Strona główna Aktualności Inne Torba medyczna dla OSP w Stróżnej

Torba medyczna dla OSP w Stróżnej

W sobotę 11 marca 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś oraz Radny Rady Powiatu Gorlickiego Tomasz Płatek - członkowie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział w zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżnej.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie tylko wzięli udział w zebraniu tej jednostki, ale również przekazali im potrzebny, ważny i wartościowy prezent. Pan Tomasz Płatek przywiózł z Warszawy przekazaną na jego ręce przez Prezesa Partii PiS Jarosława Kaczyńskiego torbę ratownictwa medycznego jako dar dla strażaków ochotników powiatu gorlickiego. To szczególne wyróżnienie dla powiatu, a dla OSP w Stróżnej jeszcze większe, gdyż jednostka nie posiadała dotąd takiego sprzętu.

W OSP Stróżna aktywnie działa i angażuje się wielu młodych druhów, którzy na własną rękę próbują znaleźć możliwość zrobienia czegoś dla wspólnego dobra. Jak mówiła Poseł Barbara Bartuś: Dbałość o jednostki OSP to dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, bezpieczeństwo mienia. Przy każdej sytuacji pomagają nam najczęściej strażacy ochotnicy, dlatego musimy starać się by ich wyposażenie było jak najlepsze.