Strona główna Aktualności Inne Na Pikniku „Z Bobowej pod Grunwald”

Na Pikniku „Z Bobowej pod Grunwald”

Tradycyjnie już, jak co roku w lipcu Gmina Bobowa zorganizowała Piknik Historyczny „Z Bobowej pod Grunwald”. Tym razem społeczność bobowska spotkała się w niedzielę 16 lipca 2017 r. w Amfiteatrze w Wilczyskach.

Wśród przybyłych gości był Senator RP Stanisław Kogut oraz Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, która zabierając głos podczas oficjalnego otwarcia Pikniku pogratulowała organizatorom budowania wspólnoty mieszkańców i inicjatywy tych historycznych spotkań.

Poseł Barbara Bartuś z zadowoleniem podkreśliła, że w Bobowej przywracana i podtrzymywana jest pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych.

Z Bobowej wywodziła się 46 chorągiew Zygmunta Gryfity uczestnicząca w bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku.

Podczas imprezy swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie z miejscowych szkół. Koncertowała Orkiestra Dęta z Siedlisk, a także lokalna kapela ludowa. Głównym punktem programu był pokaz przygotowany przez Bractwo 46 Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej.

Upamiętniono też wszystkich tych, którzy zginęli za naszą wolność. Spod Amfiteatru w Wilczyskach w asyście rycerzy wyruszyła delegacja, aby pod obeliskiem obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej złożyć kwiaty.