Strona główna Aktualności Inne Jubileusz 40-lecia Szkoły w Krygu

Jubileusz 40-lecia Szkoły w Krygu

W czwartek 18 maja 2017 roku świętowano 40-lecie Zespołu Szkół w Krygu w nowym budynku. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Święta w kościele parafialnym, sprawowaną przez Proboszcza Parafii Księdza Dziekana Czesława Stanaszka.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zaproszeni goście, wśród których poza Poseł na Sejm RP Barbarą Bartuś znalazła się także m.in. Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, udali się do remizy OSP. Po przywitaniu wszystkich gości przypomniano historię powstania szkoły.

Po programie artystycznym głos zabrała Kurator Oświaty Barbara Nowak, która wskazała, iż każda inwestycja przynosi efekty, a inwestycja w kształcenie dzieci daje najlepsze rezultaty. Podkreślała, że jeżeli zainwestujemy w naukę dzieci i wychowanie w miłości do Ojczyzny, to nasza Ojczyzna tymi dziećmi będzie silna.

Poseł Barbara Bartuś pogratulowała gronu pedagogicznemu, uczniom, rodzicom oraz wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili sie do rozkwitu placówki. Pani Poseł podziękowała również za wkład pracy, który placówka wnosiła i nadal wnosi w kształcenie i kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi.