Strona główna Aktualności Spotkania

Spotkania

Jubileusz RDN Nowy Sącz

W tym roku rozgłośnia radiowa RDN Nowy Sącz świętowała 5 – lecie swojej działalności. W dniu 22 stycznia 2017 r. w hotelu „Beskid” odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. W gronie gości znalazła się także Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Jak przystało na rozgłośnię katolicką, świętowanie rozpoczęto w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. W czasie spotkania Pani Poseł złożyła dyrekcji i pracownikom Radia gratulacje oraz życzenia. Życzyła wszystkim, aby rozgłośnia miała do przekazywania tylko dobre nowiny.

 

Gorlicki szpital otrzymał nowoczesny ambulans

W poniedziałek 9 stycznia 2017 r. Poseł Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystym przekazaniu personelowi gorlickiego Pogotowia Ratunkowego kluczy do nowego ambulansu. Zakup nowoczesnego pojazdu możliwy był dzięki dotacji wojewody małopolskiego, o którą mocno starała się Pani Poseł Barbara Bartuś. Wojewoda przyznał dotację w wysokości 400 tys. zł, co pozwoliło na zakup nowoczesnej i w pełni wyposażonej karetki.

Poświęcenia dokonał kapelan szpitala ks. Andrzej Kluz, a oddanie do użytku ambulansu było okazją dla której do Gorlic przyjechał Wojewoda Małopolski Pan Józef Pilch. Jednocześnie wizytę tę można nazwać wizytą gospodarską, ponieważ Wojewoda odwiedził też szpital i zobowiązał się do dofinansowania inwestycji na ZOL-u.

Więcej…

 

Święto Plonów w Gminie Moszczenica

 

W niedzielę 14 sierpnia 2016 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie Wójta Gminy Moszczenica oraz Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminy Moszczenica wzięła udział w Święcie Plonów. Tegoroczne uroczyste świętowanie zakończenia żniw w Gminie Moszczenica odbyły się w sołectwie Staszkówka.

Dożynki rozpoczęła o godz. 15:00 Msza Święta w kościele pw. Św. Wojciecha w Staszkówce. Uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył Ksiądz Biskup Władysław Bobowski w koncelebrze z proboszczami Moszczenicy i Staszkówki ks. Tadeuszem Machałem i Krzysztofem Jamułą.

Więcej…

 

Spotkanie w sprawie utrudnień drogowych w Libuszy

Poseł na Sejm Barbara Bartuś poproszona o pomoc w sprawie braku planów budowy objazdu przy realizacji inwestycji Starostwa Powiatowego i płynących z tego powodu zagrożeń w celu znalezienia najlepszego rozwiązania tej trudnej sytuacji zorganizowała z zainteresowanymi stronami szerokie spotkanie.

Późnym popołudniem 16 czerwca 2016 roku w Libuszy na miejsce planowanej inwestycji przyjechał zaproszony pisemnie przez Panią Poseł Starosta Gorlicki Karol Górski wraz członkiem Zarządu Powiatu Adamem Urbankiem oraz Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Gorlicach Markiem Machowskim.

Więcej…

 

Spotkanie z Zarządem i mieszkańcami Osiedla Nr 2 „Magdalena”

Dnia 16 czerwca 2016 r. w godzinach popołudniowych w klubie „Jubilat” z inicjatywy Zarządu Osiedla Nr 2 „Magdalena” i mieszkańców, zostało zorganizowanie spotkanie otwarte z Poseł na Sejm RP Barbarą Bartuś.

Głównym tematem rozmów była obecna sytuacja polityczna w kraju oraz problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy. Pytano m.in. o podwyżkę dla emerytów i nauczycieli, obniżenie wieku emerytalnego, bezpłatne leki dla seniorów. Poruszony został także temat sprzedaży uzdrowiska w Wysowej-Zdrój.

Spotkanie trwało około 1,5 godziny, a zgromadzone osoby brały w nim czynny udział. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

 

Poseł Barbara Bartuś z wizytą w Gimnazjum w Dominikowicach

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w dniu 13 czerwca 2016 r. spotkała się z uczniami Gimnazjum w Dominikowicach. Wizyta była  kontynuacją  pierwszego spotkania, które odbyło się w ubiegłym roku szkolnym, podczas którego Pani Poseł spotkała się z młodzieżą w Bibliotece szkolnej.

Poseł Ziemi Gorlickiej opowiedziała o swojej pracy na forum Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej. Wyjaśniła młodzieży, jakie są obowiązki i uprawnienia Posłów, przedstawiła, w jaki sposób przebiegają obrady w Sejmie oraz prace komisji sejmowych, a także jak wygląda proces przebiegu trybu ustawodawczego.

Więcej…

 

Konsultacje w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Gorlic

Na prośbę mieszkańców Gorlic, zaniepokojonych  planami budowy drogi (obwodnicy) łączącej drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką nr 977, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wraz z Radnym Rady Miasta Panem Adamem Piechowiczem zorganizowała spotkanie władz samorządowych z Gorliczanami.

W dyskusji zorganizowanej w Urzędzie Miejskim udział wzięli mieszkańcy części miasta, gdzie miałaby przebiegać tzw. zachodnia obwodnica Gorlic, Burmistrz Miasta Gorlice oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego. O spotkaniu poinformowany został również Wójt Gminy Gorlice, który jednak nie wziął w nim udziału.

Więcej…

 

Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Sokół

W dniu 29 maja br. Poseł Barbara Bartuś spotkała się z mieszkańcami Osiedla "Sokół" w Fili Gorlickiego Centrum Kultury przy ulicy Dukielskiej, by wysłuchać problemów lokalnej społeczności.

Wśród poruszonych zagadnień znalazły się m.in. kwestie dotyczące umiejscowienia dodatkowego przystanku autobusowego na żądanie przy skrzyżowaniu ulicy Dukielskiej z ulicą Polną, tak aby umożliwić dzieciom bezpieczny powrót ze szkoły; zmodernizowania ścieżki przez Górę Parkową, by ułatwić i znacznie skrócić drogę do pracy mieszkańcom. Zgłoszono również postulat utworzenia dodatkowego przejścia dla pieszych na wysokości przystanku przy Delikatesach Centrum.

Więcej…

 

Spotkanie w Gorlicach z Ministrem Rolnictwa Krzysztofem Jurgielem

W niedzielę 22 maja 2016 r. z inicjatywy Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś odbyło się spotkanie otwarte z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Krzysztofem Jurgielem. Zgromadziło ono blisko 80 osób.

Pani Poseł serdecznie przywitała mieszkańców naszego powiatu, zgromadzonych na sali Domu Katechetycznego przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach.

W oczekiwaniu na Pana Ministra, Senator RP Stanisław Kogut zapoznał zebranych z obecnymi działaniami rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej…

 

IX Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Gminy Bobowa

W niedzielę 22 maja 2016 roku Poseł Barbara Bartuś uczestniczyła IX Zjeździe Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Gminy Bobowa.

W budynku remizy OSP w Jankowej odbyło się podsumowanie ubiegłej kadencji oraz zatwierdzenie składu nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP. Dokonano wyboru Przedstawicieli Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Gminie Bobowa do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, którymi zostali dh Jan Juruś i dh Tomasz Tarasek, a delegatami na IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Stanisław Ligęza, dh Sylwia Mucha oraz Jarosław Wiatr.

Więcej…