Strona główna Aktualności Konferencje prasowe Wizyta Wojewody Małopolski w powiecie gorlickim

Wizyta Wojewody Małopolski w powiecie gorlickim

17 lutego 2016 r. Wojewoda Małopolski Józef Pilch odwiedził Gorlice. Podczas wizyty przedstawiciel rządu w terenie poinformował o swoich zadaniach oraz zapoznał się z problemami dotykającymi mieszkańców powiatu gorlickiego.

Przed południem, w biurze poselskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem  Wojewody i Poseł Barbary Bartuś, podczas której w szczególności skupiono się  na promocji programu „500+”. Podkreślono również istotę podjęcia działań zmniejszających poziom bezrobocia.

W sytuacji, gdy młodzi ludzie z naszego regionu masowo wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy, należy przede wszystkim umożliwić im zakup tanich mieszkań, a także przyciągnąć inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy, pobudzając tym samym gospodarkę.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się problemy związane z drogami szybkiego ruchu, choćby na odcinku Tarnów - Gorlice - Jasło - Barwinek, z którymi powiat gorlicki boryka się z od lat. Na terenie powiatu występują również trudności wynikające z braku pieniędzy na regulację cieków wodnych. Mieszkańcy nie rzadko cierpią na brak wody. Wojewoda wspomniał również o potrzebie poprawy opieki medycznej, która wymaga zdecydowanego przeorganizowania i dostosowania do potrzeb obywateli.

Ważnym zadaniem dla województwa, ale i tym samym dla naszego powiatu jest zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom przybyłym na Światowe Dni Młodzieży.

Po spotkaniu w biurze poselskim Wojewoda razem z Poseł Bartuś udali się do Starostwa Powiatowego na spotkanie z samorządowcami ziemi gorlickiej. Zgromadzeni goście wykazywali wielką chęć do dyskusji aktywnie uczestnicząc w spotkaniu, zadając wiele pytań i prosząc o wsparcie dla ich lokalnej działalności. Najczęściej poruszaną kwestią były problemy związane z infrastrukturą. Jeden z radnych stwierdził, że czasem ciężko wygląda współpraca w powiecie, która nie kończy się żadnym konstruktywnym wnioskiem. Wojewoda w odpowiedzi obiecał wsparcie, wskazując jak ważny jest dialog wewnętrzny. Powtarzał wielokrotnie, że nie pozwoli łamać prawa i zrobi wszystko by skończyć z tzw. „kolesiostwem”. W czasie dyskusji poruszono również problem zlikwidowanego punktu obsługi energetyki Tauron oraz dyspozytorni karetki pogotowia.

Wizyta w powiecie gorlickim Wojewody Józefa Pilcha z pewnością wpłynie pozytywnie na przyszłość naszego regionu, a mieszkańcy będą mogli obserwować pozytywne skutki działalności nowego przedstawiciela rządu w terenie, który współpracując z lokalnymi samorządowcami przyczyni się do bardziej dynamicznego rozwoju powiatu gorlickiego.