Strona główna Aktualności Inne Na konsekracji kościoła parafialnego w Jasiennej

Na konsekracji kościoła parafialnego w Jasiennej

W niedzielę, 10 września, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystościach odpustowych w kościele p.w. Imienia Maryi w Jasiennej. Tegoroczny odpust ku czci Imienia Maryi został wzbogacony „Dedykacją nowo wybudowanego kościoła”, której dokonał biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Mimo, iż Jasienna jest niewielką parafią, liczącą zaledwie 900 osób to rozpoczęta w 1999 roku budowa kościoła obudziła w mieszkańcach nowe siły, którym sprzyjał wspólny cel, odpowiedzialność i zaangażowanie w budowę Domu Bożego. Jak zauważył ksiądz biskup, nowa Świątynia swoim dostojnym wnętrzem oraz zachowaniem kanonów sacrum, stwarza idealną atmosferę do modlitwy, wyciszenia oraz budowy relacji z Bogiem.

W swojej homilii biskup podziękował również tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego przepięknego dzieła.

W Konsekracji wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie, goście, siostry zakonne i księża. O oprawę muzyczną całej uroczystości dbał czterogłosowy chór parafialny pod dyrekcją organisty Krzysztofa Nowaka. Poseł Barbara Bartuś ofiarowała dla nowej Świątyni w procesji z darami puszkę liturgiczną na komunikanty.

Po uroczystości odbył się uroczysty obiad, podczas którego Pani Poseł rozmawiała z Ordynariuszem Diecezji Tarnowskiej Andrzejem Jeżem nie tylko na temat tego wspaniałego przedsięwzięcia jakim jest budowa nowej Świątyni, ale też na temat polskich księży sprawujących posługę w różnych krajach świata. Poseł Barbara Bartuś właśnie wróciła z Kazachstanu, a ksiądz biskup był w tym kraju 2 miesiące wcześniej.