Strona główna Aktualności Inne Festyn w Gminie Uście Gorlickie „Lato z Radą”

Festyn w Gminie Uście Gorlickie „Lato z Radą”

fot. Informacja Turystyczna Gminy Uście GorlickieCoroczna impreza pod nazwą „Lato z Radą” odbyła się 6 sierpnia 2017 w na stadionie sportowym w Uściu Gorlickim. Wśród zaproszonych Gości, którzy wzięli udział w Festynie, była też Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. Podczas wystąpienia w części oficjalnej, Pani Poseł dziękując za zaproszenie, pozdrowiła wszystkich uczestników i zwróciła szczególnie uwagę na integracyjny charakter Festynu.

Zaznaczyła, że Gminę Uście Gorlickie wraz z położonymi w jej granicach uzdrowiskiem Wysową Zdrój oraz zalewem Klimkówka coraz liczniej odwiedzają turyści zachwyceni walorami zdrowotnymi i pięknem Beskidu Niskiego. Podkreśliła gościnność mieszkańców tego terenu, a także ich bogactwo kulturowe. Na koniec życzyła wszystkim wspaniałej zabawy.

W bogatym programie artystycznym wystąpili m. in. Orkiestra Dęta z Brunar, Koło Gospodyń Wiejskich z Gładyszowa i Banicy, Grupa Taneczna „Mambo” z Biecza, kabaret SIM z Uścia Gorlickiego, solistka zespołu „Mazowsze” Monika Grajewska i gwiazda wieczoru – Kapela Góralska „Ciupaga”.

Imprezę ubogaciły pokazy sprawnościowo-kaskaderskie Straży Pożarnej oraz Policji, loteria fantowa, a zabawę taneczną zapewnił zespół disco polo „Fox” i słowacka formacja „Royal Band”. Na podkreślenie zasługuje wielość przygotowanych atrakcji dla dzieci.