Strona główna Aktualności Inne Zawierzenie Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu z udziałem Poseł Barbary Bartuś

Zawierzenie Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu z udziałem Poseł Barbary Bartuś

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wraz z małżonkiem w niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia 2017 r. kolejny raz wzięła udział w religijno-patriotycznej uroczystości Zawierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Uroczystość ta corocznie gromadzi w Wójtowej zarówno parlamentarzystów, samorządowców, jak i mieszkańców Gminy Lipinki.

Msza Święta, której przewodniczył Ks. Infułat Wiesław Szurek została odprawiona o godz. 11.00 w wójtowskim kościele. Po zakończeniu uroczystej Eucharystii zgromadzeni udali się pod Remizę OSP.

Po złożeniu pod pomnikiem Św. Floriana biało-czerwonych wiązanek, jako pierwsza z gości, głos zabrała Poseł Barbara Bartuś.

Upoważniona przez wszystkich zebranych parlamentarzystów, ze względu na załamanie pogody, w krótkich słowach podziękowała za zaproszenie i w przeddzień święta Strażaków podziękowała im za służbę oraz życzyła wytrwałości i sił w dalszej pracy. Nawiązując jeszcze do słów kazania Księdza Infułata stwierdziła, że jedności potrzebujemy bardzo. Zarówno jedności w rodzinie, sąsiedztwie, środowisku pracy, społecznościach lokalnych, ale przede wszystkim jedności w Narodzie i Ojczyźnie.