Strona główna Aktualności Konferencje prasowe Poseł Barbara Bartuś podsumowała rok pracy Sejmu

Poseł Barbara Bartuś podsumowała rok pracy Sejmu

Pani Poseł Barbara Bartuś w dniu 21 listopada 2016 r. zorganizowała konferencję prasową podsumowującą rok rządów Prawa i Sprawiedliwości w kraju oraz 2 lata, które minęły od wyborów samorządowych. W konferencji udział wziął również Pan Adam Piechowicz - Radny Miasta Gorlice.

Parlamentarzystka PiS przypomniała, że już w pierwszych tygodniach rządzenia udało się znowelizować ustawę o systemie oświaty, znosząc obowiązek szkolny dla 6- latków i dając swobodę rodzicom przy posyłaniu dzieci do szkoły. W marcu b.r. wypłacono dodatki emerytom i rencistom otrzymującym niskie świadczenia.

Za jeden z największych sukcesów partii rządzącej uznaje wprowadzenie dodatku wychowawczego „500+”, który ruszył już w kwietniu 2016 r. Pani Poseł poinformowała również, że na ostatnim posiedzeniu Sejmu przyjęto ustawę na podstawie której od 1 października 2017 roku dla pracowników ubezpieczonych w FUS zostanie przywrócony wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, a w przypadku rolników nastąpi obniżenie do takiego samego wieku od 1 stycznia 2018 roku. W ostatnich dniach została uchwalona też ustawa wprowadzająca Program wsparcia kobiet w ciąży i ich rodzin „Za Życiem”. Ustawa przewiduje m.in. zapewnienie jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, u którego wykryto chorobę przed urodzeniem. Jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł jest jednak tylko jedną z wielu propozycji.

Mówiąc o wyborach samorządowych szefowa powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości przypomniała, że jej partia wygrała wybory do Rady Powiatu Gorlickiego, ale niestety wygrana nie była na tyle duża, żeby mieć samodzielną większość i PiS nie ma obecnie żadnego wpływu na rządzenie w Powiecie Gorlickim. Sytuacja w Mieście Gorlice jest jeszcze bardziej trudna, ponieważ na 5 radnych, którzy uzyskali mandat radnego z list Prawa i Sprawiedliwości, tylko Pan Adam Piechowicz próbuje realizować w swej pracy program PiS.

Na koniec zabrał głos Pan Adam Piechowicz - jedyny reprezentant PiS w Radzie Miasta Gorlice. Na początku swojej wypowiedzi złożył życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, a następnie odniósł się do problemu budowy zachodniej obwodnicy Gorlic. Jego zdaniem „W sprawie tej potrzeba dialogu i konsensusu społecznego.” Ponadto Radny Adam Piechowicz przypomniał o kilku innych ważnych dla Gorliczan problemach, w tym o złym stanie nagrobków na gorlickim cmentarzu.