Strona główna Aktualności Spotkania

Spotkania

Dzień Patrona Szkoły LO w Grybowie

W piątek 10 listopada 2017 r. Poseł Barbara Bartuś wzięła udział w obchodach Dnia Patrona Szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie połączonych ze Świętem 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się odsłonięciem tablicy pamiątkowej ku czci absolwenta LO w Grybowie, podporucznika Stanisława Sekuły - żołnierza armii gen. Andersa, uczestnika bitwy o Monte Cassino, pochowanego na polskim Cmentarzu Wojennym w Loretto we Włoszech. Pani Poseł wzięła udział w Mszy Św. odprawionej w Bazylice p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i części oficjalnej, która odbyła się w kinie „Biała” w Grybowie.

Zabierając głos Poseł Barbara Bartuś wyraziła wdzięczność Dyrektorowi, gronu pedagogicznemu, pracownikom i uczniom Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie za kultywowanie pięknej polskiej tradycji historycznej oraz odważną wierność chrześcijańskiemu dziedzictwu Narodu. Jednocześnie Poseł Barbara Bartuś wyraziła głębokie przekonanie, że przyszłość naszej Ojczyzny budowana w oparciu o tak trwałe fundamenty będzie stabilna i bezpieczna.

Więcej…

 

„Czy Polska jest potrzebna Polakom?” - spotkanie z Witoldem Gadowskim

W niedzielne popołudnie 15 października 2017 r. w auli Domu Katechetycznego przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach odbyło się zorganizowane przez Panią Poseł Barbarą Bartuś otwarte spotkanie z mieszkańcami. Tym razem zaproszonym gościem był Witold Gadowski, niezależny publicysta, dziennikarz śledczy i pisarz, autor książek.

Robocze hasło spotkania sam prelegent ujął w pytaniu „czy Polska jest potrzebna Polakom?”. Licznie zgromadzeni słuchacze mieli okazję wysłuchać refleksji o aktualnej sytuacji w kraju na tle zjawisk międzynarodowych oraz zadać pytania na temat nurtujących wydarzeń. Gospodarzem oraz moderatorem dyskusji była Poseł Barbara Bartuś.

Więcej…

 

 

Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP

zaprasza wszystkich na spotkanie otwarte

z udziałem

Pana Witolda Gadowskiego

(dziennikarza, niezależnego publicysty)

Spotkanie odbędzie się

15 października 2017 r. (niedziela) o godz. 15.00

w Gorlicach w Domu Katechetycznym przy Bazylice Mniejszej,

Pl. Kościelny 1

W naszej Ojczyźnie dzieje się wiele dobrego, ale też są ludzie którzy manipulują innymi, aktywnie walczą z rządem Pani Premier Beaty Szydło utworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość, które wygrało wybory.

Porozmawiajmy o tym. Nie bądźmy obojętni na sprawy Ojczyzny i naszej przyszłości.

 

Janusz Szewczak i Bogusław Morka na spotkaniu w Gorlicach

W poniedziałek 4 września 2017 r. w sali Dworu Karwacjanów w Gorlicach odbyło się spotkanie otwarte mieszkańców z Panią Poseł Barbarą Bartuś. Zaproszonym gościem spotkania był znany analityk finansowy, wykładowca akademicki, ekspert od spraw bankowości, publicysta, a obecnie Poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Pan Janusz Szewczak. Tematem forum było zagadnienie „Patriotyzm ekonomiczny szansą dla Gorlic”. Miłą niespodzianką było przybycie znanego i podziwianego tenora Pana Bogusława Morki.

W szczelnie wypełnionej słuchaczami sali Pan Poseł Janusz Szewczak ogólnie zarysował obraz globalnych zjawisk w gospodarce, w kontekście uwarunkowań gospodarczych Polski. Zaznaczył, iż po wyborach z 2015 roku, celem zmian wprowadzanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy jest odbudowywanie suwerenności polskiej gospodarki.

Więcej…

 

Rozmowy z Wojewodą Małopolskim Piotrem Ćwikiem

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. złożyła w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wizytę nowemu Wojewodzie Małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi. Poseł Barbara Bartuś na początek pogratulowała Panu Piotrowi Ćwikowi nominacji i wyraziła nadzieję na kontynuowanie dotychczasowej bardzo dobrej współpracy.

Powodem wyjazdu do Wojewody nie była jednak sama chęć przekazania osobistych gratulacji, ale przede wszystkim kontynuacja starań o sprawy Gorlickie. Tematem pierwszoplanowym była kwestia związana z dofinansowaniem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gorlicach. Poseł Barbara Bartuś przypomniała też fakt wykluczenia komunikacyjnego Gorlic i konieczność zorganizowania jak najszybciej spotkania wszystkich zarządców dróg przebiegających przez powiat gorlicki, aby poszukać możliwego i nieodległego w czasie rozwiązania.

Więcej…

 

Wojewoda Małopolski w Gorlicach na spotkaniu otwartym z mieszkańcami

W piątkowe popołudnie 5 maja na spotkanie w sprawie „spalarni odpadów” do Gorlic na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś z Krakowa przyjechał Wojewoda Małopolski Józef Pilch wraz z Dyrektorem Wydziału Prawnego i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego Mirosławem Chrapustą, Wicedyrektorem Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego Tomaszem Boniatowskim, Małopolskim Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Foremnym i przedstawicielem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Piotrem Garwolem.

W Sali Gorlickiego Centrum Kultury za stołem zasiedli też Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Dyrektor ds. Rozwoju, Eksplantacji i Gospodarki Odpadami EMPOL Leszek Rataj oraz po stronie organizatorów spotkania Poseł Barbary Bartuś wraz z Przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Gorlickiego Tomaszem Płatkiem i Radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gorlice Adamem Piechowiczem.

Więcej…

 

Wiceminister Zdrowia na spotkaniach w Gorlicach

W poniedziałek 24 kwietnia, na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś, Gorlice odwiedziły Pani Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ  Pani Elżbieta Chrapisińska.

Na początek Panie wraz z Poseł Barbarą Bartuś swoje kroki skierowały do Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza. Doktor Tomasz Płatek oraz Dyrektor Szpitala Marian Świerz oprowadzili gości po Oddziale Geriatrycznym i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. W budynku głównym Panie zobaczyły Oddział Onkologiczny oraz Noworodków. Dyrektor pochwalił się też nowoczesnym blokiem operacyjnym. Wizyta przedstawicielek Resortu Zdrowia i NFZ była okazją do rozmów z personelem Szpitala i omówienia problemów występujących dotychczas w lecznictwie szpitalnym.

Więcej…

 

Spotkania otwarte Posła na Sejm RP z mieszkańcami Gminy Biecz

Sobotę 11 marca 2017 roku Poseł Barbara Bartuś wybrała na spotkania otwarte z mieszkańcami w Gminie Biecz. Pierwsze z nich odbyło się już w godzinach przedpołudniowych w sali Remizy OSP w Bieczu. Podczas spotkania Poseł Barbara Bartuś przedstawiła osiągnięcia Rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz zamiary na przyszłość, ale także przybliżyła swoją pracę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji.

Na spotkanie w Bieczu przybyło kilkadziesiąt osób i każdy z przybyłych mógł Pani Poseł zadać pytanie. Wielu uczestników z tej możliwości skorzystało i wywiązała się ciekawa dyskusja dotycząca wielu ważnych dla mieszkańców spraw. Dyskusja z Poseł Barbarą Bartuś toczyła się także po oficjalnym zakończeniu spotkania.

Więcej…

 

Spotkania otwarte w Gminie Ropa i Uście Gorlickie

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, popołudniu w piątek 3 marca 2017 roku po raz kolejny, spotkała się z mieszkańcami powiatu gorlickiego na spotkaniach otwartych. Pierwsze z tych piątkowych spotkań odbyło się w świetlicy Urzędu Gminy Ropa, a kolejne w Domu Ludowym w Śnietnicy.

Biorąc pod uwagę, że ważnym punktem miały być, i były, tematy dotyczące wprowadzanej reformy w systemie oświaty, w spotkaniach udział wzięły przedstawicielki Kuratorium Oświaty.

Kilkanaście dni wcześniej mieszkańcy Gminy Ropa oraz mieszkańcy Gminy Uścia Gorlickiego zwrócili się do Poseł Prawa i Sprawiedliwości z prośbą o pomoc w sprawie uchwał swoich Rad Gmin dotyczących projektu nowej siatki szkół, która byłaby sprzeczna z założeniami wprowadzanych zmian w systemie oświaty.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś spotyka się z mieszkańcami Gminy Bobowa

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś co roku organizuje spotkania otwarte ze swoimi wyborcami w różnych miejscowościach okręgu. Początek roku to też moment, kiedy sołtysi organizują zebrania wiejskie. Do zadań tego organu uchwałodawczego sołectwa należy m.in. uchwalanie rocznego planu wydatków sołectwa oraz rozpatrywanie sprawozdań z pracy organów sołectwa. Jednak, aby uchwały zebrania były wiążące, to konieczne jest odpowiednie kworum. Jeżeli tego kworum nie ma, to zwołuje się zebranie w drugim terminie, czyli zebranie rozpoczyna się pół godziny później.

Poseł Barbara Bartuś postanowiła wykorzystać ten czas oczekiwania mieszkańców na rozpoczęcie drugiego terminu do przedstawienia sprawozdania z pracy Sejmu RP VIII kadencji i ze swojej działalności.

Więcej…