Strona główna

Aktualności

Rocznica Bitwy pod Gorlicami

Z okazji przypadającej w tym roku 102. rocznicy Bitwy pod Gorlicami w niedzielę 30 kwietnia 2017 roku na cmentarzu wojskowym nr 91 na Wzgórzu Korczak, w miejscu pochówku niemal 1000 żołnierzy, odbyły się oficjalne uroczystości, w których uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. W obchodach wzięli także udział Konsul Węgier, reprezentanci władz samorządowych, duchowni, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Gorlic.

Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy ekumenicznej. Pasterze gorlickich parafii rzymskokatolickich, na czele z Księdzem Dziekanem Stanisławem Ruszelem oraz proboszczowie prawosławnej Parafii Świętej Trójcy w Gorlicach ks. Roman Dubec i greckokatolickiej Parafii Przemienienia Pańskiego w Gorlicach ks. Grzegorz Nazar modlili się w intencji poległych w walkach pod Gorlicami 1915 roku. Następnie odczytany został Apel Poległych.

Więcej…

 

W Gorlicach rozmowy o Polsce z Joanną Lichocką

W czwartkowy wieczór 27 kwietnia 2017 r. sala w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zapełniła się osobami, które przybyły na zorganizowane przez Poseł Barbarę Bartuś spotkanie z Panią Joanną Lichocką.

Spotkanie miało charakter otwarty i były to prawdziwe rozmowy o Polsce. Każda, z bardzo licznie przybyłych osób, mogła poruszyć kwestie, które najbardziej ją interesują. Po krótkim wstępie Poseł Joanny Lichockiej, były m.in. pytania o pana Lichockiego, o publikację aneksu do raportu z likwidacji WSI, o ustawę dotyczącą wycinki drzew, o plany związane z wprowadzeniem w samorządach dwukadencyjności, o reformę szkolnictwa, o obowiązkowe szczepienia dzieci. Mieszkańcy Gorlic podnieśli nawet swoje obawy związane z planowaną budową spalarni śmieci na terenie Miasta.

Więcej…

 

Wiceminister Zdrowia na spotkaniach w Gorlicach

W poniedziałek 24 kwietnia, na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś, Gorlice odwiedziły Pani Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz Dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ  Pani Elżbieta Chrapisińska.

Na początek Panie wraz z Poseł Barbarą Bartuś swoje kroki skierowały do Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza. Doktor Tomasz Płatek oraz Dyrektor Szpitala Marian Świerz oprowadzili gości po Oddziale Geriatrycznym i Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. W budynku głównym Panie zobaczyły Oddział Onkologiczny oraz Noworodków. Dyrektor pochwalił się też nowoczesnym blokiem operacyjnym. Wizyta przedstawicielek Resortu Zdrowia i NFZ była okazją do rozmów z personelem Szpitala i omówienia problemów występujących dotychczas w lecznictwie szpitalnym.

Więcej…

 

Zawierzenie Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu z udziałem Poseł Barbary Bartuś

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wraz z małżonkiem w niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia 2017 r. kolejny raz wzięła udział w religijno-patriotycznej uroczystości Zawierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Uroczystość ta corocznie gromadzi w Wójtowej zarówno parlamentarzystów, samorządowców, jak i mieszkańców Gminy Lipinki.

Msza Święta, której przewodniczył Ks. Infułat Wiesław Szurek została odprawiona o godz. 11.00 w wójtowskim kościele. Po zakończeniu uroczystej Eucharystii zgromadzeni udali się pod Remizę OSP.

Po złożeniu pod pomnikiem Św. Floriana biało-czerwonych wiązanek, jako pierwsza z gości, głos zabrała Poseł Barbara Bartuś.

Więcej…

 

Gorlickie upamiętnienie VII rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem

W Wielkanocny Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 roku w przeddzień rocznicy pogrzebu Pary Prezydenckiej o godz. 11.30 w Bazylice Mniejszej p.w. Narodzenia NMP w Gorlicach została odprawiona Msza Święta w intencji Śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki Marii oraz wszystkich ofiar katastrofy tragicznego lotu do Smoleńska.

Podczas modlitwy wiernych odczytywanej przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś i radnego powiatowego Marka Ludwina zanoszono prośby za spokój duszy Śp. Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego - wielkiego Polaka i patriotę, człowieka szukającego prawdy historycznej i pracującego z całych sił dla dobra Polski, Jego małżonki Marii i wszystkich ofiar tragicznego lotu do Smoleńska, aby Miłosierny Bóg obdarzył ich spokojem wiecznym za trud ich życia i poświęcenie na ołtarzu Ojczyzny.

Więcej…

 

Państwowe obchody VII rocznicy tragedii pod Smoleńskiem

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku uczestniczyła w Warszawie w obchodach VII rocznicy narodowej tragedii, która w 2010 roku rozegrała się pod Smoleńskiem. Do stolicy na uroczystości przybyła także ponad 40-osobowa grupa z Ziemi Gorlickiej, z którymi Poseł Barbara Bartuś spotkała się w Sejmie RP.

Już siedem lat minęło od katastrofy rządowego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem, w której polegli przedstawiciele najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i Pierwszą Damą Marią Kaczyńską. Zginął ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące.

Więcej…

 

Podsumowanie roku wsparcia z rządowego programu „Rodzina 500 plus”

W sobotnie przedpołudnie, 8 kwietnia 2017 r. w Gorlicach odbyła się konferencja prasowa Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś. Tematem wiodącym było podsumowania roku wsparcia z rządowego programu „Rodzina 500+”.

Poseł Barbara Bartuś konferencję rozpoczęła jednak od przedstawienia swojego, kolejnego już sukcesu ustawodawczego. Sejm RP na swoim 39 posiedzeniu przyjął ustawę, która znosi opłaty dodatkowe wymierzane obowiązkowo przez ZUS płatnikom składek i instytucjom finansowym za pomyłki w dokumentach i przekazach płatniczych. Zmianę ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych Poseł Barbara Bartuś napisała już kilka lat temu, uzyskała poparcie swojego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i w 2009 roku projekt po raz pierwszy został złożony do Sejmu. Niestety większość koalicyjna PO i PSL nie pozwoliła na uchwalenie tej nowelizacji w poprzednich kadencjach.

Więcej…

 

Terminy zgłoszeń do majowych Konkursów zostały wydłużone

Jeszcze do wtorku 21 marca 2017 r. do godz. 15.00 szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne mogą zgłaszać swój udział w konkursach historycznych „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie” oraz „Józef Piłsudski w służbie Niepodległej. W 150. rocznicę urodzin Marszałka”.

Chodzi o samo zgłoszenie szkoły. Zgłoszenia imiennych list uczniów będzie następowało w terminach późniejszych, określonych w Regulaminach zamieszczonych na stronie www.barbarabartus.pl.

Tegoroczne konkursy organizowane przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś zostały ogłoszone na stronach Kuratorium Oświaty w Krakowie i skierowane są do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa małopolskiego. Poseł Barbara Bartuś cieszy się iż zgłoszenia napływają z całej Małopolski, ale bardzo jej też zależy na udziale uczniów z powiatu gorlickiego i całego tzw. Subregionu Sądeckiego.

Więcej…

 

Torba medyczna dla OSP w Stróżnej

W sobotę 11 marca 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś oraz Radny Rady Powiatu Gorlickiego Tomasz Płatek - członkowie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział w zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżnej.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie tylko wzięli udział w zebraniu tej jednostki, ale również przekazali im potrzebny, ważny i wartościowy prezent. Pan Tomasz Płatek przywiózł z Warszawy przekazaną na jego ręce przez Prezesa Partii PiS Jarosława Kaczyńskiego torbę ratownictwa medycznego jako dar dla strażaków ochotników powiatu gorlickiego. To szczególne wyróżnienie dla powiatu, a dla OSP w Stróżnej jeszcze większe, gdyż jednostka nie posiadała dotąd takiego sprzętu.

Więcej…

 

Spotkania otwarte Posła na Sejm RP z mieszkańcami Gminy Biecz

Sobotę 11 marca 2017 roku Poseł Barbara Bartuś wybrała na spotkania otwarte z mieszkańcami w Gminie Biecz. Pierwsze z nich odbyło się już w godzinach przedpołudniowych w sali Remizy OSP w Bieczu. Podczas spotkania Poseł Barbara Bartuś przedstawiła osiągnięcia Rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz zamiary na przyszłość, ale także przybliżyła swoją pracę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji.

Na spotkanie w Bieczu przybyło kilkadziesiąt osób i każdy z przybyłych mógł Pani Poseł zadać pytanie. Wielu uczestników z tej możliwości skorzystało i wywiązała się ciekawa dyskusja dotycząca wielu ważnych dla mieszkańców spraw. Dyskusja z Poseł Barbarą Bartuś toczyła się także po oficjalnym zakończeniu spotkania.

Więcej…