Strona główna Aktualności Inne Zapisy do konkursu „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”

Zapisy do konkursu „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”

Po rocznej przerwie dla gimnazjalistów do kalendarza powraca Konkurs Historyczny „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”. Organizatorami Konkursu, jak co roku, są Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP oraz Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Gorlicach, Kuratorium Oświaty, Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Gorlickiego Tomasz  Płatek, a także Radny Rady Miasta Gorlice Adam Piechowicz.

Dzień 13 marca 2017 r., to termin do którego szkoły mogą w biurze poselskim Poseł Barbary Bartuś zgłaszać swój udział.

W 2017 roku Konkurs ten został przez Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego objęty Honorowym Patronatem.

W tym roku też, po raz pierwszy w Konkursie mogą wziąć udział uczniowie z całego województwa małopolskiego. Dotychczas był on kierowany tylko dla uczniów z gimnazjów powiatu gorlickiego, sądeckiego i limanowskiego. Finał Konkursu odbędzie się 8 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach. Tradycyjnie konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy z nich szkoły organizują we własnym zakresie, a do finału należy zgłosić trzyosobowe zespoły.

Wszystkich uczniów zainteresowanych historią naszej Ojczyzny oraz znaczeniem Konstytucji w życiu narodu i jej wpływem na współczesne życie polityczne zachęcamy do poszerzania wiedzy i udziału w Konkursie. Dla wszystkich uczestników przewidziane są ciekawe upominki, a na laureatów czekają wspaniałe nagrody.

Szczegółowe informacje można znaleźć w załączonym regulaminie, ale też uzyskać w Biurze Poselskim Poseł Barbary Bartuś przy ulicy Ks. B. Świeykowskiego 3/3 w Gorlicach tel./fax 18 352 01 13 lub 666 016 999. Biuro jest czynne w każdy poniedziałek od godz. 09.00 do godz. 17.00 oraz we wtorki i piątki w godz. od 09.00 do 15.00. W środy i czwartki biuro jest nieczynne.
Regulamin konkursu wraz z formularzami zgłoszeń można pobrać poniżej.

Regulamin konkursu - pobierz

Formularz zgłoszeniowy - pobierz