Strona główna Aktualności Inne Na obchodach 87 miesięcznicy smoleńskiej

Na obchodach 87 miesięcznicy smoleńskiej

W poniedziałek 10 lipca 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w obchodach miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Minęło już 87 miesięcy od tragicznej daty 10 kwietnia 2010 r., gdy w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Polska Delegacja na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim zmierzała wtedy na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Jak każdego 10-ego dnia miesiąca w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa Oblubieńca z intencji Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości odprawiona została Msza Święta za Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonkę Marię i pozostałe ofiary katastrofy smoleńskiej.

Tradycyjnie też parlamentarzyści odczytali czytanie i modlitwę powszechną. Poseł Barbara Bartuś została wybrana do wypowiedzenia w modlitwie wiernych wezwania w intencji Ojczyzny, aby stała Ona na straży chrześcijańskiej wizji człowieka i miłości jako fundamentu pokoju.

Po Eucharystii uczestnicy Mszy Św. wraz z Ojcem Zdzisławem Tokarczykiem przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie odśpiewano Hymn Narodowy, a następnie odmówiono modlitwy za Ojczyznę i ofiary tragedii smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości złożył biało-czerwony wieniec. Sprzed Pałacu Prezydenckiego organizatorzy obchodów udali się na Powązki, gdzie na grobach ofiar katastrofy Prezes Jarosław Kaczyński w imieniu wszystkich przybyłych składał kwiaty i znicze.

Ponadto parlamentarzyści złożyli kwiaty na mogiłach Generała Ryszarda Kuklińskiego oraz swojego kolegi Posła Artura Górskiego, który po ciężkiej chorobie zmarł w kwietniu ubiegłego roku.