Strona główna Aktualności Spotkania

Spotkania

Czy Strażnica Straży Granicznej wróci do Wysowej?

Na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś, w dniu 16 maja br. Gminę Uście Gorlickie odwiedził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jakub Skiba. Okazją do tej wizyty były uroczystości związane z powrotem do Nowego Sącza Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, o co zabiegała m.in. Poseł Bartuś.

Podczas wizyty rozmawiano o możliwości przywrócenia Strażnicy Straży Granicznej w Wysowej, która została zamknięta wraz z likwidacją Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Sekretarz zapoznał się również z warunkami pracy policjantów, pełniących służbę w Uściu Gorlickim. Możliwe, że dzięki staraniom Pani Poseł funkcjonariusze otrzymają nową siedzibę dla swojego posterunku.

 

Jubileusz 60-lecia Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

W dniu 15 maja br. mieszkańcy Nowego Sącza tłumnie zgromadzili się na płycie sądeckiego Rynku, by wspólnie uczestniczyć  w uroczystym Koncercie z okazji 60-lecia Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś złożyła Muzykom serdeczne życzenia z okazji 60-lecia Orkiestry, która jest chlubą i wizytówką miasta Nowy Sącz oraz Sądecczyzny.

Orkiestrę tego wieczoru poprowadzili ppłk SG dr hab. Stanisław Strączek i mjr SG mgr Leszek Mieczkowski. W jubileuszowym koncercie udział wzięli również zaproszeni goście - światowej sławy soliści opery, operetki i musicalu. Gościem specjalnym koncertu był Krzesimir Dębski, znakomity polski muzyk, kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent.

 

Poseł Barbara Bartuś w sprawie przywrócenia "Wielkiej Gry"

Do biura poselskiego zgłosiły się osoby z prośbą o poparcie postulatu przywrócenia na anteny Telewizji Polskiej teleturniejów wiedzowych m.in. „Wielkiej Gry”. Zainteresowani zwrócili uwagę na istniejącą dysproporcję pomiędzy programami rozrywkowymi, a tymi które promują wiedzę. Zadaniem TVP jest realizowanie prawa abonentów poprzez stwarzanie możliwie szerokiego wyboru, czyli dostarczanie widzowi zarówno atrakcyjnych rozrywek, jak również treści wartościowych.

Pani Poseł Barbara Bartuś interweniując w powyższej sprawie, zainicjowała spotkanie w Warszawie, w siedzibie Telewizji Polskiej.

Więcej…

 

Biecka młodzież z wizytą w Sejmie RP

W dniu 9 maja 2016 r. uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś gościli w Sejmie RP. Młodzież miała niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak od zaplecza wygląda praca Parlamentarzystów.

Pani Poseł serdecznie przywitała uczestników wycieczki i razem z nimi udała się Salę Posiedzeń Senatu, a następnie na hall główny, gdzie pod tablicą w hołdzie posłom II Rzeczypospolitej, poległym w czasie II wojny światowej oraz tablicą upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w 2010 r. w katastrofie Tu-154 pod Smoleńskiem wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Więcej…

 

Polska delegacja z wizytą w Kazachstanie

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś jest Przewodniczącą Polsko - Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej i wraz z delegacją Marszałka Senatu w dniach 4-8 maja 2016 r. przebywała z wizytą w Kazachstanie.

W ciągu kilku dni polska delegacja odbyła wiele spotkań z władzami Kazachstanu, ale także z polską społecznością, mieszkającą w różnych częściach kraju. Według oficjalnych danych w Kazachstanie mieszka ok. 34 tys. Polaków.

Wizyta polskiej delegacji rozpoczęła się od spotkania z przewodniczącym Senatu Kasymą-Żomartem Tokajewem, przewodniczącym Izby Reprezentantów

Więcej…

 

Bobowa świętuje Dzień Flagi

Na zaproszenie Burmistrza Bobowej oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa 2 maja br. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanego stadionu sportowego w Bobowej. Gmina Bobowa uczciła także Święto Flagi poprzez próbę pobicia Rekordu Guinnessa na największą liczbę osób niosących flagę jednocześnie.

Flaga Polski o wymiarach 400 metrów długości i 3,6 metra wysokości została uszyta specjalnie na tą okazję. Mimo że próba pobicia rekordu nie zakończyła się sukcesem, to zaangażowane w akcję dzieci i młodzież, a także mieszkańcy gminy mogą być dumni z podjętej inicjatywy.

 

Poseł Barbara Bartuś rozdawała biało – czerwone flagi

W poniedziałek, 2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Biało-czerwona flaga, to symbol naszej państwowości. To najważniejszy znak, wokół którego gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej i który wyraża naszą tożsamość.

W tym dniu Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wspólnie z członkami Prawa i Sprawiedliwości oraz Forum Młodych PiS w Gorlicach od godziny 12.00 rozdawała na gorlickim rynku biało - czerwone flagi. Inicjatywa miała na celu propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Majowe święta to doskonała okazja do udekorowania naszych domów w narodowe barwy.

Więcej…

 

101. rocznica bitwy pod Gorlicami

W tym roku przypada 101. rocznica jednej z największych bitew I wojny światowej - bitwy pod Gorlicami. Z tej okazji w sobotę, 30 kwietnia 2016 r. o godz. 11.00 na cmentarzu wojskowym nr 91 na Wzgórzu Korczak odbyła się uroczystość, w której udział wzięła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, reprezentanci władz samorządowych, duchowni, grupy rekonstrukcyjne oraz mieszkańcy miasta.

Przedstawiciele różnych wyznań odmówili modlitwę ekumeniczną w intencji poległych, a następnie odczytano Apel Poległych. Pod pomnikiem stojącym w centrum nekropolii poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś na spotkaniu u Ambasadora Francji

27 kwietnia 2016 r. Ambasador Francji Pierre Buhler wydał w swojej rezydencji koktajl na cześć członków polsko-francuskich grup parlamentarnych Sejmu i Senatu RP. Jednym z członków grupy parlamentarnej jest Pani Poseł Barbara Bartuś.

W przemówieniu Ambasador wyraził uznanie dla zaangażowania wszystkich członków na rzecz rozwoju relacji polsko-francuskich, które na przestrzeni dziejów, niezależnie od zmian politycznych, nie przestawały się rozwijać, by osiągnąć obecny poziom, nacechowany serdeczną i ciepłą atmosferą.

Na zakończenie Ambasador zaprosił do wzniesienia toastu za wielowiekową przyjaźń, łączącą oba kraje.

 

Spotkanie z członkami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej

O darmowych lekach dla osób starszych, kwocie wolnej od podatku, jednorazowych dodatkach dla seniorów oraz podniesieniu kwot emerytur i rent wolnych od potrąceń i egzekucji rozmawiała Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej. Odbyło się ono 20 kwietnia br. się z inicjatywy Prezesa Stowarzyszenia Pana Czesława Kłapsy.

Podczas spotkania Poseł Barbara Bartuś opowiedziała o swojej pracy w Sejmie, m.in. o projekcie nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, którego jest wnioskodawcą, a także szczegółowo odpowiadała na zadawane pytania.

Więcej…