Strona główna Aktualności Inne W Ministerstwie o wałach przeciwpowodziowych

W Ministerstwie o wałach przeciwpowodziowych

Kontynuując działania w sprawie zabezpieczenia przeciwpowodziowego mieszkańców Ziemi Bieckiej Poseł Barbara Bartuś w dniu 10 maja 2017 r. w Ministerstwie Środowiska w Warszawie zaaranżowała spotkanie przedstawicieli powodzian z Korczyny i Biecza z Wiceministrem Środowiska Mariuszem Gajdą. W spotkaniu udział wzięła Poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Pani Iwona Koza, Sekretarz Gminy Biecz Pan Jan Szkaradek, a ze strony przedstawicieli mieszkańców Państwo Danuta i Henryk Grygowiczowie oraz Pan Jan Maniak.

Poseł Barbara Bartuś przedstawiła problemy mieszkańców Gminy Biecz z powtarzającymi się powodziami i podtopieniami zagrażającymi życiu, zdrowiu i mieniu mieszkańców kilkudziesięciu nieruchomości i wielu firmom oraz obiektom użyteczności publicznej Korczyny, Załawia i Biecza.

Pan Minister Mariusz Gajda poinformował o planowanych zmianach w prawie wodnym i wprowadzeniu instytucji Polskie Wody. Odniósł się też do konkretnych problemów mieszkańców miejscowości Korczyna, oczekujących po latach zaniedbań zajęcia się ich problemami.

Po spotkaniu w Ministerstwie Środowiska Poseł Barbara Bartuś zaprosiła gości z Gminy Biecz do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.