Strona główna Aktualności Spotkania Święto Plonów w Gminie Moszczenica

Święto Plonów w Gminie Moszczenica

 

W niedzielę 14 sierpnia 2016 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie Wójta Gminy Moszczenica oraz Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminy Moszczenica wzięła udział w Święcie Plonów. Tegoroczne uroczyste świętowanie zakończenia żniw w Gminie Moszczenica odbyły się w sołectwie Staszkówka.

Dożynki rozpoczęła o godz. 15:00 Msza Święta w kościele pw. Św. Wojciecha w Staszkówce. Uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył Ksiądz Biskup Władysław Bobowski w koncelebrze z proboszczami Moszczenicy i Staszkówki ks. Tadeuszem Machałem i Krzysztofem Jamułą.

Po Mszy Św. w przepięknym, barwnym korowodzie zaproszeni goście i mieszkańcy przeszli na teren ogrodów plebani. Swoje wieńce zaprezentowały: Sołectwo Moszczenica, Sołectwo Staszkówka, Koło Gospodyń Wiejskich w Staszkówce, Stowarzyszenie Wsi Moszczenica "Szansa" oraz wspólny wieniec Ochotnicza Straż Pożarna z Moszczenicy i ze Staszkówki. Później głos zabrali obecni na dożynkach goście.

Poseł Barbara Bartuś odczytała list okolicznościowy od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela skierowany do uczestników Święta Plonów.