Strona główna Aktualności Konferencje prasowe O utworzeniu w Gorlicach Szkoły Muzycznej II stopnia i Kongresie PiS na konferencji prasowej Poseł Barbary Bartuś

O utworzeniu w Gorlicach Szkoły Muzycznej II stopnia i Kongresie PiS na konferencji prasowej Poseł Barbary Bartuś

Tuż przed południem, 11 lipca 2016 r. w Biurze poselskim Barbary Bartuś odbyła się konferencja prasowa Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś. W konferencji wziął też udział Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach Pan Henryk Rąpała oraz Radny Rady Powiatu Gorlickiego Pan Tomasz Płatek.

Głównym tematem konferencji było oficjalne już ogłoszenie utworzenia w Gorlicach Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Poseł Barbara Bartuś podkreśliła, iż od  początku kiedy została Posłem na Sejm RP, tj. od ośmiu lat, płynęły prośby rodziców uczniów i absolwentów gorlickiej szkoły muzycznej I stopnia o to, aby w Gorlicach powstał drugi stopień.

Pomimo wielu działań i rozmów, za rządów koalicji PO-PSL nie było takiej możliwości. Teraz jednak powstanie w Gorlicach Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia staje się faktem. Zarządzenia w tym zakresie znajdują się w Dzienniku Urzędowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 30 czerwca br. w pozycjach 41 i 42.  W gorlickiej Szkole w roku szkolnym 2016/2017 uruchomiona zostanie klasa I, w następnych latach sukcesywnie dalsze klasy sześcioletniego lub czteroletniego cyklu kształcenia.

Dyrektor Henryk Rąpała podkreślił, że jest to duże osiągnięcie i podziękował Pani Poseł Barbarze Bartuś za upór w działaniach na rzecz powstania PSM II st. w Gorlicach.

Podczas konferencji Pani Poseł podsumowała również V Kongres Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się 2 lipca 2016 r. w Warszawie. W trakcie Kongresu wybrano członków Rady Politycznej PiS, wśród których znalazł się Radny Rady Powiatu Gorlickiego Pan Tomasz Płatek.

Pan Tomasz Płatek pokrótce zrelacjonował przebieg Kongresu, na którym Powiat Gorlicki reprezentowała Pani Poseł Barbara Bartuś, a także wybrani przez Zjazd Okręgowy w Nowym Sączu: Marek Ludwin, Adam Piechowicz, Janusz Grąglewski, Zygmunt Fryczek oraz Tomasz Płatek.

Podczas Kongresu Prezes Jarosław Kaczyński przedstawił sprawozdanie z działalności Partii od ostatniego Kongresu, a także przypomniał drogę, jaką Prawo i Sprawiedliwość przeszło od przegranych wyborów parlamentarnych w 2011 r., aż do zdobycia władzy w roku ubiegłym. Wymienił obszary, które wymagają jeszcze zmian, a są to m.in. finanse publiczne, w tym przede wszystkim system podatkowy, ale też system ochrony zdrowia. Na Kongresie odbyły się wybory nowego Prezesa partii, którym ponownie został Pan Jarosław Kaczyński.

Na zakończenie konferencji Poseł Barbara Bartuś podsumowała dotychczasowe działania rządu Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczyła, że w tak krótkim okresie udało się już zrealizować wiele zobowiązań wyborczych, m.in. zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków, dodatek emerytalny,  i sztandarowy projekt PiS, jakim jest program „Rodzina 500+”, który ruszył od 1 kwietnia br. Pani Poseł zapewniła, że dopóki Prawo i Sprawiedliwość będzie miało wpływ na rządy, to program ten będzie realizowany.

Poseł Barbara Bartuś jako członek Sejmowej Podkomisji Nadzwyczajnej, która zajmuje się prezydenckim projektem ustawy przywracającej wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, poinformowała, że cały czas trwają prace nad ustawą, ale liczy iż po przyjęciu pozytywnego stanowiska przez Komitet Stały Rady Ministrów prace te znacznie jeszcze przyspieszą.

Również w kilku słowach odniosła się do uchwalenia przez Sejm RP podczas ostatniego posiedzenia nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Obecnie ustawa skierowana została do Senatu RP, który ma się nią zająć na posiedzeniu rozpoczynającym się 20 lipca. Prawu i Sprawiedliwości zależy na uspokojeniu sytuacji, ponieważ przeciągający się spór wokół TK działa niekorzystnie na wizerunek Polski na arenie międzynarodowej i jest całkowicie niepotrzebny.

Z tematów lokalnych, Pani Poseł Barbara Bartuś przedstawiła odpowiedź jaką otrzymała z Ministerstwa Obrony na swoje wystąpienie o pomoc w budowie przejazdu zastępczego na okres inwestycji w miejscowości Libusza.