Strona główna Aktualności Inne Oficjalny obiad w Pałacu Prezydenckim

Oficjalny obiad w Pałacu Prezydenckim

Wieczorem 15 maja 2017 r. wiceprzewodnicząca polsko-łotewskiej grupy parlamentarnej Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser–Duda uczestniczyła w Pałacu Prezydenckim w oficjalnym obiedzie. Uroczysty obiad wydany został na cześć wizyty w Polsce Prezydenta Republiki Łotewskiej Jego Ekscelencji Pana Raimondsa Vējonisa wraz z małżonką Ivetą Vējone.

Zgodnie z protokołem dyplomatycznym wg wskazanej kolejności po uroczystym odczytaniu funkcji oraz imienia i nazwiska, zaproszeni goście byli indywidualnie witani przez obydwie pary prezydenckie. Była to też okazja do krótkiej wymiany zdań.

Prowadzone podczas spotkania rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Prezydentów obu państw dotyczyły kwestii zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, w tym współpracy na rzecz wzmocnienia zabezpieczenia w obszarze Morza Bałtyckiego. Wizyta odbyła się również w okolicznościach związanych ze szczytem NATO w Brukseli, a także współpracy w regionie w zakresie Trójmorza.