Strona główna

Aktualności

Jubileusz 40-lecia Szkoły w Krygu

W czwartek 18 maja 2017 roku świętowano 40-lecie Zespołu Szkół w Krygu w nowym budynku. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Święta w kościele parafialnym, sprawowaną przez Proboszcza Parafii Księdza Dziekana Czesława Stanaszka.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zaproszeni goście, wśród których poza Poseł na Sejm RP Barbarą Bartuś znalazła się także m.in. Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, udali się do remizy OSP. Po przywitaniu wszystkich gości przypomniano historię powstania szkoły.

Więcej…

 

Kolejny konkurs historyczny za nami

„Bez dbałości o przeszłość, nie można budować trwałej przyszłości” – powiedziała 17 maja 2017 roku Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś rozpoczynając wraz dyrektorem bieckiego LO i przedstawicielem Kuratorium Oświaty finał Konkursu Historycznego „Józef Piłsudski w służbie Niepodległej. W 150 rocznicę urodzin Marszałka”.

Konkurs historyczny, organizowany przez Poseł Barbarę Bartuś w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu, w tym roku został objęty honorowym patronatem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Pana dr Jarosława Szarka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak

Więcej…

 

Oficjalny obiad w Pałacu Prezydenckim

Wieczorem 15 maja 2017 r. wiceprzewodnicząca polsko-łotewskiej grupy parlamentarnej Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser–Duda uczestniczyła w Pałacu Prezydenckim w oficjalnym obiedzie. Uroczysty obiad wydany został na cześć wizyty w Polsce Prezydenta Republiki Łotewskiej Jego Ekscelencji Pana Raimondsa Vējonisa wraz z małżonką Ivetą Vējone.

Zgodnie z protokołem dyplomatycznym wg wskazanej kolejności po uroczystym odczytaniu funkcji oraz imienia i nazwiska, zaproszeni goście byli indywidualnie witani przez obydwie pary prezydenckie. Była to też okazja do krótkiej wymiany zdań.

Więcej…

 

W Ministerstwie o wałach przeciwpowodziowych

Kontynuując działania w sprawie zabezpieczenia przeciwpowodziowego mieszkańców Ziemi Bieckiej Poseł Barbara Bartuś w dniu 10 maja 2017 r. w Ministerstwie Środowiska w Warszawie zaaranżowała spotkanie przedstawicieli powodzian z Korczyny i Biecza z Wiceministrem Środowiska Mariuszem Gajdą. W spotkaniu udział wzięła Poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Pani Iwona Koza, Sekretarz Gminy Biecz Pan Jan Szkaradek, a ze strony przedstawicieli mieszkańców Państwo Danuta i Henryk Grygowiczowie oraz Pan Jan Maniak.

Więcej…

 

Konkurs „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie” rozstrzygnięty

Finał IX edycji Konkursu Historycznego „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie” organizowanego przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Pana Marka Kuchcińskiego już za nami.

Cieszący się coraz większą popularnością, kierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych konkurs, już od dziewięciu lat organizowany jest w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach. Celem, w myśl słów wielkiego Polaka, Świętego Jana Pawła II „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”, jest m.in. zachęta młodzieży, by poznawała historię swojej Ojczyzny. Jak podkreślała Poseł Barbara Bartuś podczas rozpoczęcia konkursu „nie ma przyszłości bez przeszłości”.

Więcej…

 

Wizyta Kajetana Rajskiego w Gorlicach

W ramach organizowanego przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś Konkursu Historycznego „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie” w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach odbyło się 8 maja 2017 roku spotkanie z Panem Kajetanem Rajskim.

Zaproszony przez Panią Poseł młody dziennikarz i publicysta wygłosił prelekcję dla młodzieży oczekującej na rozstrzygnięcie konkursu.

Ten niespełna 23-letni student IV roku prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i II roku teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie to autor wielu publikacji dotyczących historii, ale również współczesnego zrozumienia chrześcijaństwa, dziejów Kościoła, czy teologii. Jego zainteresowanie historią i religią chrześcijańską przełożyły się na powstanie wielu książek jego autorstwa, takich jak m.in. „Historia żywa”, „Służyć normalności”, „Królowo Apostołów”.

Więcej…

 

Wojewoda Małopolski w Gorlicach na spotkaniu otwartym z mieszkańcami

W piątkowe popołudnie 5 maja na spotkanie w sprawie „spalarni odpadów” do Gorlic na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś z Krakowa przyjechał Wojewoda Małopolski Józef Pilch wraz z Dyrektorem Wydziału Prawnego i Nadzoru Urzędu Wojewódzkiego Mirosławem Chrapustą, Wicedyrektorem Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego Tomaszem Boniatowskim, Małopolskim Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Foremnym i przedstawicielem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Piotrem Garwolem.

W Sali Gorlickiego Centrum Kultury za stołem zasiedli też Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Dyrektor ds. Rozwoju, Eksplantacji i Gospodarki Odpadami EMPOL Leszek Rataj oraz po stronie organizatorów spotkania Poseł Barbary Bartuś wraz z Przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Gorlickiego Tomaszem Płatkiem i Radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gorlice Adamem Piechowiczem.

Więcej…

 

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gorlicach

Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś 5 maja 2017 roku w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną wzięła udział w Gorlicach w spotkaniu ”Zrozumieć inność to takie proste”. Debata w Domu Polsko - Słowackim była poświęcona problemom, które napotykają rodzice, opiekunowie i same osoby niepełnosprawne.

Obchody zorganizowało Miasto Gorlice, a udział w nich, oprócz władz samorządowych powiatu gorlickiego, wzięli też przedstawiciele instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i liczna grupa rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Na początek głos zabrali organizatorzy, a następnie Poseł Barbara Bartuś i Starosta Gorlicki.

Więcej…

 

Wiwat 3 Maj!

W całej Polsce 3 maja 2017 roku odbywały się uroczystości związane z przypadającą tego dnia 226 rocznicą uchwalenia Konstytucji. Pierwszej w Europie, a drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś tego dnia uczestniczyła w obchodach w Gorlicach, Łużnej, na Bukowcu oraz w Bobowej.

W Gorlicach uroczystości rozpoczęła Msza Św. za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej poprzedzona inscenizacją przygotowaną przez młodzież z LO im. Kromera.

W Łużnej Poseł Barbara Bartuś wzięła udział uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś na Jubileuszu OSP w Krużlowej Wyżnej

Krużlowa Wyżna we wtorek 2 maja 2017 roku świętowała 70-lecie założenia Ochotniczej Straży Pożarnej. Była to wyjątkowa okazja, aby wyrazić swoje podziękowanie i szacunek dla druhów ochotników za ich codzienną służbę Bogu i człowiekowi. W uroczystości wzięła więc udział także Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Obchody Jubileuszu połączone z Dniem Strażaka rozpoczęto w kościele parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej Mszą Świętą koncelebrowaną. Po Mszy przemaszerowano do OSP w Krużlowej Wyżnej, gdzie Poseł Barbara Bartuś oraz delegacja OSP złożyli wiązanki kwiatów pod kapliczką Św. Floriana.

Więcej…