Strona główna Aktualności Inne W Gorlicach rozmowy o Polsce z Joanną Lichocką

W Gorlicach rozmowy o Polsce z Joanną Lichocką

W czwartkowy wieczór 27 kwietnia 2017 r. sala w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zapełniła się osobami, które przybyły na zorganizowane przez Poseł Barbarę Bartuś spotkanie z Panią Joanną Lichocką.

Spotkanie miało charakter otwarty i były to prawdziwe rozmowy o Polsce. Każda, z bardzo licznie przybyłych osób, mogła poruszyć kwestie, które najbardziej ją interesują. Po krótkim wstępie Poseł Joanny Lichockiej, były m.in. pytania o pana Lichockiego, o publikację aneksu do raportu z likwidacji WSI, o ustawę dotyczącą wycinki drzew, o plany związane z wprowadzeniem w samorządach dwukadencyjności, o reformę szkolnictwa, o obowiązkowe szczepienia dzieci. Mieszkańcy Gorlic podnieśli nawet swoje obawy związane z planowaną budową spalarni śmieci na terenie Miasta.

Z racji przynależności gościa do Rady Mediów Narodowych wiele pytań dotyczyło właśnie roli mediów i dziennikarstwa. Według Joanny Lichockiej głównym zadaniem współczesnych mediów jest dostarczanie obywatelom informacji zgodnych z faktami. Jak mówiła: „każdy dziennikarz powinien pracować z największą rzetelnością oraz wytrwałością w potwierdzaniu informacji”.