Strona główna Aktualności Inne Z listem Pani Premier na Dożynkach Wojewódzkich

Z listem Pani Premier na Dożynkach Wojewódzkich

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji rolników oraz ich rodzin, w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. Liturgia pod przewodnictwem Ordynariusza diecezji tarnowskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Jeża rozpoczęła XIX Dożynki Województwa Małopolskiego, które tego roku odbyły się w Bobowej.

Po dziękczynnej Eucharystii oraz tradycyjnym poświęceniu wieńców i bochnów chleba, zaproszeni goście, delegacje wszystkich powiatów małopolski oraz zgromadzeni mieszkańcy w barwnym korowodzie dożynkowym udali się na bobowski rynek.

Poseł Barbara Bartuś podczas części oficjalnej Dożynek Wojewódzkich odczytała przesłanie od Pani Premier Beaty Szydło skierowane do organizatorów oraz uczestników uroczystości.

Pani Premier w swoim liście podkreśliła znaczenie tradycji, szacunku i przywiązania do ziemi. Jednocześnie odniosła się do zmian, jakie są wprowadzane przez Jej Rząd, aby polepszyć życie na wsi. Napisała także o konieczności wsparcia i ochrony gospodarstw rodzinnych. Doceniając rolników i dziękując za ich pracę, Premier Polskiego Rządu Pani Beata Szydło, stwierdziła z przekonaniem : „Nasza Ojczyzna jest silna siłą polskiej wsi i jej mieszkańców”.