Strona główna Aktualności Spotkania

Spotkania

 

Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP

zaprasza wszystkich na spotkanie otwarte

z udziałem

Pana Witolda Gadowskiego

(dziennikarza, niezależnego publicysty)

Spotkanie odbędzie się

15 października 2017 r. (niedziela) o godz. 15.00

w Gorlicach w Domu Katechetycznym przy Bazylice Mniejszej,

Pl. Kościelny 1

W naszej Ojczyźnie dzieje się wiele dobrego, ale też są ludzie którzy manipulują innymi, aktywnie walczą z rządem Pani Premier Beaty Szydło utworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość, które wygrało wybory.

Porozmawiajmy o tym. Nie bądźmy obojętni na sprawy Ojczyzny i naszej przyszłości.

 

Janusz Szewczak i Bogusław Morka na spotkaniu w Gorlicach

W poniedziałek 4 września 2017 r. w sali Dworu Karwacjanów w Gorlicach odbyło się spotkanie otwarte mieszkańców z Panią Poseł Barbarą Bartuś. Zaproszonym gościem spotkania był znany analityk finansowy, wykładowca akademicki, ekspert od spraw bankowości, publicysta, a obecnie Poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Pan Janusz Szewczak. Tematem forum było zagadnienie „Patriotyzm ekonomiczny szansą dla Gorlic”. Miłą niespodzianką było przybycie znanego i podziwianego tenora Pana Bogusława Morki.

W szczelnie wypełnionej słuchaczami sali Pan Poseł Janusz Szewczak ogólnie zarysował obraz globalnych zjawisk w gospodarce, w kontekście uwarunkowań gospodarczych Polski. Zaznaczył, iż po wyborach z 2015 roku, celem zmian wprowadzanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy jest odbudowywanie suwerenności polskiej gospodarki.

Więcej…

 

Rozmowy z Wojewodą Małopolskim Piotrem Ćwikiem

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. złożyła w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wizytę nowemu Wojewodzie Małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi. Poseł Barbara Bartuś na początek pogratulowała Panu Piotrowi Ćwikowi nominacji i wyraziła nadzieję na kontynuowanie dotychczasowej bardzo dobrej współpracy.

Powodem wyjazdu do Wojewody nie była jednak sama chęć przekazania osobistych gratulacji, ale przede wszystkim kontynuacja starań o sprawy Gorlickie. Tematem pierwszoplanowym była kwestia związana z dofinansowaniem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gorlicach. Poseł Barbara Bartuś przypomniała też fakt wykluczenia komunikacyjnego Gorlic i konieczność zorganizowania jak najszybciej spotkania wszystkich zarządców dróg przebiegających przez powiat gorlicki, aby poszukać możliwego i nieodległego w czasie rozwiązania.

Więcej…

 

Wojewoda Małopolski w Gorlicach na spotkaniu otwartym z mieszkańcami

W piątkowe popołudnie 5 maja na spotkanie w sprawie „spalarni odpadów” do Gorlic na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś z Krakowa przyjechał Wojewoda Małopolski Józef Pilch wraz z Dyrektorem Wydziału Prawnego i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego Mirosławem Chrapustą, Wicedyrektorem Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego Tomaszem Boniatowskim, Małopolskim Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Foremnym i przedstawicielem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Piotrem Garwolem.

W Sali Gorlickiego Centrum Kultury za stołem zasiedli też Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Dyrektor ds. Rozwoju, Eksplantacji i Gospodarki Odpadami EMPOL Leszek Rataj oraz po stronie organizatorów spotkania Poseł Barbary Bartuś wraz z Przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Gorlickiego Tomaszem Płatkiem i Radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gorlice Adamem Piechowiczem.

Więcej…

 

Wiceminister Zdrowia na spotkaniach w Gorlicach

W poniedziałek 24 kwietnia, na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś, Gorlice odwiedziły Pani Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ  Pani Elżbieta Chrapisińska.

Na początek Panie wraz z Poseł Barbarą Bartuś swoje kroki skierowały do Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza. Doktor Tomasz Płatek oraz Dyrektor Szpitala Marian Świerz oprowadzili gości po Oddziale Geriatrycznym i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. W budynku głównym Panie zobaczyły Oddział Onkologiczny oraz Noworodków. Dyrektor pochwalił się też nowoczesnym blokiem operacyjnym. Wizyta przedstawicielek Resortu Zdrowia i NFZ była okazją do rozmów z personelem Szpitala i omówienia problemów występujących dotychczas w lecznictwie szpitalnym.

Więcej…

 

Spotkania otwarte Posła na Sejm RP z mieszkańcami Gminy Biecz

Sobotę 11 marca 2017 roku Poseł Barbara Bartuś wybrała na spotkania otwarte z mieszkańcami w Gminie Biecz. Pierwsze z nich odbyło się już w godzinach przedpołudniowych w sali Remizy OSP w Bieczu. Podczas spotkania Poseł Barbara Bartuś przedstawiła osiągnięcia Rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz zamiary na przyszłość, ale także przybliżyła swoją pracę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji.

Na spotkanie w Bieczu przybyło kilkadziesiąt osób i każdy z przybyłych mógł Pani Poseł zadać pytanie. Wielu uczestników z tej możliwości skorzystało i wywiązała się ciekawa dyskusja dotycząca wielu ważnych dla mieszkańców spraw. Dyskusja z Poseł Barbarą Bartuś toczyła się także po oficjalnym zakończeniu spotkania.

Więcej…

 

Spotkania otwarte w Gminie Ropa i Uście Gorlickie

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, popołudniu w piątek 3 marca 2017 roku po raz kolejny, spotkała się z mieszkańcami powiatu gorlickiego na spotkaniach otwartych. Pierwsze z tych piątkowych spotkań odbyło się w świetlicy Urzędu Gminy Ropa, a kolejne w Domu Ludowym w Śnietnicy.

Biorąc pod uwagę, że ważnym punktem miały być, i były, tematy dotyczące wprowadzanej reformy w systemie oświaty, w spotkaniach udział wzięły przedstawicielki Kuratorium Oświaty.

Kilkanaście dni wcześniej mieszkańcy Gminy Ropa oraz mieszkańcy Gminy Uścia Gorlickiego zwrócili się do Poseł Prawa i Sprawiedliwości z prośbą o pomoc w sprawie uchwał swoich Rad Gmin dotyczących projektu nowej siatki szkół, która byłaby sprzeczna z założeniami wprowadzanych zmian w systemie oświaty.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś spotyka się z mieszkańcami Gminy Bobowa

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś co roku organizuje spotkania otwarte ze swoimi wyborcami w różnych miejscowościach okręgu. Początek roku to też moment, kiedy sołtysi organizują zebrania wiejskie. Do zadań tego organu uchwałodawczego sołectwa należy m.in. uchwalanie rocznego planu wydatków sołectwa oraz rozpatrywanie sprawozdań z pracy organów sołectwa. Jednak, aby uchwały zebrania były wiążące, to konieczne jest odpowiednie kworum. Jeżeli tego kworum nie ma, to zwołuje się zebranie w drugim terminie, czyli zebranie rozpoczyna się pół godziny później.

Poseł Barbara Bartuś postanowiła wykorzystać ten czas oczekiwania mieszkańców na rozpoczęcie drugiego terminu do przedstawienia sprawozdania z pracy Sejmu RP VIII kadencji i ze swojej działalności.

Więcej…

 

Jubileusz RDN Nowy Sącz

W tym roku rozgłośnia radiowa RDN Nowy Sącz świętowała 5 – lecie swojej działalności. W dniu 22 stycznia 2017 r. w hotelu „Beskid” odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. W gronie gości znalazła się także Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Jak przystało na rozgłośnię katolicką, świętowanie rozpoczęto w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. W czasie spotkania Pani Poseł złożyła dyrekcji i pracownikom Radia gratulacje oraz życzenia. Życzyła wszystkim, aby rozgłośnia miała do przekazywania tylko dobre nowiny.

 

Gorlicki szpital otrzymał nowoczesny ambulans

W poniedziałek 9 stycznia 2017 r. Poseł Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystym przekazaniu personelowi gorlickiego Pogotowia Ratunkowego kluczy do nowego ambulansu. Zakup nowoczesnego pojazdu możliwy był dzięki dotacji wojewody małopolskiego, o którą mocno starała się Pani Poseł Barbara Bartuś. Wojewoda przyznał dotację w wysokości 400 tys. zł, co pozwoliło na zakup nowoczesnej i w pełni wyposażonej karetki.

Poświęcenia dokonał kapelan szpitala ks. Andrzej Kluz, a oddanie do użytku ambulansu było okazją dla której do Gorlic przyjechał Wojewoda Małopolski Pan Józef Pilch. Jednocześnie wizytę tę można nazwać wizytą gospodarską, ponieważ Wojewoda odwiedził też szpital i zobowiązał się do dofinansowania inwestycji na ZOL-u.

Więcej…