Strona główna Aktualności Inne Szpital w Gorlicach otrzymał dodatkowe dofinansowanie

Szpital w Gorlicach otrzymał dodatkowe dofinansowanie

Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 lipca 2017 r. Wojewodzie Małopolskiemu przyznano z ogólnej rezerwy budżetowej środki finansowe z przeznaczeniem dla Powiatu Gorlickiego na dofinansowanie zadania pn. „Modernizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach – etap II”.

Jest to efekt starań Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś i Radnego Powiatu Tomasza Płatka. Starań, które rozpoczęto jeszcze na początku tego roku.

W styczniu 2017 roku do Gorlic przyjechał ówczesny Wojewoda Małopolski Józef Pilch, który przekazywał dla Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach nowoczesną karetkę pogotowia i przy tej okazji na prośbę doktora Tomasza Płatka odwiedził w gorlickim szpitalu Oddział Geriatrii i Zakład Opiekuńczo - Leczniczy. Zakład ten swoją działalność z 20 łóżkami rozpoczął w połowie 2013 roku.

Na potrzeby nowo utworzonego Zakładu zmodernizowano pomieszczenia Oddziału Medycyny Paliatywnej. W placówce przebywają osoby wymagające z powodu chorób przewlekłych całodobowych świadczeń pielęgniarskich. Zapotrzebowanie na miejsca w Zakładzie jest bardzo duże, ale też potrzebne jest dokończenie remontu i jeszcze doposażenie. Wojewoda Małopolski podczas spotkania zadeklarował na ten cel dodatkowe środki.

Po deklaracji ze strony Pana Józefa Pilcha, administracja szpitala przygotowała stosowne wnioski.

Na początku czerwca Wojewodą został Piotr Ćwik dotychczasowy wicewojewoda. W ciągu niespełna tygodnia po spotkaniu z nowym Wojewodą, Poseł Barbara Bartuś otrzymała informację z Kancelarii Pani Premier, iż do KPRM wpłynął od Wojewody Piotra Ćwika stosowny wniosek o dofinansowanie gorlickiego ZOL-u.

Pani Premier Beata Szydło uznając argumenty Poseł Ziemi Gorlickiej za koniecznością wsparcia finansowego ZOL-u w Gorlicach z ogólnej rezerwy budżetowej państwa na rzecz tej inwestycji przeznaczyła blisko pół miliona złotych.