Strona główna Aktualności Inne Wmurowanie kamienia węgielnego pod Narodowe Centrum Autyzmu

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Narodowe Centrum Autyzmu

W sobotę 10 czerwca 2017 roku w Stróżach, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Narodowego Centrum Autyzmu. Wydarzenie to było połączone z Letnią Zintegrowaną Spartakiadą Niepełnosprawnych, która w Stróżach została organizowana już po raz dwudziesty pierwszy. W uroczystościach uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś oraz Wiceminister Zdrowia Poseł Józefa Szurek – Żelazko.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 10, a później wszyscy przemaszerowali w kierunku Hospicjum, gdzie już wkrótce po sąsiedzku powstanie ośrodek dla chorych na autyzm. Na placu budowy wszyscy najważniejsi goście podpisali akt erekcyjny oraz wmurowali kamień węgielny.

Uroczystość ta została też uświetniona Musztrą Paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza. Tak jak zawsze, Orkiestra wzbudziła zachwyt, a występ został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

Poseł Barbara Bartuś wraz z wiceminister Józefą Szczurek – Żelazko i Senatorem Stanisławem Kogutem wręczyli odznaczenia osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.