Strona główna Aktualności Inne Prawo i Sprawiedliwość spotyka się ze swoimi sympatykami

Prawo i Sprawiedliwość spotyka się ze swoimi sympatykami

Tradycyjnie z początkiem każdego Nowego Roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś spotyka się w Gorlicach z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości z terenu całego powiatu. Tegoroczne spotkanie opłatkowo-noworoczne odbyło się 19 stycznia 2016 roku. Ciężar organizacyjny wydarzenia przyjął tym razem na siebie Komitet Prawa i Sprawiedliwości Miasta Gorlice na czele z Przewodniczącym Komitetu Tomaszem Płatkiem i Adamem Piechowiczem.

Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą na Zawodziu w kościele Parafii pw. Świętej Królowej Jadwigi w Gorlicach, której przewodniczył miejscowy Proboszcz Ksiądz Jerzy Gondek. Następnie uczestnicy spotkali się w Sali Teatralnej znajdującej się obok świątyni.

Na spotkanie przybyli też Proboszczowie z innych gorlickich parafii na czele z Księdzem Dziekanem Stanisławem Ruszelem z Bazyliki. Wszystkich przybyłych gości serdecznie powitał Pan doktor Tomasz Płatek.

Poseł Barbara Bartuś zabierając głos nawiązała do najważniejszych wydarzeń zakończonego roku 2015, a był to rok zwycięskich dla Prawa i Sprawiedliwości wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Pani Poseł podziękowała zatem wszystkim, którzy włączyli się w kampanie wyborcze i pracowali w komisjach wyborczych. Szczególne słowa uznania skierowała do wszystkich tych, którzy byli mężami zaufania i czuwali nad prawidłowością prac komisji wyborczych.

Następnie przedstawiła sprawozdanie z dotychczasowych prac parlamentu i rządu. Podkreśliła przy tym bardzo szybkie przejście do realizacji zobowiązań wyborczych. W ciągu niespełna trzech miesięcy od wyborów Sejm przyjął już kilkanaście ustaw zgodnych z oczekiwaniami wszystkich Polaków w tym elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. Zniesiono na przykład bardzo kontrowersyjny ustawowy obowiązek szkolny dla dzieci od 6 roku życia – odtąd to rodzice mają wolność decyzji czy wysłać dziecko do szkoły w wieku 6, czy 7 lat. Uchwalono ustawę o jednorazowym dodatku dla emerytów i rencistów, którzy pobierają niskie świadczenia. W błyskawicznym – jak na wagę i skalę zagadnienia - czasie do Sejmu ma trafić projekt ustawy realizujący program Prawa i Sprawiedliwości Rodzina 500+.  Dzięki temu programowi rodzice od kwietnia 2016 roku będą mogli otrzymywać na swoje dzieci tzw. świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde dziecko począwszy od drugiego dziecka. Jednocześnie te rodziny, w których dochód na członka rodziny nie przekracza 800 złotych, otrzymają powyższe świadczenie również na pierwsze dziecko. Sejm RP wychodząc naprzeciw powszechnemu oczekiwaniu milionów Polaków rozpoczął już także prace nad prezydenckim projektem ustawy o przywróceniu wieku emerytalnego dla kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat.

Po wystąpieniu Pani Poseł nastąpił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru parafialnego. Przy dziękach pięknych polskich tradycyjnych bożonarodzeniowych melodii wszyscy przybyli przełamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Dalej była już okazja do indywidualnych rozmów przy świątecznym poczęstunku przygotowanym przez Gorlicki Komitet Prawa i Sprawiedliwości.