Strona główna Aktualności Inne W Nawojowej

W Nawojowej

W sobotę 9 września Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w 27 edycji Międzynarodowej wystawy rolniczej Agropromocja w Nawojowej. Impreza ta należy do jednej z największych tego typu organizowanych w województwie małopolskim.

Zabierając głos w części oficjalnej Poseł Barbara Bartuś wyraziła radość z dobrej pogody. Stwierdziła, że Agropromocja to święto całej Sądecczyzny, na które rolnicy, producenci i konsumenci zjeżdżają się co roku. Przybywają nie tylko z najbliższych okolic, ale i z odległych terenów po to, aby się spotkać, porozmawiać i zakupić dobrą, smaczną oraz zdrową polską żywność.

Jako członek Komisji Polityki Społecznej Poseł Barbara Bartuś zwróciła uwagę, że Rząd realizuje konsekwentną politykę rolną w ścisłym powiązaniu z polityką wobec obszarów wiejskich. Jej celem jest wsparcie i ochrona rodzinnych gospodarstw, a także podnoszenie poziomu życia na wsi. Do tego przyczynia się między innymi wprowadzony program 500 +. To właśnie najwięcej dzieci na wsi korzysta z tego co miesięcznego dodatku.  Podniesienie najniższych emerytur do tysiąca złotych też szczególnie dotyczy właśnie rolniczych emerytur pobieranych z KRUS.

Przez dwa dni blisko 400 wystawców z całej Polski w Nawojowej miało okazję zaprezentować swoje produkty, a goście mogli uczestniczyć w degustacji regionalnych potraw. Jak co roku imprezę uświetniły występy zespołów artystycznych i wystawy zwierząt hodowlanych. Najlepszym rolnikom przyznano nagrody.