Strona główna

Aktualności

Spotkanie ze szwedzką delegacją do ZP OBWE

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś jako przewodnicząca Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, odpowiadając na zaproszenie Pani Ambasador Szwecji Ingi Eriksson Fogh, wzięła udział w spotkaniu ze szwedzką delegacją do ZP OBWE.

Spotkanie odbyło się 2 czerwca 2017 r. w rezydencji Ambasadora Szwecji w Warszawie, a Szwecję reprezentowali Kent Härstedt – Przewodniczący Delegacji Szweckiej i jednocześnie Wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE oraz parlamentarzyści Göran Pettersson i Christian Holm Barenfeldt.

Więcej…

 

Spotkanie członków ZP OBWE

W austriackim mieście Villach w ostatnich dniach maja 2017 roku, odbyła się dwudniowa konferencja o mniejszościach narodowych Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w której uczestniczyło ponad 20 parlamentarzystów z 13 krajów. Polskę reprezentowali Przewodnicząca Delegacji Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś oraz Senator RP Grzegorz Bierecki.

Konferencja zwołana została przez panią Christine Muttonem, obecną Przewodniczącą Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Villach to miasto w Karyntii, regionie Austrii zamieszkałym przez mniejszości narodowe Słoweńską i Włoską.

Więcej…

 

W Sejmie o trzeźwości Narodu

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w piątek 26 maja 2017 roku uczestniczyła w konferencji organizowanej przez Parlamentarny Zespół ds. Problemów Uzależnień oraz Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości pt. „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Honorowy patronat nad konferencją objął Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marek Kuchciński.

Na konferencji związanej z ogłoszonym przez Sejm rokiem troski o trzeźwość Narodu poruszono kwestie wiążące się min. z potrzebą Narodowego Programu Trzeźwości, znaczeniem rodziny w profilaktyce uzależnień oraz szkód zdrowotnych wynikających ze spożywania alkoholu.

Więcej…

 

Gimnazjaliści z Korzennej spotkali się w Sejmie RP z Poseł Barbarą Bartuś

Uczniowie III klasy Gimnazjum z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Korzennej w czwartek 25 maja 2017 r. odwiedzili Sejm RP i mogli "od środka" zobaczyć, jak wygląda praca parlamentarzystów. Uczestników wycieczki przywitała Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, ale również Marszałek Ryszard Terlecki, prowadząc obrady Sejmu, przekazał pozdrowienia znajdującej się na galerii młodzieży z Korzennej.

Wizyta gimnazjalistów przypadła na dzień posiedzenia Sejmu, toteż co do zasady nie powinni oni wychodzić na korytarze wewnątrz gmachu. Jednak za specjalnym zezwoleniem Szefa Kancelarii Sejmu, po wysłuchaniu prelekcji pani przewodnik z Wszechnicy Sejmowej, Poseł Barbara Bartuś oprowadziła uczniów z Korzennej po Sejmie, aż do części senackiej.

Więcej…

 

Jubileusz 120 lat istnienia OSP w Dominikowicach

W niedzielne popołudnie 21 maja 2017 r., na zaproszenie Prezesa OSP w Dominikowicach, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś zaopatrzona w umocowania Pani Premier Beaty Szydło i Ministra Mariusza Błaszczaka wzięła udział w Jubileuszu 120 lat działalności Ochotniczej Straży Pożarnej oraz poświęcenia nowego wozu gaśniczego w Dominikowicach.

Uroczystość rozpoczęła się przy Wiejskim Domu Kultury w Dominikowicach Mszą Świętą koncelebrowaną. Po Mszy nastąpiła część oficjalna. Na maszt wciągnięto polską flagę, a Orkiestra OSP Dominikowice odegrała hymn państwowy.

Więcej…

 

Piknik Rodzinny w Ptaszkowej

„Mamy siebie – mamy tak wiele” to hasło towarzyszyło podczas V Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Ptaszkowej 20 maja 2017 r., na który zaproszona została również Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

W sobotnie popołudnie na boisku przy szkole czekało wiele atrakcji przygotowanych zarówno dla tych młodszych, jak i tych nieco starszych. Można było podziwiać występy teatralne dzieci i młodzieży, ale także zespoły wokalno-muzyczne. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na modernizację oraz doposażenia szkolnej pracowni komputerowej. Poseł Barbara Bartuś również włączyła się w organizację Pikniku fundując jedną z nagród głównych.

 

Jubileusz 40-lecia Szkoły w Krygu

W czwartek 18 maja 2017 roku świętowano 40-lecie Zespołu Szkół w Krygu w nowym budynku. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Święta w kościele parafialnym, sprawowaną przez Proboszcza Parafii Księdza Dziekana Czesława Stanaszka.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zaproszeni goście, wśród których poza Poseł na Sejm RP Barbarą Bartuś znalazła się także m.in. Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, udali się do remizy OSP. Po przywitaniu wszystkich gości przypomniano historię powstania szkoły.

Więcej…

 

Kolejny konkurs historyczny za nami

„Bez dbałości o przeszłość, nie można budować trwałej przyszłości” – powiedziała 17 maja 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś rozpoczynając wraz dyrektorem bieckiego LO i przedstawicielem Kuratorium Oświaty finał Konkursu Historycznego „Józef Piłsudski w służbie Niepodległej. W 150 rocznicę urodzin Marszałka”.

Konkurs historyczny, organizowany przez Poseł Barbarę Bartuś w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu, w tym roku został objęty honorowym patronatem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Pana dr Jarosława Szarka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak

Więcej…

 

Oficjalny obiad w Pałacu Prezydenckim

Wieczorem 15 maja 2017 r. wiceprzewodnicząca polsko-łotewskiej grupy parlamentarnej Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser–Duda uczestniczyła w Pałacu Prezydenckim w oficjalnym obiedzie. Uroczysty obiad wydany został na cześć wizyty w Polsce Prezydenta Republiki Łotewskiej Jego Ekscelencji Pana Raimondsa Vējonisa wraz z małżonką Ivetą Vējone.

Zgodnie z protokołem dyplomatycznym wg wskazanej kolejności po uroczystym odczytaniu funkcji oraz imienia i nazwiska, zaproszeni goście byli indywidualnie witani przez obydwie pary prezydenckie. Była to też okazja do krótkiej wymiany zdań.

Więcej…

 

W Ministerstwie o wałach przeciwpowodziowych

Kontynuując działania w sprawie zabezpieczenia przeciwpowodziowego mieszkańców Ziemi Bieckiej Poseł Barbara Bartuś w dniu 10 maja 2017 r. w Ministerstwie Środowiska w Warszawie zaaranżowała spotkanie przedstawicieli powodzian z Korczyny i Biecza z Wiceministrem Środowiska Mariuszem Gajdą. W spotkaniu udział wzięła Poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Pani Iwona Koza, Sekretarz Gminy Biecz Pan Jan Szkaradek, a ze strony przedstawicieli mieszkańców Państwo Danuta i Henryk Grygowiczowie oraz Pan Jan Maniak.

Więcej…