Strona główna Aktualności Inne Święto Matki Boskiej Zielnej w Ludźmierzu

Święto Matki Boskiej Zielnej w Ludźmierzu

W Święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie proboszcza parafii i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala Ks. Jerzego Filka uczestniczyła w Ludźmierzu w uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej, której przewodniczył Ks. Abp Marek Jędraszewski. Suma odpustowa pod ołtarzem polowym zgromadziła nie tylko parafian, ale też liczne poczty sztandarowe i pielgrzymów z całego świata.

W pięknej homilii metropolita krakowski podkreślił rolę św. Jana Pawła II i jego kult dla Maryi. Wspominał orędzie Fatimy, gdy to Maryja wzywała do modlitwy, a przede wszystkim do różańca. Niestety Europa nie posłuchała. W 1920 roku ruszyli na nią bolszewicy, ideologia ateizmu, bez Boga. Wówczas cała Polska padła na kolana.

Ks. Abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, ze teraz jest kolejna szalona ideologia Gender.  Mówił : „W czasie, w którym przyszło nam żyć, mamy do czynienia z kolejną szaloną i chorobliwą doktryną, która odrzuca istnienie jakiejkolwiek prawdy mówiąc, że jesteśmy w epoce postprawdy, która w imię ideologii gender mówi: nie ma różnicy między kobietą a mężczyzną, nie liczy się biologia liczy się to, co sobie wybierzemy.” Podkreślił, że możemy zwyciężyć ją tylko w imię Maryi, z różańcem w ręku.

Tuż przed Mszą Świętą metropolita krakowski poświęcił Kaplicę p.w. św. Jana Pawła II. Znajduje się ona pod ołtarzem polowym, przy którym 20 lat temu nasz Ojciec Święty modlił się. Był to bardzo ważny element tegorocznego odpustu, przypominający mocny i długi związek z sanktuarium Księdza Karola Wojtyły, a później papieża Jana Pawła II Wielkiego