Strona główna Aktualności Inne

Inne

 

Wybory Zarządu Powiatowego PiS w Gorlicach

W poniedziałek 20 listopada 2017 r. podczas swojego pierwszego posiedzenia ukonstytuował się Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Gorlicach. Na kolejną kadencję Przewodniczącą Zarządu została ponownie wybrana Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. Sekretarzem Zarządu ponownie został Pan Tomasz Płatek, a na funkcję Skarbnika wybrano Pana Mirosława Waląga.

W skład Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Gorlicach wchodzi pięciu Przewodniczących Komitetów Gminnych Prawa i Sprawiedliwości wybranych w wyborach tajnych przeprowadzonych na początku listopada oraz cztery osoby wybrane podczas Zebrania Powiatowego w wyborach uzupełniających. Bierne prawo wyborcze do władz Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gorlickim miało blisko 90 członków partii.

Więcej…

 

Tydzień do przedsiębiorców – konferencja w Gorlicach

W czwartek 16 listopada 2017 r. Poseł Barbara Bartuś w Gorlickim Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego wzięła udział w seminarium na temat „e-Administracja – rozwiązania dla biznesu”, które zostało zorganizowane w Gorlicach z inicjatywy Pani Poseł w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości. Głównym organizatorem konferencji był Zakład Ubezpieczeń Społecznych Odział w Nowym Sączu, a partnerami Krajowa Administracja Skarbowa oraz PFRON.

Otwierając konferencję Poseł Barbara Bartuś zwróciła uwagę na wprowadzaną przez obecną władzę nową strategię postrzegania przedsiębiorców przez administrację Państwa. Pani Poseł zaznaczyła, że stosowana za czasów koalicji PO – PSL praktyka bardzo często polegała na bezsilności wobec podmiotów poruszających się na granicy prawa i demonstrowaniu siły wobec uczciwych przedsiębiorców. Tymczasem rząd Prawa i Sprawiedliwości z determinacją wprowadza reformy mające pomagać w prowadzeniu biznesu uczciwym ludziom, a jednocześnie eliminujące przestępczość gospodarczą.

Więcej…

 

Minister Mariusz Błaszczak w Gorlicach na konferencji „Bezpieczeństwo obywateli Polski lokalnej”

Wśród najważniejszych wartości w życiu, większość z Polaków, szczególnie w ostatnich latach, wymienia poczucie bezpieczeństwa. Skłoniło to Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś oraz Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Gorlickim Tomasza Płatka do zorganizowania w Gorlicach konferencji poświęconej organizacji zapewniania bezpieczeństwa w tzw. Polsce powiatowej, ze swoją specyfiką przygranicznych terenów porośniętych lasami.

Nad konferencją „Bezpieczeństwo obywateli Polski lokalnej” współorganizowaną przez Komendę Powiatową Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach, Karpacki Oddział Straży Granicznej, Nadleśnictwo Gorlice i Straż Leśną, Gorlickie WOPR oraz Grupę Krynicką GOPR, Honorowy Patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak i w dniu 23 października 2017 roku, mimo licznych obowiązków, osobiście do Gorlic przyjechał.

Więcej…

 

Na gorlickim Marszu dla Życia i Rodziny

W niedzielę 22 października 2017 r. Poseł Barbara Bartuś wraz z mężem wzięła udział w IV gorlickim Marszu dla Życia i Rodziny. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny sprawowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Jana Wątroby ordynariusza diecezji rzeszowskiej, przewodniczącego Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Po Eucharystii, Pani Poseł wraz z Księdzem Biskupem, kapłanami z gorlickich parafii oraz innymi zaproszonymi gośćmi stanęła na czele Marszu, który spod Bazyliki, przez gorlicki rynek, przeszedł do parafii p.w. Świętej Jadwigi Królowej na Zawodziu. Zgromadzone rodziny, dzieci, młodzież i dorośli, nieśli liczne transparenty głoszące hasła promujące życie i wartości rodzinne.

Więcej…

 
Więcej artykułów…