rozpoczęciu przez Panią Sołtys Czesławę Jurusik, głos zabrał Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy. W swoim wystąpieniu mówił o dotychczasowych pracach za ostatnie kilkanaście lat. Z bieżących zadań odniósł się m.in. do budowy drogi na cmentarz komunalny w Lipinkach. Wójt przybliżył też mieszkańcom plany na przyszłość.

Więcej…

 

Obchody rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę

W niedzielę 17 września 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 78 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. To właśnie 78 lat temu żołnierze Armii Czerwonej wkroczyli na terytorium Polski walczącej z armią niemiecką i porozumienie na linii Hitler Stalin stało się faktem.

W Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii uczestnicy przeszli na parafialny cmentarz pod Krzyż Katyński. W okolicznościowym przemówieniu Poseł Barbara Bartuś podkreśliła, iż w uroczystości tej upamiętniamy jedną z wielu tragicznych dat w historii naszej Ojczyzny.

Więcej…

 

XXIII Dni Huculskie

W sobotę 16 września 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w XXIII Dniach Huculskich. Jest to cykliczna impreza, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem i to nie tylko wśród hodowców koni, ale także obserwatorów z całego kraju. Głównym celem, który przyświeca tej corocznej imprezie jest promocja koni rasy huculskiej, które dzięki swojej wyjątkowości zyskują coraz większe znaczenie oraz zainteresowanie, ale też promocja regionu.

Poseł Barbara Bartuś, zabierając głos podczas uroczystego otwarcia, pogratulowała dyrektorowi Stadniny właśnie tej aktywności w promowaniu regionu i wielu bardzo udanych imprez o charakterze kulturalnym.

Więcej…

 

„Kiwon” pod patronatem Poseł Barbary Bartuś

W sobotę 16 września 2017 roku w Gminie Lipinki odbył się I Maraton na orientację „Kiwon”. Głównymi organizatorami oraz pomysłodawcami byli Anita Gurbisz oraz Tomasz Duda. Impreza uzyskała dofinansowanie z PZU, a Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś objęła nad nią Honorowy Patronat.

Mimo nie do końca sprzyjającej tego dnia pogody, do Rozdziela zjechało się około 70 osób z całej Polski. Na miejsce startu rano przyjechała też Poseł Ziemi Lipińskiej. Barbara Bartuś podziękowała organizatorom za ogromny trud włożony w przygotowanie biegu i życzyła uczestnikom zwycięstwa w rywalizacji, ale przede wszystkim zwycięstwa na własnymi słabościami.

Więcej…

 

Uroczysta Inauguracja Tygodnia Przedsiębiorcy ZUS

W poniedziałek 11 września w Centrali ZUS w Warszawie, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudy Uścińskiej uczestniczyła w uroczystej inauguracji 4 edycji Tygodnia dla Przedsiębiorcy. Dla Pani Poseł, byłego pracownika ZUS oraz członka sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, wszelkie inicjatywy z jakimi wychodzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych są niezwykle istotne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Pani Poseł idealnie rozumie rozmiar i powagę spraw, z którymi na co dzień boryka się ZUS i jego klienci.

Zebrani zapoznali się z problematyką działalności ZUS w obszarze przedsiębiorców oraz w aspekcie edukacji i popularyzacji wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Więcej…

 
Więcej artykułów…