Strona główna Aktualności Inne Wiwat 3 Maj!

Wiwat 3 Maj!

W całej Polsce 3 maja 2017 roku odbywały się uroczystości związane z przypadającą tego dnia 226 rocznicą uchwalenia Konstytucji. Pierwszej w Europie, a drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś tego dnia uczestniczyła w obchodach w Gorlicach, Łużnej, na Bukowcu oraz w Bobowej.

W Gorlicach uroczystości rozpoczęła Msza Św. za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej poprzedzona inscenizacją przygotowaną przez młodzież z LO im. Kromera.

W Łużnej Poseł Barbara Bartuś wzięła udział uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury.

Podczas swojego wystąpienia podkreśliła dumę płynącą z naszej polskiej myśli politycznej, ale także związek z obchodzonym tego dnia kościelnym świętem Najświętszej Maryii Panny Królowej Polski. Uroczystości w Łużnej zakończyły się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów z zespołu szkół w Szalowej.

Ogromnym zaangażowaniem i patriotyzmem cechował się wytęp uczniów ze szkoły w Korzennej, który rozpoczynał Majówkę na Bukowcu połączoną z obchodami Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pani Poseł Barbara Bartuś zabierając głos doceniła przygotowanie młodzieży i autentyczną znajomość historii naszej Ojczyzny. Wyraziła też uznanie dla Wójta Gminy Pana Leszka Skowrona za organizacje uroczystości patriotycznych i kształtowanie wśród mieszkańców Gminy poczucia wspólnoty.

W godzinach popołudniowych Poseł Barbara Baruś wzięła także udział w uroczystej sesji Rady Miasta w Bobowej. Pani Poseł podziękowała organizatorom za przygotowaną uroczystość. Podkreśliła wagę uroczystości patriotycznych, które w Gminie Bobowa promują zarówno patriotyzm lokalny, ale też miłość do naszej Ojczyzny, miłość do Polski” Podkreśliła także, że fundamentem Konstytucji 3 Maja była wiara w Boga i oddanie się pod opiekę Matce Boskiej Królowej Polski, dzięki której przetrwaliśmy jako naród. Tego dnia w Bobowej obchodzono też Święto Strażaka. Odnosząc się do Dnia Świętego Floriana Poseł Barbara Bartuś podziękowała strażakom za ich służbę Bogu i drugiemu człowiekowi.