Strona główna Aktualności Inne Rocznica Bitwy pod Gorlicami

Rocznica Bitwy pod Gorlicami

Z okazji przypadającej w tym roku 102. rocznicy Bitwy pod Gorlicami w niedzielę 30 kwietnia 2017 roku na cmentarzu wojskowym nr 91 na Wzgórzu Korczak, w miejscu pochówku niemal 1000 żołnierzy, odbyły się oficjalne uroczystości, w których uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. W obchodach wzięli także udział Konsul Węgier, reprezentanci władz samorządowych, duchowni, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Gorlic.

Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy ekumenicznej. Pasterze gorlickich parafii rzymskokatolickich, na czele z Księdzem Dziekanem Stanisławem Ruszelem oraz proboszczowie prawosławnej Parafii Świętej Trójcy w Gorlicach ks. Roman Dubec i greckokatolickiej Parafii Przemienienia Pańskiego w Gorlicach ks. Grzegorz Nazar modlili się w intencji poległych w walkach pod Gorlicami 1915 roku. Następnie odczytany został Apel Poległych.

Na zakończenie Poseł Barbara Bartuś wraz z Radnym Rady Miasta Gorlice Adamem Piechowiczem oraz poszczególne delegacje złożyli pod pomnikiem wieńce oraz wiązanki kwiatów. Poseł Barbara Bartuś wpisała się też do Księgi Pamiątkowej.