Strona główna Aktualności Konferencje prasowe Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka Zakopianki

Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka Zakopianki

We środę, 29 czerwca 2016 r. Poseł na Sejm RP Okręgu 14 Pani Barbara Bartuś wzięła udział w konferencji, podczas której doszło do uroczystego podpisania umowy na budowę odcinka Zakopianki z Naprawy do Skomielnej Białej.

Konferencja zorganizowana została w kawiarni Zdrojowej w Rabce-Zdrój z udziałem przedstawicieli rządu, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, włoskiego wykonawcy i parlamentarzystów z okręgu 14 oraz władz samorządowych. Gościem głównym był Minister Infrastruktury i Budownictwa Pan Andrzej Adamczyk.

Podczas konferencji Minister Infrastruktury i Budownictwa wspomniał, że Rabka to miejscowość, która była najczęściej wymieniana na posiedzeniach sejmowej komisji infrastruktury, a on osobiście od lat brał udział w sejmowych dyskusjach na temat budowy odcinka Lubień - Rabka. Minister Andrzej Adamczyk zapewnił wszystkich, że po zakończeniu tego ekspresowego odcinka, kierowcy, którzy stoją dziś w kilometrowych korkach w rejonie Naprawy, Skomielnej Białej czy Rabki Zaborni, odetchną z ulgą, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Wartość umowy to 968 mln zł. Droga i tunel mają powstać w ok. 4,5 roku. Podczas spotkania Dyrektor Polskiego Oddziału Astaldi S P A S.A. Marco Giros zapowiedział, że firma będzie chciała korzystać na miejscu z usług lokalnych przedsiębiorców oraz z pracy mieszkańców.