Strona główna

Aktualności

Poseł Barbara Bartuś na zebraniu wiejskim Sołectwa Berdechów

Już po raz kolejny, 5 marca 2017 roku w niedzielne przedpołudnie, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w zebraniu wiejskim organizowanym na terenie Gminy Bobowa.

Korzystając z czasu oczekiwania na rozpoczęcie zebrania Sołectwa Berdechów w drugim terminie Poseł Barbara Bartuś omówiła wybrane reformy wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość w tej kadencji Sejmu RP. Do najważniejszych należy wprowadzenie programu 500+, który jest realizowany już od kwietnia 2016 r. i pomaga polskim rodzinom. Dzięki comiesięcznej wypłacie 500 zł na dziecko ograniczono ubóstwo w rodzinach, gdzie wychowywane są dzieci i przede wszystkim zapewniono im pewną stabilizację finansową, co stwarza nadzieję na poprawę demografii w Polsce.

Więcej…

 

Spotkania otwarte w Gminie Ropa i Uście Gorlickie

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, popołudniu w piątek 3 marca 2017 roku po raz kolejny, spotkała się z mieszkańcami powiatu gorlickiego na spotkaniach otwartych. Pierwsze z tych piątkowych spotkań odbyło się w świetlicy Urzędu Gminy Ropa, a kolejne w Domu Ludowym w Śnietnicy.

Biorąc pod uwagę, że ważnym punktem miały być, i były, tematy dotyczące wprowadzanej reformy w systemie oświaty, w spotkaniach udział wzięły przedstawicielki Kuratorium Oświaty.

Kilkanaście dni wcześniej mieszkańcy Gminy Ropa oraz mieszkańcy Gminy Uścia Gorlickiego zwrócili się do Poseł Prawa i Sprawiedliwości z prośbą o pomoc w sprawie uchwał swoich Rad Gmin dotyczących projektu nowej siatki szkół, która byłaby sprzeczna z założeniami wprowadzanych zmian w systemie oświaty.

Więcej…

 

Gorlickie uroczystości upamiętniające „Żołnierzy Wyklętych”

W niedzielne popołudnie 26 lutego 2017 roku sala teatralna Gorlickiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi mieszkańcami powiatu gorlickiego, Sądecczyzny i zaproszonymi gośćmi.

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”, już po raz czwarty, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś przy współpracy Gorlickiego Centrum Kultury oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zorganizowała obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tegoroczne odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy „Żołnierzom Wyklętymi połączone zostały z koncertem finałowym III Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Więcej…

 

XVI Charytatywny Bal Noworoczny

W sobotni wieczór 25 lutego 2017 r. w Sękowskim Dworze, Poseł Barbara Bartuś wraz z małżonkiem uczestniczyła w XVI Charytatywnym Balu Noworocznym organizowanym przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej - Dyrektora Okręgu Caritas Gorlice Ks. Jerzego Gondka Proboszcza Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

Wzorem lat ubiegłych Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś objęła to wydarzenie honorowym patronatem oraz przekazała dary na licytacje. Jednym z nich był kalendarz otrzymany od Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Łotewskiej Pani Ewy Dębskiej, podczas spotkania w Rydze w czasie oficjalnej wizyty Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego. Jako dodatek do kalendarza Pani Poseł ofiarowała książkę o podobnej tematyce.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś spotyka się z mieszkańcami Gminy Bobowa

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś co roku organizuje spotkania otwarte ze swoimi wyborcami w różnych miejscowościach okręgu. Początek roku to też moment, kiedy sołtysi organizują zebrania wiejskie. Do zadań tego organu uchwałodawczego sołectwa należy m.in. uchwalanie rocznego planu wydatków sołectwa oraz rozpatrywanie sprawozdań z pracy organów sołectwa. Jednak, aby uchwały zebrania były wiążące, to konieczne jest odpowiednie kworum. Jeżeli tego kworum nie ma, to zwołuje się zebranie w drugim terminie, czyli zebranie rozpoczyna się pół godziny później.

Poseł Barbara Bartuś postanowiła wykorzystać ten czas oczekiwania mieszkańców na rozpoczęcie drugiego terminu do przedstawienia sprawozdania z pracy Sejmu RP VIII kadencji i ze swojej działalności.

Więcej…

 

„Polski orzeł srebrnopióry w nasze dusze wbił pazury”

W piątek 17 lutego 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystej Gali „Polski orzeł srebrnopióry w nasze dusze wbił pazury” w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. To wydarzenie upamiętniające Żołnierzy Wyklętych, pod honorowym patronatem Pana Prezydenta RP dr Andrzeja Dudy, zorganizowane zostało przez Wydawnictwo Miles - wydawcę Kwartalnika „Wyklęci”.

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”, promując płytę „Zachowali się jak trzeba” wystąpił redemptorysta z Krakowa o. Tomasz Jarosz CSsR - baryton. Poruszające słowa utworów autorstwa Barbary Lipińskiej-Postawy, do których muzykę skomponował ks. Wojciech Kałamarz CM, przy akompaniamencie na fortepianie Marty Polańskiej przywołały m.in. postać Danuty Siedzikówny „Inki.

Więcej…

 

W Gorlicach na spotkanie z członkami NSZZ „Solidarność”

Na zaproszenie Oddziału Nr 1 Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” w dniu 13 lutego 2017 r. w Domu Nauczyciela w Gorlicach Poseł Barbara Bartuś spotkała się z członkami Związku z okręgu nowosądeckiego.

Rozpoczęto występem zespołu działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej „Mała Generała Paczka”, ale chociaż spotkanie było „przy pączku”, to rozmawiano o ważnych i poważnych sprawach.

Przybyłych gości powitał Kierownik Oddziału Pan Krzysztof Kotowicz i omówił aktualną sytuację w kraju oraz regionie. Przedstawił też bieżącą działalności NSZZ „Solidarność”. Następnie głos zabrali przybyli goście.

Więcej…

 

Biecki Order Uśmiechu wręczony Pani Minister

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w dniu 9 lutego 2017 roku spotkała się w Warszawie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Minister Elżbietą Rafalską. Pretekstem do tego spotkania było przekazanie Pani Minister odznaczenia „Biecki Order Uśmiechu”.

Słoneczne odznaczenie, będące oznaką szczęścia oraz dziecięcej radości przyznawane jest przez dzieci oraz podopiecznych. Biecki Order Uśmiech dla Pani Minister Elżbiety Rafalskiej Poseł Barbara Bartuś otrzymała w trakcie uroczystego otwarcia budynku "Biecka Akademia Malucha". Powstanie Żłobka możliwe było dzięki środkom pozyskanym z MRPiPS w ramach „Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch 2016”.

 

Zapisy do konkursu „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”

Po rocznej przerwie dla gimnazjalistów do kalendarza powraca Konkurs Historyczny „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”. Organizatorami Konkursu, jak co roku, są Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP oraz Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Gorlicach, Kuratorium Oświaty, Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Gorlickiego Tomasz  Płatek, a także Radny Rady Miasta Gorlice Adam Piechowicz.

Dzień 13 marca 2017 r., to termin do którego szkoły mogą w biurze poselskim Poseł Barbary Bartuś zgłaszać swój udział.

W 2017 roku Konkurs ten został przez Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego objęty Honorowym Patronatem.

Więcej…

 

Noworoczne spotkanie w Ropie

Późnym popołudniem 4 lutego 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w spotkaniu noworocznym w Ropie.  Motywem przewodnim uroczystości było podsumowanie dokonań Gminy zrealizowanych w 2016 roku.

Poseł Barbara Bartuś w towarzystwie kolegów parlamentarzystów oraz Wójta Gminy Ropa wręczyła osobom zasłużonym dla regionu listy gratulacyjne.

Spotkanie noworoczne uświetniły koncerty miejscowych zespołów regionalnych, chóru "Amadeus" oraz chóru Parafialnego. Uroczystość zakończyła degustacja regionalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich działające przy Stowarzyszeniu Miłośników Wsi Ropa.