Strona główna

Aktualności

Zawierzenie Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu z udziałem Poseł Barbary Bartuś

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wraz z małżonkiem w niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia 2017 r. kolejny raz wzięła udział w religijno-patriotycznej uroczystości Zawierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Uroczystość ta corocznie gromadzi w Wójtowej zarówno parlamentarzystów, samorządowców, jak i mieszkańców Gminy Lipinki.

Msza Święta, której przewodniczył Ks. Infułat Wiesław Szurek została odprawiona o godz. 11.00 w wójtowskim kościele. Po zakończeniu uroczystej Eucharystii zgromadzeni udali się pod Remizę OSP.

Po złożeniu pod pomnikiem Św. Floriana biało-czerwonych wiązanek, jako pierwsza z gości, głos zabrała Poseł Barbara Bartuś.

Więcej…

 

Gorlickie upamiętnienie VII rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem

W Wielkanocny Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 roku w przeddzień rocznicy pogrzebu Pary Prezydenckiej o godz. 11.30 w Bazylice Mniejszej p.w. Narodzenia NMP w Gorlicach została odprawiona Msza Święta w intencji Śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki Marii oraz wszystkich ofiar katastrofy tragicznego lotu do Smoleńska.

Podczas modlitwy wiernych odczytywanej przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś i radnego powiatowego Marka Ludwina zanoszono prośby za spokój duszy Śp. Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego - wielkiego Polaka i patriotę, człowieka szukającego prawdy historycznej i pracującego z całych sił dla dobra Polski, Jego małżonki Marii i wszystkich ofiar tragicznego lotu do Smoleńska, aby Miłosierny Bóg obdarzył ich spokojem wiecznym za trud ich życia i poświęcenie na ołtarzu Ojczyzny.

Więcej…

 

Państwowe obchody VII rocznicy tragedii pod Smoleńskiem

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku uczestniczyła w Warszawie w obchodach VII rocznicy narodowej tragedii, która w 2010 roku rozegrała się pod Smoleńskiem. Do stolicy na uroczystości przybyła także ponad 40-osobowa grupa z Ziemi Gorlickiej, z którymi Poseł Barbara Bartuś spotkała się w Sejmie RP.

Już siedem lat minęło od katastrofy rządowego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem, w której polegli przedstawiciele najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i Pierwszą Damą Marią Kaczyńską. Zginął ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące.

Więcej…

 

Podsumowanie roku wsparcia z rządowego programu „Rodzina 500 plus”

W sobotnie przedpołudnie, 8 kwietnia 2017 r. w Gorlicach odbyła się konferencja prasowa Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś. Tematem wiodącym było podsumowania roku wsparcia z rządowego programu „Rodzina 500+”.

Poseł Barbara Bartuś konferencję rozpoczęła jednak od przedstawienia swojego, kolejnego już sukcesu ustawodawczego. Sejm RP na swoim 39 posiedzeniu przyjął ustawę, która znosi opłaty dodatkowe wymierzane obowiązkowo przez ZUS płatnikom składek i instytucjom finansowym za pomyłki w dokumentach i przekazach płatniczych. Zmianę ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych Poseł Barbara Bartuś napisała już kilka lat temu, uzyskała poparcie swojego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i w 2009 roku projekt po raz pierwszy został złożony do Sejmu. Niestety większość koalicyjna PO i PSL nie pozwoliła na uchwalenie tej nowelizacji w poprzednich kadencjach.

Więcej…

 

Terminy zgłoszeń do majowych Konkursów zostały wydłużone

Jeszcze do wtorku 21 marca 2017 r. do godz. 15.00 szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne mogą zgłaszać swój udział w konkursach historycznych „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie” oraz „Józef Piłsudski w służbie Niepodległej. W 150. rocznicę urodzin Marszałka”.

Chodzi o samo zgłoszenie szkoły. Zgłoszenia imiennych list uczniów będzie następowało w terminach późniejszych, określonych w Regulaminach zamieszczonych na stronie www.barbarabartus.pl.

Tegoroczne konkursy organizowane przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś zostały ogłoszone na stronach Kuratorium Oświaty w Krakowie i skierowane są do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa małopolskiego. Poseł Barbara Bartuś cieszy się iż zgłoszenia napływają z całej Małopolski, ale bardzo jej też zależy na udziale uczniów z powiatu gorlickiego i całego tzw. Subregionu Sądeckiego.

Więcej…

 

Torba medyczna dla OSP w Stróżnej

W sobotę 11 marca 2017 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś oraz Radny Rady Powiatu Gorlickiego Tomasz Płatek - członkowie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział w zebraniu sprawozdawczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżnej.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości nie tylko wzięli udział w zebraniu tej jednostki, ale również przekazali im potrzebny, ważny i wartościowy prezent. Pan Tomasz Płatek przywiózł z Warszawy przekazaną na jego ręce przez Prezesa Partii PiS Jarosława Kaczyńskiego torbę ratownictwa medycznego jako dar dla strażaków ochotników powiatu gorlickiego. To szczególne wyróżnienie dla powiatu, a dla OSP w Stróżnej jeszcze większe, gdyż jednostka nie posiadała dotąd takiego sprzętu.

Więcej…

 

Spotkania otwarte Posła na Sejm RP z mieszkańcami Gminy Biecz

Sobotę 11 marca 2017 roku Poseł Barbara Bartuś wybrała na spotkania otwarte z mieszkańcami w Gminie Biecz. Pierwsze z nich odbyło się już w godzinach przedpołudniowych w sali Remizy OSP w Bieczu. Podczas spotkania Poseł Barbara Bartuś przedstawiła osiągnięcia Rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz zamiary na przyszłość, ale także przybliżyła swoją pracę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji.

Na spotkanie w Bieczu przybyło kilkadziesiąt osób i każdy z przybyłych mógł Pani Poseł zadać pytanie. Wielu uczestników z tej możliwości skorzystało i wywiązała się ciekawa dyskusja dotycząca wielu ważnych dla mieszkańców spraw. Dyskusja z Poseł Barbarą Bartuś toczyła się także po oficjalnym zakończeniu spotkania.

Więcej…

 

Poseł Barbara Bartuś na zebraniu wiejskim Sołectwa Berdechów

Już po raz kolejny, 5 marca 2017 roku w niedzielne przedpołudnie, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś wzięła udział w zebraniu wiejskim organizowanym na terenie Gminy Bobowa.

Korzystając z czasu oczekiwania na rozpoczęcie zebrania Sołectwa Berdechów w drugim terminie Poseł Barbara Bartuś omówiła wybrane reformy wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość w tej kadencji Sejmu RP. Do najważniejszych należy wprowadzenie programu 500+, który jest realizowany już od kwietnia 2016 r. i pomaga polskim rodzinom. Dzięki comiesięcznej wypłacie 500 zł na dziecko ograniczono ubóstwo w rodzinach, gdzie wychowywane są dzieci i przede wszystkim zapewniono im pewną stabilizację finansową, co stwarza nadzieję na poprawę demografii w Polsce.

Więcej…

 

Spotkania otwarte w Gminie Ropa i Uście Gorlickie

Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, popołudniu w piątek 3 marca 2017 roku po raz kolejny, spotkała się z mieszkańcami powiatu gorlickiego na spotkaniach otwartych. Pierwsze z tych piątkowych spotkań odbyło się w świetlicy Urzędu Gminy Ropa, a kolejne w Domu Ludowym w Śnietnicy.

Biorąc pod uwagę, że ważnym punktem miały być, i były, tematy dotyczące wprowadzanej reformy w systemie oświaty, w spotkaniach udział wzięły przedstawicielki Kuratorium Oświaty.

Kilkanaście dni wcześniej mieszkańcy Gminy Ropa oraz mieszkańcy Gminy Uścia Gorlickiego zwrócili się do Poseł Prawa i Sprawiedliwości z prośbą o pomoc w sprawie uchwał swoich Rad Gmin dotyczących projektu nowej siatki szkół, która byłaby sprzeczna z założeniami wprowadzanych zmian w systemie oświaty.

Więcej…

 

Gorlickie uroczystości upamiętniające „Żołnierzy Wyklętych”

W niedzielne popołudnie 26 lutego 2017 roku sala teatralna Gorlickiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi mieszkańcami powiatu gorlickiego, Sądecczyzny i zaproszonymi gośćmi.

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”, już po raz czwarty, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś przy współpracy Gorlickiego Centrum Kultury oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zorganizowała obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Tegoroczne odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy „Żołnierzom Wyklętymi połączone zostały z koncertem finałowym III Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Więcej…