Strona główna

Aktualności

Konkurs Historyczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”.

Marszałek Józef Piłsudski

Chcąc podkreślić przypadającą w tym roku 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego i decyzję Sejmu RP, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w 2017 roku konkurs historyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizuje pt. „Józef Piłsudski w służbie Niepodległej. W 150 rocznicę urodzin Marszałka”. Sejm RP ustanowił rok 2017 Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w uznaniu jego wielkich zasług dla Polski oraz w związku ze zbliżającym się stuleciem odzyskania niepodległości.

Więcej…

 

Z oficjalną wizytą w Republice Łotewskiej

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wiceprzewodnicząca Polsko – Łotewskiej Grupy Parlamentarnej towarzyszyła wraz z Przewodniczącym Grupy Posłem Wojciechem Skurkiewiczem oraz Senatorem Kazimierzem Kleiną (PO) Marszałkowi Sejmu RP Markowi Kuchcińskiemu podczas Jego oficjalnej wizyty na Łotwie.  W Rydze Polska delegacja przebywała w dniach 1 – 2 lutego 2017 roku na zaproszenie Pani Ināry Mūrniece Przewodniczącej Parlamentu Łotewskiego.

Podczas spotkań z najwyższymi władzami łotewskimi, poruszono tematy dotyczące m.in. współdziałania w zakresie bezpieczeństwa, a zwłaszcza wzmocnienia wschodniego skrzydła NATO.

Więcej…

 

„Biecka Akademia Malucha” uroczyście otwarta

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w dniu 31 stycznia 2017 r. wzięła udział w uroczystości otwarcia publicznego żłobka „Biecka Akademia Malucha”.

Powstanie placówki było możliwe dzięki wsparciu finansowemu z programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch” – edycja 2016. Z dotacji Ministerstwa Gmina Biecz otrzymała 1 146 240 zł, zaś całość inwestycji kosztowała 1 779 688,01 zł.

Dzięki tym środkom utworzono 48 miejsc opieki dla małych dzieci. Powstał też kryty plac zabaw i sala wczesnego wspomagania przeznaczona do rehabilitacji, fizjoterapii oraz zajęć ruchowych.

Więcej…

 

Spotkanie w Przemyślu z cyklu „Europa Karpat”

„Na drodze odpowiedzialnego rozwoju” to hasło międzynarodowego spotkania dyskusyjnego, w którym uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś. Konferencja odbyła się wieczorem w niedzielę 29 stycznia w Przemyślu z inicjatywy Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego w ramach cyklu „Europa Karpat”.

W dyskusji udział wzięli przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej, samorządów, świata nauki i organizacji pozarządowych z państw karpackich. Podczas spotkania uczestnicy omówili ciekawe inicjatywy, nowe drogi rozwoju oraz formy jedności europejskiej.

Więcej…

 

Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to tradycyjnie czas sprzyjający organizacji spotkań, które nawiązują do pięknej polskiej tradycji łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd.

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, co roku bywa na takich spotkaniach, ale również sama organizuje spotkania opłatkowo - noworoczne, by móc z wyborcami Prawa i Sprawiedliwości spotkać się, przełamać opłatkiem i złożyć sobie nawzajem życzenia.

Tegoroczny opłatek środowisk prawicowych odbył się w niedzielę 29 stycznia 2017 roku, a poprzedziła go Msza Święta w kościele p.w. Świętej Królowej Jadwigi w Gorlicach. Liturgii przewodniczył proboszcz tej parafii Ksiądz Jerzy Gondek.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś na Ingresie nowego metropolity krakowskiego

W katedrze na Wawelu, w sobotę 28 stycznia 2017 roku odbyło się uroczyste objęcie władzy przez biskupa-ordynariusza, nowego metropolitę krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W uroczystości uczestniczyli duchowni, przedstawiciele najwyższych władz, w tym m.in. Prezydent Andrzej Duda, Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski i Premier Beata Szydło, jak również licznie zgromadzeni wierni. W Ingresie wzięła też udział Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Podczas Mszy Św. odczytano bullę papieża Franciszka z 8 grudnia 2016 roku o mianowaniu Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego metropolitą krakowskim.

Więcej…

 

Spotkanie Noworoczne w Gminie Sękowa

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, na zaproszenie Wójta Gminy Sękowa i Przewodniczącej Rady Gminy Sękowa, po wielogodzinnych przesłuchaniach uczestników III Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej wzięła też wieczorem udział w Spotkaniu Noworocznym Gminy Sękowa. Uroczystość zorganizowano 23 stycznia 2017 r. w Gospodzie Magurskiej w Małastowie.

Wizyta Pani Poseł była doskonalą chwilą do spotkania się z mieszkańcami Gminy, szansą rozmowy, a także poznania potrzeb i planów na rok 2017.

Poseł Barbara Bartuś wyraziła swoje uznanie dla zrealizowanych w Gminie inwestycji, ale również zaoferowała swoją pomoc w sprawach i tematach ważnych dla mieszkańców.

Więcej…

 

III Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej rozstrzygnięty

Zakończył się kolejny Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej organizowany przez Poseł Barbarę Bartuś, Gorlickie Centrum Kultury, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach oraz przy współudziale Oddziału IPN w Krakowie, Tomasza Płatka Przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Gorlickiego i Adama Piechowicza Radnego PiS w Radzie Miasta Gorlice.

W poniedziałek 23 stycznia 2017 roku na scenie Gorlickiego Centrum Kultury zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu gorlickiego i Sądecczyzny. Była to kolejna już lekcja patriotyzmu dla młodzieży, dostarczająca zarazem zebranym w sali teatralnej GCK wspaniałych przeżyć.

Więcej…

 

Jubileusz RDN Nowy Sącz

W tym roku rozgłośnia radiowa RDN Nowy Sącz świętowała 5 – lecie swojej działalności. W dniu 22 stycznia 2017 r. w hotelu „Beskid” odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. W gronie gości znalazła się także Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Jak przystało na rozgłośnię katolicką, świętowanie rozpoczęto w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. W czasie spotkania Pani Poseł złożyła dyrekcji i pracownikom Radia gratulacje oraz życzenia. Życzyła wszystkim, aby rozgłośnia miała do przekazywania tylko dobre nowiny.

 

Przegląd Zespołów Kolędniczych w Kasince Małej

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, odpowiadając na zaproszenie Wójta Gminy Mszana Dolna i Starosty Limanowskiego, wzięła udział w uroczystym otwarciu Powiatowego Przeglądu Zespołów Kolędniczych w Kasince Małej, które odbyło się w sobotę 21 stycznia 2017 roku.

Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe są niezwykle ważnym elementem kultury ludowej, a kolędowanie i obyczaj kolędniczy wpisuje się w wielowiekową polską tradycję.

Gospodarzem XVIII edycji przeglądu kolędniczego Powiatu Limanowskiego została Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej.

Więcej…