Strona główna Aktualności Inne W Gorlicach powstała Grupa Straży Granicznej

W Gorlicach powstała Grupa Straży Granicznej

W maju rok temu, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, przywrócono w Nowym Sączu Karpacki Oddział Straży Granicznej. Było to wypełnienie zobowiązania parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z Sądecczyzny, jakie złożyli mieszkańcom, po tym jak poprzedni Rząd PO-PSL zlikwidował ten Oddział.

Poseł Barbara Bartuś, jako cel postawiła sobie jednak nie tylko przywrócenie Oddziału Straży Granicznej do Nowego Sączą, ale też utworzenie Placówki Straży na Ziemi Gorlickiej. W poniedziałek 3 lipca 2017 roku zrobiono pierwszy krok w tym kierunku.

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odbyła się miła uroczystość otwarcia Grupy Zamiejscowej z siedzibą w Gorlicach Placówki Straży Granicznej w Tarnowie. Miłym akcentem podczas uroczystego poświęcenia pomieszczeń, gdzie będą pracowali funkcjonariusze Straży Granicznej, było wybranie Poseł Barbary Bartuś „matką chrzestną” uroczystości.

Zabierając głos Poseł Barbara Bartuś podkreśliła ważność decyzji o przywracaniu ochrony granic wewnątrz Unii, ale też wzmacnianie granic zewnętrznych. W dobie dzisiejszych zagrożeń, chociażby w obliczu kryzysu migracyjnego, służby państwowe strzegące bezpieczeństwa Ojczyzny i obywateli są niezwykle potrzebne. Dlatego olbrzymia radość, że kilku funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej będzie na co dzień pracowało w powiecie gorlickim. Docelowo w Gorlicach jest planowana Placówka Straży Granicznej.