Strona główna Aktualności Inne Mieszkańcy Dominikowic z wizytą w Sejmie RP

Mieszkańcy Dominikowic z wizytą w Sejmie RP

W ramach pozyskanych środków z Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych w dniach 5-6 września 2017 roku 55 osobowa grupa mieszkańców Dominikowic wyjechała zwiedzać stolicę naszego kraju. Ważnym punktem tej wycieczki do Warszawy była wizyta w Sejmie RP.

Co prawda na początku września Sejm, ze względu na przerwę wakacyjną, był jeszcze zamknięty dla zwiedzających, ale dzięki uprzejmości Pani Poseł Barbary Bartuś grupa 14 uczniów klasy III gimnazjum z Dominikowic wraz z grupą seniorów miała możliwość od wewnątrz zwiedzić budynki Sejmu RP. Sytuacja była jednak tym bardziej nietypowa, że Dominikowiczanie wraz z Panią Poseł i przewodnikiem sejmowym, zwiedzali Sejm w godzinach wieczornych.

Poseł Barbara Bartuś krótko opowiedziała o pracy parlamentarnej. Wszyscy pomodlili się w kaplicy sejmowej, a następnie podziemnymi korytarzami przeszli do budynku głównego Sejmu.

Na początek upamiętniono pobyt w parlamencie wspólnym zdjęciem przy schodach, które często można zobaczyć w przekazach telewizyjnych. Pózniej wszyscy przeszli pod tablice upamiętniającą parlamentarzystów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Uczestnicy zatrzymali się też na chwilę pod tablicami upamiętniającymi parlamentarzystów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Po powrocie do domu uczestnicy i organizatorzy wycieczki przesłali do biura poselskiego podziękowanie Pani Barbarze Bartuś za poświęcony im czas.