Strona główna Aktualności Inne W Stróżach na „Biesiadzie u Bartnika”

W Stróżach na „Biesiadzie u Bartnika”

Tradycyjnie w pierwszy weekend lipca, w Stróżach k/Grybowa odbyło się spotkanie braci pszczelarskiej. W tym roku Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel Biesiadę u Bartnika objął Honorowym Patronatem.

W niedzielę, 2 lipca 2017 roku w Biesiadzie wzięła udział Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, dla której temat oraz problemy związane z pszczelarstwem nie są obce. O związkach z pszczelarstwem mówił nawet Prezes „Sądeckiego Bartnika” Pan Janusz Kasztelewicz witając Panią Poseł Basię, jako córkę znanych mu pszczelarzy.

Coroczna Biesiada, to dla zainteresowanych szansa na zdobycie wiedzy. W tym roku konferencja szkoleniowa przebiegała pod hasłem „Pomóżmy pszczołom - pszczoły pomogą nam”.

Pszczelarze mają w Stróżach możliwość nabycia fachowej literatury, matek pszczelich czy profesjonalnego sprzętu pszczelarskiego. Biesiada u Bartnika to okazja do spotkania nie tylko pszczelarzy, ale także całych rodzin. Na odwiedzających zawsze czekają występy artystyczne, wystawy, konkursy i inne atrakcje. Impreza ta sprzyja także wymianie poglądów oraz doświadczeń związanych z pszczelarstwem.