Strona główna

Aktualności

XXIII Dni Huculskie

W sobotę 16 września 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w XXIII Dniach Huculskich. Jest to cykliczna impreza, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem i to nie tylko wśród hodowców koni, ale także obserwatorów z całego kraju. Głównym celem, który przyświeca tej corocznej imprezie jest promocja koni rasy huculskiej, które dzięki swojej wyjątkowości zyskują coraz większe znaczenie oraz zainteresowanie, ale też promocja regionu.

Poseł Barbara Bartuś, zabierając głos podczas uroczystego otwarcia, pogratulowała dyrektorowi Stadniny właśnie tej aktywności w promowaniu regionu i wielu bardzo udanych imprez o charakterze kulturalnym.

Więcej…

 

„Kiwon” pod patronatem Poseł Barbary Bartuś

W sobotę 16 września 2017 roku w Gminie Lipinki odbył się I Maraton na orientację „Kiwon”. Głównymi organizatorami oraz pomysłodawcami byli Anita Gurbisz oraz Tomasz Duda. Impreza uzyskała dofinansowanie z PZU, a Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś objęła nad nią Honorowy Patronat.

Mimo nie do końca sprzyjającej tego dnia pogody, do Rozdziela zjechało się około 70 osób z całej Polski. Na miejsce startu rano przyjechała też Poseł Ziemi Lipińskiej. Barbara Bartuś podziękowała organizatorom za ogromny trud włożony w przygotowanie biegu i życzyła uczestnikom zwycięstwa w rywalizacji, ale przede wszystkim zwycięstwa na własnymi słabościami.

Więcej…

 

Spotkanie z Sekretarzem Generalnym OBWE

W dniu 12 czerwca Poseł Barbara Bartuś jako Przewodnicząca Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE przewodniczyła spotkaniu z nowo wybranym Sekretarzem Generalnym OBWE Panem Thomasem Gremingerem.

W obecności przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych z polskiej Delegacji do ZP OBWE Przewodnicząca Barbara Bartuś przywitała nowego Sekretarza Generalnego OBWE i pogratulowała mu wyboru na to stanowisko. Zapewniła jednocześnie o  gotowości wsparcia i współpracy ze strony Polski dla działań OBWE mających na celu rozwiązywanie konfliktów oraz pogłębianie współpracy międzynarodowej w Europie.

Więcej…

 

Uroczysta Inauguracja Tygodnia Przedsiębiorcy ZUS

W poniedziałek 11 września w Centrali ZUS w Warszawie, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś na zaproszenie Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudy Uścińskiej uczestniczyła w uroczystej inauguracji 4 edycji Tygodnia dla Przedsiębiorcy. Dla Pani Poseł, byłego pracownika ZUS oraz członka sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, wszelkie inicjatywy z jakimi wychodzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych są niezwykle istotne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Pani Poseł idealnie rozumie rozmiar i powagę spraw, z którymi na co dzień boryka się ZUS i jego klienci.

Zebrani zapoznali się z problematyką działalności ZUS w obszarze przedsiębiorców oraz w aspekcie edukacji i popularyzacji wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Więcej…

 

Na konsekracji kościoła parafialnego w Jasiennej

W niedzielę, 10 września, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w uroczystościach odpustowych w kościele p.w. Imienia Maryi w Jasiennej. Tegoroczny odpust ku czci Imienia Maryi został wzbogacony „Dedykacją nowo wybudowanego kościoła”, której dokonał biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Mimo, iż Jasienna jest niewielką parafią, liczącą zaledwie 900 osób to rozpoczęta w 1999 roku budowa kościoła obudziła w mieszkańcach nowe siły, którym sprzyjał wspólny cel, odpowiedzialność i zaangażowanie w budowę Domu Bożego. Jak zauważył ksiądz biskup, nowa Świątynia swoim dostojnym wnętrzem oraz zachowaniem kanonów sacrum, stwarza idealną atmosferę do modlitwy, wyciszenia oraz budowy relacji z Bogiem.

Więcej…

 

W Nawojowej

W sobotę 9 września Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w 27 edycji Międzynarodowej wystawy rolniczej Agropromocja w Nawojowej. Impreza ta należy do jednej z największych tego typu organizowanych w województwie małopolskim.

Zabierając głos w części oficjalnej Poseł Barbara Bartuś wyraziła radość z dobrej pogody. Stwierdziła, że Agropromocja to święto całej Sądecczyzny, na które rolnicy, producenci i konsumenci zjeżdżają się co roku. Przybywają nie tylko z najbliższych okolic, ale i z odległych terenów po to, aby się spotkać, porozmawiać i zakupić dobrą, smaczną oraz zdrową polską żywność.

Więcej…

 

Z Prezydentem RP w Astanie

W dniach 6 - 8 września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś Przewodnicząca Polsko – Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej wraz z oficjalną delegacją Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy przebywała w stolicy Kazachstanu. Celem wizyty było otwarcie przez Prezydenta RP Dnia Polskiego na EXPO 2017, jednak program był bardzo napięty i nie ograniczał się tylko do EXPO.

Do Astany wszyscy polecili rejsowym samolotem. Był to element promocji bezpośredniego połączenia lotniczego, które od  maja br. uruchomił nasz krajowy przewoźnik. Po ceremonii oficjalnego powitania Prezydenta RP i polskiej delegacji przez Prezydenta Kazachstanu w Pałacu Prezydenckim, Poseł Barbara Bartuś miała zaszczyt wziąć udział w rozmowach przy stole obu Głów Państw.

Więcej…

 

Mieszkańcy Dominikowic z wizytą w Sejmie RP

W ramach pozyskanych środków z Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych w dniach 5-6 września 2017 roku 55 osobowa grupa mieszkańców Dominikowic wyjechała zwiedzać stolicę naszego kraju. Ważnym punktem tej wycieczki do Warszawy była wizyta w Sejmie RP.

Co prawda na początku września Sejm, ze względu na przerwę wakacyjną, był jeszcze zamknięty dla zwiedzających, ale dzięki uprzejmości Pani Poseł Barbary Bartuś grupa 14 uczniów klasy III gimnazjum z Dominikowic wraz z grupą seniorów miała możliwość od wewnątrz zwiedzić budynki Sejmu RP. Sytuacja była jednak tym bardziej nietypowa, że Dominikowiczanie wraz z Panią Poseł i przewodnikiem sejmowym, zwiedzali Sejm w godzinach wieczornych.

Więcej…

 

Otwarcie COT ZUS w Nowym Sączu

We wtorek 5 września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś miała przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu w Nowym Sączu szóstego w Polsce Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS. Centrum to ma poprawić klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostęp do uzyskania fachowej informacji. Nowosądecka placówka, włączona w ogólnopolską sieć COT-ów i obejmuje swoim działaniem teren całej Polski.

Dla Pani Poseł była to przyjemna chwila, bo po 8 latach rządów PO-PSL, kiedy to na Sądecczyźnie likwidowano miejsca pracy, nastał czas kiedy Państwo Polskie przywraca lub tworzy tu miejsca pracy. W nowo utworzonej jednostce zatrudnienie znalazło ponad 70 osób, z czego 50 to są nowe etaty.

Więcej…

 

Janusz Szewczak i Bogusław Morka na spotkaniu w Gorlicach

W poniedziałek 4 września 2017 r. w sali Dworu Karwacjanów w Gorlicach odbyło się spotkanie otwarte mieszkańców z Panią Poseł Barbarą Bartuś. Zaproszonym gościem spotkania był znany analityk finansowy, wykładowca akademicki, ekspert od spraw bankowości, publicysta, a obecnie Poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Pan Janusz Szewczak. Tematem forum było zagadnienie „Patriotyzm ekonomiczny szansą dla Gorlic”. Miłą niespodzianką było przybycie znanego i podziwianego tenora Pana Bogusława Morki.

W szczelnie wypełnionej słuchaczami sali Pan Poseł Janusz Szewczak ogólnie zarysował obraz globalnych zjawisk w gospodarce, w kontekście uwarunkowań gospodarczych Polski. Zaznaczył, iż po wyborach z 2015 roku, celem zmian wprowadzanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy jest odbudowywanie suwerenności polskiej gospodarki.

Więcej…