Strona główna Aktualności Inne Jubileusz 120 lat istnienia OSP w Dominikowicach

Jubileusz 120 lat istnienia OSP w Dominikowicach

W niedzielne popołudnie 21 maja 2017 r., na zaproszenie Prezesa OSP w Dominikowicach, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś zaopatrzona w umocowania Pani Premier Beaty Szydło i Ministra Mariusza Błaszczaka wzięła udział w Jubileuszu 120 lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej oraz poświęcenia nowego wozu gaśniczego w Dominikowicach.

Uroczystość rozpoczęła się przy Wiejskim Domu Kultury w Dominikowicach Mszą Świętą koncelebrowaną. Po Mszy nastąpiła część oficjalna. Na maszt wciągnięto polską flagę, a Orkiestra OSP Dominikowice odegrała hymn państwowy.

Dowódca uroczystości złożył uroczysty meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbrygadierowi Stanisławowi Nowakowi. Prezes OSP Dominikowice Florian Przybycień przywitał imiennie zaproszonych gości i odczytał historię Jubilatki.

Uroczystość 120 lat działalności OSP w Dominikowicach i obchody Dnia Strażaka stały się okazją do wręczenia zasłużonym strażakom odznaczeń i wyróżnień. Nastąpiło też poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Poseł Barbara Bartuś odczytała skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości adres okolicznościowy od Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło. Pani Premier w swym liście wyraziła szacunek i podziękowania za strażacką służbę.

Kolejny list odczytany przez Panią Poseł pochodził od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. Minister podziękował za zaproszenie na uroczystość i wyraził uznanie dla ciężkiej pracy strażaków. Podkreślił też fakt, iż OSP Dominikowice, jedna z najstarszych OSP w powiecie gorlickim, przynależy do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Minister Mariusz Błaszczak w swym piśmie zapewnił, że polski rząd dbając o wyposażenie indywidualne strażaków ochotników i sprzęt przeznaczony do akcji ratowniczych zwiększa środki przeznaczane na OSP. W 2017 roku przeznaczono 124 mln zł, to jest o 15 mln więcej niż w 2016 roku.

Poseł Barbara Bartuś przekazała też wszystkim druhnom i druhom życzenia oraz podziękowania od siebie.