Strona główna Aktualności Spotkania Wiceminister Zdrowia na spotkaniach w Gorlicach

Wiceminister Zdrowia na spotkaniach w Gorlicach

W poniedziałek 24 kwietnia, na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś, Gorlice odwiedziły Pani Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ  Pani Elżbieta Chrapisińska.

Na początek Panie wraz z Poseł Barbarą Bartuś swoje kroki skierowały do Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza. Doktor Tomasz Płatek oraz Dyrektor Szpitala Marian Świerz oprowadzili gości po Oddziale Geriatrycznym i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. W budynku głównym Panie zobaczyły Oddział Onkologiczny oraz Noworodków. Dyrektor pochwalił się też nowoczesnym blokiem operacyjnym. Wizyta przedstawicielek Resortu Zdrowia i NFZ była okazją do rozmów z personelem Szpitala i omówienia problemów występujących dotychczas w lecznictwie szpitalnym.

Przedstawieniu sytuacji gorlickiego szpitala na tle ustawy o sieci szpitali poświęcono konferencję prasową zorganizowaną w biurze poselskim Barbary Bartuś. Obecna na konferencji Józefa Szczurek-Żelazko zapewniła, ze gorlicki szpital kwalifikuje się do włączenia w sieć szpitali specjalistycznych. Zapewniła także, że ustawowe zmiany, które zostaną wprowadzone w październiku, korzystnie wpłyną na leczenie pacjentów. Mają one zapewnić kompleksową opiekę pacjentowi oraz docelowo łatwiejszy dostęp do specjalistów. Podczas konferencji Elżbieta Chrapisińska Dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ podkreśliła gwarancję ciągłości kontraktów dla gorlickiego szpitala.

Wieczorem w Domu Polsko Słowackim odbyło się spotkanie otwarte z mieszkańcami Poseł Barbary Bartuś, Wiceminister Józefy Szczurek - Żelazko oraz Dyrektor Oddziału NFZ w Krakowie Elżbiety Chrapisińskiej. Na spotkanie, podczas którego mieszkańcy Gorlic mogli zadawać pytania dotyczące opieki zdrowotnej, przybył też Senator Stanisław Kogut.