Strona główna Aktualności Inne Spotkanie z Prezydentem Stanów Zjednoczonych

Spotkanie z Prezydentem Stanów Zjednoczonych

W południe 6 lipca 2017 r. na Placu Krasińskich Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wygłosił pierwsze w Europie publiczne wystąpienie. Na Placu zgromadzili się polscy parlamentarzyści posiadający specjalne przepustki wydane przez administrację Stanów Zjednoczonych. Wśród Posłów i Senatorów RP, którzy zasiedli w pierwszych rzędach przed pomnikiem Powstania Warszawskiego była także Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przybył do Warszawy na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy wieczorem 5 lipca 2017 roku. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym nowy Prezydent USA złożył wizytę. To ogromne wyróżnienie dla naszego kraju i duży sukces naszej dyplomacji.

Wygłoszone przez Prezydenta Donalda Trumpa z Placu Krasińskich przemówienie zawierało dużo odwołań do polskiej historii, nawiązywało do patriotyzmu, wiary i systemu wartości. Prezydent Stanów Zjednoczonych zwracając się do Polaków mówił: „Polska jest ziemią wielkich bohaterów, a wy jesteście ludźmi, którzy znają prawdziwą wartość tego, o co walczycie”.

Na to historyczne wydarzenie, na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś, przyjechała również ponad 40-osobowa grupa z Ziemi Gorlickiej. Z Placu Krasińskich wszyscy udali się na błonia stadionu PGE Narodowego w Warszawie, gdzie odbywał się piknik patriotyczny. Przy Stadionie spotkali się z Panią Poseł. Był czas na wspólne zdjęcia, rozmowy i dzielenie się wrażeniami, a także na pożywienie się wojskową grochówką.