Strona główna Aktualności Spotkania

Spotkania

Spotkanie w Gorlicach z Ministrem Rolnictwa Krzysztofem Jurgielem


W niedzielę 22 maja 2016 r. o godz. 19.00 w sali
Domu Katechetycznego przy Bazylice Mniejszej pw. NNMP w Gorlicach, Plac Kościelny 1, odbędzie się otwarte spotkanie z Poseł na Sejm RP Barbarą Bartuś i Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Krzysztofem Jurgielem.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu gorlickiego, a w szczególności wszystkich rolników .


 

Przywrócono Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

W dniu 16 maja 2016 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak podczas uroczystych obchodów 25-lecia powołania Straży Granicznej, które odbywały się w Nowym Sączu ogłosił swoją decyzję o reaktywacji Oddziału  Straży Granicznej z siedzibą w Nowym Sączu. Udział w tym ważnym dla naszego regionu wydarzeniu wzięła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

O likwidacji z dniem 31 grudnia 2013 r. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu zadecydował rząd Platformy Obywatelskiej. Dotychczasowe placówki zostały przeniesione do oddziału śląsko-małopolskiego w Raciborzu.

Więcej…

 

Czy Strażnica Straży Granicznej wróci do Wysowej?

Na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś, w dniu 16 maja br. Gminę Uście Gorlickie odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jakub Skiba. Okazją do tej wizyty były uroczystości związane z powrotem do Nowego Sącza Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, o co zabiegała m.in. Poseł Bartuś.

Podczas wizyty rozmawiano o możliwości przywrócenia Strażnicy Straży Granicznej w Wysowej, która została zamknięta wraz z likwidacją Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Sekretarz zapoznał się również z warunkami pracy policjantów, pełniących służbę w Uściu Gorlickim. Możliwe, że dzięki staraniom Pani Poseł funkcjonariusze otrzymają nową siedzibę dla swojego posterunku.

 

Jubileusz 60-lecia Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

W dniu 15 maja br. mieszkańcy Nowego Sącza tłumnie zgromadzili się na płycie sądeckiego Rynku, by wspólnie uczestniczyć  w uroczystym Koncercie z okazji 60-lecia Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś złożyła Muzykom serdeczne życzenia z okazji 60-lecia Orkiestry, która jest chlubą i wizytówką miasta Nowy Sącz oraz Sądecczyzny.

Orkiestrę tego wieczoru poprowadzili ppłk SG dr hab. Stanisław Strączek i mjr SG mgr Leszek Mieczkowski. W jubileuszowym koncercie udział wzięli również zaproszeni goście - światowej sławy soliści opery, operetki i musicalu. Gościem specjalnym koncertu był Krzesimir Dębski, znakomity polski muzyk, kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent.

 

Poseł Barbara Bartuś w sprawie przywrócenia "Wielkiej Gry"

Do biura poselskiego zgłosiły się osoby z prośbą o poparcie postulatu przywrócenia na anteny Telewizji Polskiej teleturniejów wiedzowych m.in. „Wielkiej Gry”. Zainteresowani zwrócili uwagę na istniejącą dysproporcję pomiędzy programami rozrywkowymi, a tymi które promują wiedzę. Zadaniem TVP jest realizowanie prawa abonentów poprzez stwarzanie możliwie szerokiego wyboru, czyli dostarczanie widzowi zarówno atrakcyjnych rozrywek, jak również treści wartościowych.

Pani Poseł Barbara Bartuś interweniując w powyższej sprawie, zainicjowała spotkanie w Warszawie, w siedzibie Telewizji Polskiej.

Więcej…

 

Biecka młodzież z wizytą w Sejmie RP

W dniu 9 maja 2016 r. uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś gościli w Sejmie RP. Młodzież miała niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak od zaplecza wygląda praca Parlamentarzystów.

Pani Poseł serdecznie przywitała uczestników wycieczki i razem z nimi udała się Salę Posiedzeń Senatu, a następnie na hall główny, gdzie pod tablicą w hołdzie posłom II Rzeczypospolitej, poległym w czasie II wojny światowej oraz tablicą upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w 2010 r. w katastrofie Tu-154 pod Smoleńskiem wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Więcej…

 

Polska delegacja z wizytą w Kazachstanie

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś jest Przewodniczącą Polsko - Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej i wraz z delegacją Marszałka Senatu w dniach 4-8 maja 2016 r. przebywała z wizytą w Kazachstanie.

W ciągu kilku dni polska delegacja odbyła wiele spotkań z władzami Kazachstanu, ale także z polską społecznością, mieszkającą w różnych częściach kraju. Według oficjalnych danych w Kazachstanie mieszka ok. 34 tys. Polaków.

Wizyta polskiej delegacji rozpoczęła się od spotkania z przewodniczącym Senatu Kasymą-Żomartem Tokajewem, przewodniczącym Izby Reprezentantów

Więcej…

 

Bobowa świętuje Dzień Flagi

Na zaproszenie Burmistrza Bobowej oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa 2 maja br. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanego stadionu sportowego w Bobowej. Gmina Bobowa uczciła także Święto Flagi poprzez próbę pobicia Rekordu Guinnessa na największą liczbę osób niosących flagę jednocześnie.

Flaga Polski o wymiarach 400 metrów długości i 3,6 metra wysokości została uszyta specjalnie na tą okazję. Mimo że próba pobicia rekordu nie zakończyła się sukcesem, to zaangażowane w akcję dzieci i młodzież, a także mieszkańcy gminy mogą być dumni z podjętej inicjatywy.

 

Poseł Barbara Bartuś rozdawała biało – czerwone flagi

W poniedziałek, 2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Biało-czerwona flaga, to symbol naszej państwowości. To najważniejszy znak, wokół którego gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej i który wyraża naszą tożsamość.

W tym dniu Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wspólnie z członkami Prawa i Sprawiedliwości oraz Forum Młodych PiS w Gorlicach od godziny 12.00 rozdawała na gorlickim rynku biało - czerwone flagi. Inicjatywa miała na celu propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Majowe święta to doskonała okazja do udekorowania naszych domów w narodowe barwy.

Więcej…

 

101. rocznica bitwy pod Gorlicami

W tym roku przypada 101. rocznica jednej z największych bitew I wojny światowej - bitwy pod Gorlicami. Z tej okazji w sobotę, 30 kwietnia 2016 r. o godz. 11.00 na cmentarzu wojskowym nr 91 na Wzgórzu Korczak odbyła się uroczystość, w której udział wzięła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, reprezentanci władz samorządowych, duchowni, grupy rekonstrukcyjne oraz mieszkańcy miasta.

Przedstawiciele różnych wyznań odmówili modlitwę ekumeniczną w intencji poległych, a następnie odczytano Apel Poległych. Pod pomnikiem stojącym w centrum nekropolii poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Więcej…