Strona główna

Aktualności

Z Małopolskim Kuratorem Oświaty o reformie systemu oświaty

W poniedziałkowe przedpołudnie 19 czerwca 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś spotkała się z Małopolskim Kuratorem Oświaty Panią Barbarą Nowak.

Panie rozmawiały o wprowadzanej reformie systemu oświaty, ale także podsumowały konkursy historyczne dla szkół, organizowane przez Poseł Barbarę Bartuś. Była to też okazja ku temu, aby poruszyć w tym temacie współpracę w roku szkolnym 2017/2018.

Ponadto Pani Poseł opowiedziała o gorlickiej inicjatywie i przekazała książeczki pt. „Gdzie jest słoneczko”, napisane przez dzieci z publicznych przedszkoli funkcjonujących na terenie Gorlic.

Więcej…

 

Festyn Rodzinny w Białej Niżnej

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w pikniku rodzinnym w Białej Niżnej. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem „Czas na zdrowie”, a sam piknik odbył się już po raz siódmy.

Goście i mieszkańcy, którzy tak licznie przybyli, mieli możliwość wysłuchania w wykonaniu dzieci z poszczególnych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej Niżnej piosenek o zdrowym żywieniu. Na scenie uczniowie przedstawili także inscenizacje pt. „Bajka o księżniczce, która się źle odżywiała, ale szybko zmądrzała” oraz spektakl „Na straganie”.

Dodatkową atrakcją były pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu OSP w Grybowie. Ponadto imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji m.in. loteria fantowa, aerobik, malowanie twarzy czy „łowienie rybek”.

Więcej…

 

Uroczyste zakończenie akcji literackiej "Przedszkolaki piszą Bajkę"

Upowszechnienie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży to jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej Państwa w kończącym się roku szkolnym.

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś 14 czerwca 2017 roku w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 w Gorlicach uczestniczyła w podsumowaniu akcji literackiej „Przedszkolaki piszą bajkę”, która została zorganizowana w celu wzbudzenia u dzieci zainteresowania czytelnictwem książek, a także rozwijanie wyobraźni artystycznej.

Inicjatywa napisania opowiadania wspólnie przez przedszkolaków z publicznych placówek znajdujących się na terenie Gorlic zrodziła się wśród opiekunek z MZS Nr 5 w Gorlicach.

Więcej…

 

U stóp Madonny Krużlowskiej

Po raz drugi w 2017 roku, w Krużlowej Wyżnej, 13 czerwca odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. W uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Tarnowski Andrzej Jeż, oraz w procesji, wśród pielgrzymów i bardzo licznie przybyłych parafian, wzięła także udział Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Nabożeństwa Fatimskie w Krużlowej są odprawiane od 9 lat i stały się już tradycją. W tym roku mają one jednak szczególny charakter, wpisują się bowiem w jubileusz setnej rocznicy Objawień Fatimskich.

Nabożeństwo rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną. Następnie wszyscy z lampionami w ręku, udali się na procesję fatimską krużlowskimi dróżkami.

Więcej…

 

O przyszłości wydobycia ropy i gazu na Podkarpaciu

W poniedziałkowe przedpołudnie 12 czerwca 2017 r. Poseł Barbara Bartuś na zaproszenie PGNiG SA. Oddziału Geologii i Eksploatacji w Warszawie oraz Dyrekcji Oddziału w Sanoku wzięła udział w spotkaniu, które odbyło się w siedzibie Oddziału PGNiG w Sanoku.

Spotkanie dotyczyło obecnej sytuacji i przyszłości wydobycia ropy i gazu na Podkarpaciu, w tym w Ośrodku Krośnieńskim i kopalni ropy naftowej w Lipinkach oraz w Krygu.

Niestety poprzez decyzje poprzedniej koalicji rządzącej z 2010 i 2012 roku doszło do całkowitej likwidacji Kopalni Kobylanka i przed samymi wyborami w 2015 roku do częściowej likwidacji Kopalni Lipinki.

Więcej…

 

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Narodowe Centrum Autyzmu

W sobotę 10 czerwca 2017 roku w Stróżach, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Narodowego Centrum Autyzmu. Wydarzenie to było połączone z Letnią Zintegrowaną Spartakiadą Niepełnosprawnych, która w Stróżach została organizowana już po raz dwudziesty pierwszy. W uroczystościach uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś oraz Wiceminister Zdrowia Poseł Józefa Szurek – Żelazko.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 10, a później wszyscy przemaszerowali w kierunku Hospicjum, gdzie już wkrótce po sąsiedzku powstanie ośrodek dla chorych na autyzm. Na placu budowy wszyscy najważniejsi goście podpisali akt erekcyjny oraz wmurowali kamień węgielny.

Więcej…

 

Laureaci Konkursów Historycznych 2017 z wizytą w Warszawie

Laureaci tegorocznych konkursów historycznych, organizowanych przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś, 8 czerwca - tuż po północy - wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był nagrodą dla uczniów, którzy zajęli miejsca od drugiego do piątego w tegorocznych konkursach historycznych: „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie” oraz „Józef Piłsudski w służbie Niepodległej. W 150 rocznicę urodzin Marszałka”, a także pierwsze miejsca w ,,III Gorlickim Konkursie Pieśni Patriotycznej” w kategorii soliści ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wycieczka organizowana i sponsorowana była przez Poseł Barbarę Bartuś oraz Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Gorlickiego Pana Tomasza Płatka.

Więcej…

 

W sprawie dodatków dla strażaków OSP

Podczas pierwszego dnia 43 posiedzenia Sejmu RP, w środę 7 czerwca 2017 roku, Poseł Barbara Bartuś zaprezentowała stanowisko Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość wobec projektów poselskiego i obywatelskiego dotyczących zmiany ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, a dotyczących dodatków dla strażaków ochotników.

W swoim wystąpieniu Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś podkreśliła że działalność w ochotniczych strażach pożarnych zasługuje na najwyższe uznanie i że Rząd wspiera działalność ochotniczych straży pożarnych.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś włączyła się w akcje czytania dzieciom

W poniedziałkowe przedpołudnie 5 czerwca 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział we wspólnym czytaniu, które w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, odbyło się w Miejskiej Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu.

Do udziału w XVI Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom przyłączyło się prawie 8 tysięcy placówek z całej Polski. Inicjatorem akcji jest Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

W Bieczu, tak jak i w innych placówkach w całym kraju, czytanie rozpoczęto od wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Więcej…

 

Piknik Rodzinny w Mogilnie

W niedzielne popołudnie 4 czerwca 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Zespół Szkół w Mogilnie. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Podczas pikniku Poseł Barbara Bartuś otrzymała od Pani Dyrektor Małgorzaty Skoczeń, Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców podziękowanie za współpracę i zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły. Pani Dyrektor w imieniu placówki wyraziła też wdzięczność Pani Poseł za pomoc i życzliwość.

Więcej…